Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • m1ster72

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Acum doua seri mi s-a "infipt" un caine in bara fata cand tocmai iesiem dintr-o localitate. N-aveam nici 100 km/h insa pagubele sunt serioase: bara sparta... infundata in radiatoare, radiator AC indoit insa, din fericire, nu s-a spart iar radiator racire motor spart si se mai tine doar intr-un tampon, stanga, jos. Toate celelalte s-au rupt. Daca ar fi sa pun bara si radiator nou, toata afacerea m-ar costa vreo 1400 lei. Plus manopera. Am tot cautat pe net radiator SH insa... intrebarea mea e... aceste radiatoare difera in functie de motorizare? Eu am Vauxhall Vectra C, motor 2200 CC, benzina. Si inca ceva, m-as baga sa-l schimb singur. Dar ma gandesc ca... o sa pierd freonul pt AC, fiind nevoit sa-l demontez si pe cel de AC. Exista vreo modalitate, vreun robinet pt a inchide circuitul pe radiatorul de AC?
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Nu exista robinet sa inchizi radiatorul de a/c.Parerea mea este sa masori pe fiecare radiator in parte si sa faci chiar si poze si sa verifici sau sa faci comparatie cu radiatoare de vectra b sau astra g ,poate coincid si la sistemul de prindere..Vino duminica cealalta(13.09.09 orele 15 la patinuar) la intalnire la buzau si poate te ajutam sa dam cateva telefoane la baietii care dezmembreaza masini si poate au asa ceva.
  • Raul Paltineanu

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2007 z1.9dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Aceeasi treaba am patito si eu cand plecam in concediu. Pagubele aproape identice: bara fata crapata, radiator A/C indoit si radiator recire spart. Eu am comandat la o firma din Zalau un radiator nou cu garantie dar facut de o firma din ungaria, deci nu original iar ca pret a fost la pretul la care as fi gasit SH. De schimbat l-am schimbat personal si nu a trebuit sa umblu la instalatia cu freon. La masina ta nu stiu care e sistemul de prindere la radiatoare. Daca te mai pot ajuta cu ceva iti stau la dispozitie.
  • m1ster72

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc de sfaturi, baieti! Se pare ca si radiatorul AC e spart. Insa cum a venit toamna, cred ca o sa-l schimb doar pe cel de racire motor. Am gasit radiator nou cu 430 lei. Si ma bate gandul sa-l schimb tot singur. Am inteles ca si bara se poate repara. Una noua e undeva la 600 lei, plus vopsirea... m-ar duce pe la 900-1000 lei. deja... exagerat de mult. Gabi, am savin la intalnire daca am sa fiu liber. Merci de invitatie.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR