Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • pepenas

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
am si eu un opel vectra A din 95 1.6i si am o problema de ceva timp cu ea, mai exact atunci cand apas acceleratia mai brusc, imi "da in nas" . Tin sa mentionez ca am mai avut o problema si am schimbat regulatorul de relanti + cateva furtunase ca mi se tura singura. Acum nu se mai tureaza dar daca apas pe acceleratie imi da in nas. de la ce poate fi ?
Skip ads

  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
verifica bujiile si fisele..e posibil sa nu iti faca arderea bine si sa dea sa se inece..pentru inceput scoate bujiile si vezi daca is negre .ele trebuie sa fie cenusii
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pe viitor te rog sa fii ma atent unde postezi
  • pepenas

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
imi cer scuze daca am postat gresit , dar m`am gandit ca la discutii generale trebuie . Imi cer scuze

@mocca - eu am schimbat bujile si fisele acum 2 zile ca m`am gandit ca e posibil sa fie din cauza asta ... nu stiu ce as mai putea face Sad
Skip ads

  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Nu iti apare nici o eroare ? ai facut testul agrafa ?..eu am zis de bujii ca si eu am avut cam aceeasi problema numai ca la mine se ineca motorul si se oprea iar cand am scos bujiile erau negre

Incearca si aici
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=51343&highlight=imi++nas
  • pepenas

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
mocca iti multumesc mult pentru reply. Am vrut sa fac testul agrafa dar in Buzau nu are nimeni softu pentru modelul 95. Apropo desfundat si valva EGR si dupa ce am schimbat iar bujiile (astazi) merge mult mai bine. Am pus bujii BOSH ... pana acum luam unele mai ieftine nu stiu cum se numesc. Acum nu m`am mai uitat la bani , dar parca nu mai trage cum tragea odata Smile dar merge liniar si nici nu mai consuma ca inainte (acum si`a revenit si consumul) O sa incerc si cu rezervorul sa vad daca are infundata conducta aia pe care isi face presiunea si o sa fac si o gaurica in buson daca este nevoie. Sunt curios la ce o sa ajung ! dar sunt multumit cum merge acum!
MS MULT MOCCA
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Sa traiesti Very Happy

Testul "Agrafa" il poti face tu singur ....in service nu prea se gaseste soft pentru Vectra A...uite cum se face testul
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=2294&start=0 sau www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm
  • pepenas

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
imi e frica sa incerc , dar o sa iau legatura cu un tovaras din bucuresti in 1 saptaman maxim si iti spun rezultatul . Multumesc mult
  • niny_co

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1995 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2009

  • Mesaj Privat
filtru de benzina ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR