Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • loghinrazvan

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Vectra C 2006
Salutare, am 2 probleme, poate un veteran le stie rezolvarea; am dat o "cautare" dar imi arata orice in afara subiectului Laughing
1- rotita centrala/clima din consola pt alegerea temperaturii; pana la 20 grade functioneaza (variaza tempoeratura in funtie de ceea ce aleg) apoi am o zona moarta intre 20 si 26 de grade unde nu incalzeste nimic(daca aleg de ex. 24 grade imi baga aer normal, neincalzit).
pt mine e o mare problema pe timp de iarna pt ca nu vreau sa inghet dar nici sa ma bronzez in masina la peste 26 de grade
2- reglajul oglinzilor din consola portierei stanga:
aleg sa reglez oglinda dreapta dar cand ma joc cu pozitionarea se misca ambele oglinzi stanga/dreapta simultan. apoi aleg sa reglez doar stanga si functioneaza doar stanga. deci eu ca sa fac o reglare a oglinzior am o procedura gen: aleg dreapta si se regleaza ambele (urmaresc dreapta) apoi aleg stanga pt a pozitiona stanga. banuiesc un contact imperfect, recunosc ca nu am deschis sa ma uit (motivul e ca vreau sa vad daca a mai patit cineva asa inainte de a baga surubelnita in masina)
multumesc anticipat. dau OBR - trimiteti o copie a bonului scanata pe pm si primiti banii prin posta Laughing
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
1. ce temperatura ai in masina?

2. Foloseste cu incredere functia "cautare" a forumului pentru ca problema e discutata de n ori.
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
2. cand reglezi partea stanga se regleaza automat si partea dreapta si apoi partea dreapta o poti regla singura u ai scris exact pe invers asa e la toate stai linistit atat ca dor inversde cum aiscris tu.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
sebi4fc a scris:2. cand reglezi partea stanga se regleaza automat si partea dreapta si apoi partea dreapta o poti regla singura u ai scris exact pe invers asa e la toate stai linistit atat ca dor inversde cum aiscris tu.


Poate are masina cu volan pe dreapta si atunci a scris bine Very Happy

CristianTM.
Skip ads

  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
@Biela: daca poti sa-l ajuti ajuta-l pana la capat, "foloseste cu incredere functia "cautare" a forumului pentru ca problema e discutata de n ori" si apoi posteaza linkul !
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
sebi4fc a scris:2. cand reglezi partea stanga se regleaza automat si partea dreapta si apoi partea dreapta o poti regla singura u ai scris exact pe invers asa e la toate stai linistit atat ca dor inversde cum aiscris tu.


Poate are masina cu volan pe dreapta si atunci a scris bine Very Happy

CristianTM.


Bine zici la asta nu m-am gandit Very Happy
  • loghinrazvan

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2009

  • Mesaj Privat
sebi4fc a scris:
CristianTM a scris:
sebi4fc a scris:2. cand reglezi partea stanga se regleaza automat si partea dreapta si apoi partea dreapta o poti regla singura u ai scris exact pe invers asa e la toate stai linistit atat ca dor inversde cum aiscris tu.


Poate are masina cu volan pe dreapta si atunci a scris bine Very Happy

CristianTM.


Bine zici la asta nu m-am gandit Very Happy

sau depinde din ce parte privesti masina Very Happy
ms pt raspunsuri dar la prima nu m-am lamurit, la temperatura scazuta in masina refuza sa incalzeasca sa zicem la 24
  • kaiser

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salutare
eu am tot o vectra c din 2006 dar asa ceva nu se intampla( reglajul oglinzilor)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR