Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ADRIAN T.

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 C18XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Sal,am si eu nevoie de un sfat.Am un opel astra f 1,8,16v,an 1995 si am o problema care apare doar atunci cind rulez 2-3 km prin oras: daca opresc sa zicem la un semafor cind trebuie sa plec nu mai intra in viteza , parca tine in ceva. Dupa ce calc de 2-3 ori pedala intra dar asa putin fortat. Mentionez ca am schimbat kit-ul de ambreiaj si am facut vreo 15000 km de atunci {dar n-am schimbat si cablul de ambreiaj}. multumesc anticipat
  • TONIHLUSCU

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
verifica cit de tare este pedala la rece si cit de tare este la cald.se poate sa te fi lasat soarele.adica la cald sa nu mai fie asa de elastic si sa nu mai poata debraia la capacitate maxima
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Cam aceasi problema am avut-o si eu la un vectra a ! cand era rece imi intra relativ bine dar dupa ce se inlcazea motoru apasam tot mai greu pe pedala ! am schimbat tot kitu de ambreiaj dar aceasi firma si placa de presiune si rulmentu de presiune si discu de ambreiaj ! de atunci imi merge usor nu mai am treaba ! verifica si tu sa nu te fi lasat ambreiaju cu toate ca ai decat 15.000 cu acesta ! numai bine !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR