Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,
deschid acest topic pentru ca am fost foarte uimit cand pe alte forumuri dedicate marcii OPEL am gasit sau mi s-a adresat personal ca aici nu este 'dictatura de pe forumul la care faci referire' bine nu faceam trimitere directa doar prin intermediul unui url youtube ,tocmai de acea sunt curios voi membrii acestui forum ce parere aveti despre acest lucru,sincer si eu la inceput am avut polemici cu unii dintre moderatori dar nu prea stiam cum sta treaba asta cu forumul ca era prima data cand aveam cont pe asa ceva, oricum pe parcurs chiar mi-a intrat in sange ca sa zic asa si am ajuns la intelegerea regulamentului si la ideea acestui regulament,consider ca pe acest forum bunul simt si cei 7 ani de acasa exista ,ceea ce mie imi place acest lucru, a si sa nu uit ceva exista si disciplina ,pe alte forumuri nu am vazut asa ceva am vazut topicuri prin alte parti unde se injura ca la usa cortului,in concluzie voi ce parere aveti ? V-ati lovit de astfel de situatii ?
Skip ads

  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Si eu am avut probleme la inceput la intelegerea regulamentului ! ! pana am primit ban pe "viata" dar m-am curatat de pacate si iata-ma din nou! Citeste Regulamentul! Fara Spam Cauta si vei gasi!
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am peste 2 ani si aproape 1700 de postari. In toata aceasta perioada, au fost si divergente cu alti useri sau chiar moderatori dar nu am fost suspendat niciodata. Cand discutia se poarta pe un ton civilizat si argumentat logic, fara atacuri la persoana, sau cand regulile de postare sunt respectate, nu ai de ce sa-ti faci griji.
Au fost catva useri ale caror suspendari au generat polemici mari. Probabil unul din acei useri s-a pland de dictatura de aici.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Da, imi place regulamentul. Ca sa ma inscriu aici a trebuit sa accept regulamentul pe care administratorul/ii l-au impus. Daca nu-mi placea plecam pe alte forumuri. Corect?
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,536
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Nu am citit regulamentul...am mizat pe bunul simt si nu am avut probleme. Bine..am citit si reporsurile catre cei care calcau pe langa ...
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Asa-i la noi ... daca nu stai cu paru' se calca stramb. Daca nu e ordine si disciplina, atunci e haos Sad .
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Embarassed Nu stiu ce a fost in capul meu si ce am gandit insa am votat "Nu" ... am crezut ca trebuie sa votam legat de titlul topicului si nu am mai citit intrebarea de mai sus.
Daca as mai putea, as vota clar "Da" ... regulamentul este absolut OK ... daca ai "cei 7 ani de acasa" nici nu iti trebuie sa citesti regulamentul!
  • mishu2000

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2008

  • Mesaj Privat
mark a scris:Embarassed Nu stiu ce a fost in capul meu si ce am gandit insa am votat "Nu" ... am crezut ca trebuie sa votam legat de titlul topicului si nu am mai citit intrebarea de mai sus.
Daca as mai putea, as vota clar "Da" ... regulamentul este absolut OK ... daca ai "cei 7 ani de acasa" nici nu iti trebuie sa citesti regulamentul!

Idem.
Skip ads

  • dstefan

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Zafira 2007 z16xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Sunt destul de nou pe forum, recunosc ca am citit doar partial regulamentul, dar, asa cum zicea cineva mai sus, daca ai cei 7 ani de-acasa si discutiile (chiar daca uneori divergente) se poarta in limita bunului simt, totul e ok. Imi place sa cred ca pe "ClubOpel.com" se poarta "dictatura" bunului simt, asta si datorita oamenilor deosebiti pe care i-am "intalnit" aici.
  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Sincer nu l-am citit , dar promit ca-l citesc. Citeste Regulamentul!
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Raspund si eu strict la intrebarea din titlu:
-Nu poate exista dictatura undeva unde ai venit de buna voie, pleci dupa pofta inimii si nici macar nu mai esti obligat sa te intorci vreodata. Deci, Nu exista dictatura, Punct.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Raspunsul pentru intrebarea din titlul subiectului, este NU. Si nu doar cred, ci sunt convins Smile
Pentru intrebarea din chestionar am votat DA. (multumesc mark, prin raspunsul tau am bagat de seama nepotrivirea - era sa ma reped si eu spre nu).
Considerr ca regulamentul este foarte lejer, in comparatie cu alte forumuri pe care ma mai uit (nu doar cu profil auto). Sa vedeti cum sunt trasi de urechi cei care incearca o mica gluma (dececenta!) sau care nu sunt pe subiect... Si in regulamentul lor se arata foarte clar ca abaterile sunt sanctionate dur. Pai la noi... e ca in tabara Laughing
Poate se reuseste cumva sa fie "aliniate" cele doua intrebari, de vreun moderator sau chiar de initiator. Sunt convins ca multi s-au pacalit
Skip ads

  • nickm

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arges
  • Masina: Zafira 2008 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am fost "urechiat" la inceput de catre moderatori dar, nu m-am suparat pentru ca era evident ca nu citisem regulamentul. Parerea mea? Nici nu intra in discutie, macar vreo umbra de dictatura!
  • nickm

  • Mesaje scrise: 382
  • Locatie: Arges
  • Masina: Zafira 2008 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pentru faptul ca mi-a dat o eroare cand am trimis primul mesaj si am mai apasat inca odata "trimite", ma vad nevoit sa modific al doi-lea mesaj, sa nu apara de doua ori acelasi si sa va spun ce nu-mi place la acest forum. Nu-mi place faptul ca, de multe ori, atunci cand ii raspunzi unui user la o intrebare si tu crezi ca i-ai dat o solutie pertinenta, acesta nu posteaza sa spuna daca a functionat sau nu si nici tu sau ceilalti forumisti nu stiu cum s-a rezolvat pana la urma problema respectiva. De aceea, cred ca s-au deschis mai multe topic-uri cu acelasi subiect.
Tinand cont ca suntem in "Discutii generale", rog moderatorii sa nu ma "urecheze" pentru off-topic.
  • teodor

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2007

  • Mesaj Privat
respect pt cei cu 7 ani de acasa , acolo se face diferenta !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Va place regulamentul acestui forum ?
Da 64%
Nu 20%
Nu l-am citit 15%
78 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR