Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Larry

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salutare.Am si eu niste intrebari la care mi-ar fi de mare ajutor niste raspunsuri.
1) De unde as putea cumpara un cd-changer nou cu cablu si ce mai trebuie...cod, compatibil cu casetofon CCRT 700...cel cu tel. integrat(sau macar daca are careva second de vanzare Embarassed , dar in stare buna).
2) CCRT 700 are iesire de subwoofer ?
Skip ads

  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema o am si eu: as vrea sa-mi montez o magazie de CD-uri pe un CCRT 700 pe Zafira. Are idee cineva unde e locul ei, sau unde ar trebui sa fie? Am gasit pe un site din GB ceva legat de pozitionarea ei sub scaunul din fata...
Unde mai pot gasi asa ceva, in afara de reprezentanta Opel?
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
La mine magazia e in torpedou...am CCR600.
Vezi ca are cineva pe forum de vanzare torpedou cu spatiu pt magazie.

LE : Arrow https://www.clubopel.com/viewtop...p?p=177206#177206
  • tase74

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina: Zafira 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Intr-adevar magazia de cd-uri pentru un CCRT 700 se afla pozitionata sub scaunul din dreapta fata.
Cat priveste achizitionarea unui cd changer, cele mai mari sanse le ai la o reprezentanta OPEL, dar costa enorm. In jur de 700 euro.
Skip ads

  • Sso1079

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Asa e, magazia de CD pt CCRT700, costa enorm. Am intrebat si eu la reprezentanta si mi-au spus 650 E. Enorm.
Plus ca iti trebuie acel torpedou special cu locasul pt magazie. Asta in cazul Vectrei, nu stiu cum e la Zafira.

Nuam bine.
  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Va multumesc baieti. Mi-a trecut... Am ajuns la concluzia ca, in putinele zone in care nu pot prinde bine un anumit post de radio, pot asculta una din casetele mele vechi cu muzica adevarata... Voi fi atent ca urmatoarea achizitie, cand ii va veni timpul, sa aiba ce-i trebuie.
  • air2003

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: cta
  • Masina: Astra 2003 1.7DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salutare

Si eu am CCRT 700 fara magazie de cd-uri. Am cumparat caseta adaptor (cea cu cablu si mufa ptr mp3 player) si un mp3 de 2GB pe care incap aprox 400 melodii. Toata afacerea costa in jur de 50eur. Asa ca adio magazie de cd.

Numai bine
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu am rezolvat problema printr-un modulator FM mp3 cu stick de 1Gb Smile .Singura problema e ca,am si GPS'ul conectat si detectorul de radar,si modulatorul.Am gasit adaptor pentru bricheta cu 2 iesiri,dar eu vroiam initial cu 3,dar deocamdata,e bine
Skip ads

  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu am gasit unul cu 3 iesiri (pot sa-ti cumpar eu unul din Sibiu si sa ti-l trimit, da-mi un pm), dar de 3 luni incoace nu mai pot folosi modulatorul pt ca dupa 2 minute de folosire se incinge si nu mai functioneaza. Asta in conditiile in care de un an si jumatate a mers fara probleme, si cate 8 ore incontinuu. Am fost cu el la cei de la care l-am cumparat si ei l-au pus pe o priza de 12V alimentata printr-un transformator din retea, si a mers. Concluzia: e o problema cu alimentarea la priza din masina si probabil, nici PDA-ul cu GPS si nici detectorul de radar nu sufera din cauza asta, dar modulatorul da... Va trebui sa merg la electrician sa masoare priza, poate ii dau de cap.


  • Alexandru Mihail

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
A aparut o noua generatie de MP3 player cu transmitator FM. Melodiile in format mp3 sint transmise pe o frecventa FM pe care o poti alege direct catre radio (acesta trebuie sa fie acordat pe frecventa emisa de mp3 player) wireless.
  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Despre acel emitator era vorba, acela este modulatorul FM...
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
roscooter a scris:Eu am gasit unul cu 3 iesiri (pot sa-ti cumpar eu unul din Sibiu si sa ti-l trimit, da-mi un pm), dar de 3 luni incoace nu mai pot folosi modulatorul pt ca dupa 2 minute de folosire se incinge si nu mai functioneaza. Asta in conditiile in care de un an si jumatate a mers fara probleme, si cate 8 ore incontinuu. Am fost cu el la cei de la care l-am cumparat si ei l-au pus pe o priza de 12V alimentata printr-un transformator din retea, si a mers. Concluzia: e o problema cu alimentarea la priza din masina si probabil, nici PDA-ul cu GPS si nici detectorul de radar nu sufera din cauza asta, dar modulatorul da... Va trebui sa merg la electrician sa masoare priza, poate ii dau de cap.



roscooter,mersi mult ca mi-ai spus de bricheta cu 3 iesiri,dar eu am bordul cam aglomerat,fire,suporturi prinse in parbriz,ma simt ca in cockpitul de la avion Very Happy .Ma gandesc detectorul de radar sa-l alimentez de la plafoniera si asa o sa am cele 2 iesiri de la bricheta pt PDA si modulatorul FM.
Btw am avut si eu aceeasi problema cu modulatorul FM,dar am schimbat stickul si surpriza,nu mai face fitze.Am luat SanDisk din Carrefour de 1gb cu 400 mii de lei parca,nu mai tin minte.
Noroc


Skip ads

  • Madalin Marius

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2011

  • Mesaj Privat
CCRT 700 are iesire de subwoofer ?
  • tivi

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Nu cred ca are o ieșire speciala pentru subwoofer. Sa separe sunetul.. sau bass-ul in speta.
In schema se vede ca CCRT 700 are 8 iesiri. 4 boxe(fata/spate) si 4 twetere(fata/spate).

https://s21.postimg.org/iii03b6av/CCRT_700.jpg
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR