Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Bi0HAZARD

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
am un opel vectra b an 1996 care are o pata de rugina deaupra roata spate dreapta, si spoilerul spate a inceput sa se decojeasca lacul de pe el, are cineva idee cum pot afla codul vopselei sau unde gasesc un vopsitor bun in Timisoara !

Ps: opelul este verde inchis
Skip ads

  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
eu am aflat codul vopselei de la un magazin mi-a dat palete de culori si am pus pe masina si am aflat codu ! SPor si mi-am facut singur retusu nu a iesit ca in service ce-i drept da a fost o investitie mica Smile ( nu am avut rabdare sa finisez mai bine chitu
  • Bi0HAZARD

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
multumesc pt sfat, o sa incerc un magazin care vinde vopsea auto
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Daca te hotarasti sa iti faci singur si nu ai o suprafata prea mare uite-te pe forum ca era un link cu toti pasii pe care trebuie sa-i urmezi !
Skip ads

  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
codul este pe stalpul din dreapta sau pe placuta de la capota acolo unde e seria de obicei 2 cifre si o litera. Sau in Car pass.
  • greky

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2009

  • Mesaj Privat
ExpressVectra a scris:eu am aflat codul vopselei de la un magazin mi-a dat palete de culori si am pus pe masina si am aflat codu ! SPor si mi-am facut singur retusu nu a iesit ca in service ce-i drept da a fost o investitie mica Smile ( nu am avut rabdare sa finisez mai bine chitu

poti sa-mi dai te rog si mie adresa magazinului?
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
greky a scris:
ExpressVectra a scris:eu am aflat codul vopselei de la un magazin mi-a dat palete de culori si am pus pe masina si am aflat codu ! SPor si mi-am facut singur retusu nu a iesit ca in service ce-i drept da a fost o investitie mica Smile ( nu am avut rabdare sa finisez mai bine chitu

poti sa-mi dai te rog si mie adresa magazinului?


Salut vad ca esti din vaslui eu din iasi nush daca te ajuta adresa. dar daca te duci in oras si ai spui lu nenea de acolo sa iti dea palete ca sa vezi culoarea exacta ar trebui sa-ti dea binenteles chiar daca esti la 2 m de magazin ai zici (daca face figuri) ca ai lasi buletin si cartea masinii . eu asa m facut eram la 2 m de magazin si mi-a cerut buletin si carte si i le-am dat mi-a dat paletele si m-am apucat de pus pe masina sa vad cea mai apropiata culoare:) am aflat culoarea si am cumparat de la ei spray fix la culoare in cazul meu Blue marin.... Problema a fost alta si nu mi-am dat seama am pus paletele pe capota fatza iar capota fata e vopsita de 6 luni in urma unui accident de aici clar ca culoarea din spate de la pasaje fiind originala era mai matuita decat cea din fatza diferenta nu am observat-o am observat abia dupa ce am vopsit ca e un pic mai aprins se vede doar daca esti la 1-2 m de masina Smile Spor Smile
  • greky

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2009

  • Mesaj Privat
ExpressVectra a scris:
greky a scris:
ExpressVectra a scris:eu am aflat codul vopselei de la un magazin mi-a dat palete de culori si am pus pe masina si am aflat codu ! SPor si mi-am facut singur retusu nu a iesit ca in service ce-i drept da a fost o investitie mica Smile ( nu am avut rabdare sa finisez mai bine chitu

poti sa-mi dai te rog si mie adresa magazinului?


Salut vad ca esti din vaslui eu din iasi nush daca te ajuta adresa. dar daca te duci in oras si ai spui lu nenea de acolo sa iti dea palete ca sa vezi culoarea exacta ar trebui sa-ti dea binenteles chiar daca esti la 2 m de magazin ai zici (daca face figuri) ca ai lasi buletin si cartea masinii . eu asa m facut eram la 2 m de magazin si mi-a cerut buletin si carte si i le-am dat mi-a dat paletele si m-am apucat de pus pe masina sa vad cea mai apropiata culoare:) am aflat culoarea si am cumparat de la ei spray fix la culoare in cazul meu Blue marin.... Problema a fost alta si nu mi-am dat seama am pus paletele pe capota fatza iar capota fata e vopsita de 6 luni in urma unui accident de aici clar ca culoarea din spate de la pasaje fiind originala era mai matuita decat cea din fatza diferenta nu am observat-o am observat abia dupa ce am vopsit ca e un pic mai aprins se vede doar daca esti la 1-2 m de masina Smile Spor Smile
nu e o problema ca vin mai des prin iasi si am locuit vreo 30 prin el;)
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut. In podul de piatra langa benzineria aia mai veche unde e spalatoria si vulcanizarea e un magazin cu piese DACIA sunt 2 magazine de piese magazinu cu piese Dacia e dupa spalatorie .
  • greky

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2009

  • Mesaj Privat
ExpressVectra a scris:Salut. In podul de piatra langa benzineria aia mai veche unde e spalatoria si vulcanizarea e un magazin cu piese DACIA sunt 2 magazine de piese magazinu cu piese Dacia e dupa spalatorie .
multumesc mult
  • Dialog

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Bi0HAZARD a scris:am un opel vectra b an 1996 care are o pata de rugina deaupra roata spate dreapta, si spoilerul spate a inceput sa se decojeasca lacul de pe el, are cineva idee cum pot afla codul vopselei sau unde gasesc un vopsitor bun in Timisoara !

Ps: opelul este verde inchis


In dreapta, cind deschizi usa, pe stilpul masinii ai un cod de culoare la mine asa ai.
  • Gex

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2009

  • Mesaj Privat
da jos capacul de la rezervor, cel mai sigur si mai corect mod de a afla culoarea, si cu ala mergi la magazin de vopsele.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR