Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Zilele astea mi-am luat un modulator FM deoarece nu vroiam sa renunt la casetofon. Problema e ca nu pot seta o anumita frecventa pe radio, imi cauta automat frecventa unui post de radio existent si daca setez modulatorul pe acea frecventa merge doar daca postul radio se prinde slab, altfel aud niste distorsiuni. Este vorba de acest radio.
  • Vizitator

  • Mesaje scrise:
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat:

Astra X16XEL a scris:Zilele astea mi-am luat un modulator FM deoarece nu vroiam sa renunt la casetofon. Problema e ca nu pot seta o anumita frecventa pe radio, imi cauta automat frecventa unui post de radio existent si daca setez modulatorul pe acea frecventa merge doar daca postul radio se prinde slab, altfel aud niste distorsiuni. Este vorba de acest radio.
are memorat anumita fregventa trbue sa resetezi radoul sadai drumul la cautare

Embarassed
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Nu, chiar nu merge sa setez o anumita frecventa, dar pana la urma i-am dat de cap si am reusit sa fac modulatorul sa mearga. A trebuit sa scot RDS-ul si am dat next sa caute urmatorul post. A gasit imediat modulatorul FM si chiar multe alte posturi care habar n-aveam ca exista.
Credeam ca butonul RDS face sa afiseze datele digitale transmise de posturile radio, de fapt filtreaza posturile.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR