Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • agasy17

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu o nelamurire mare si nu stiu daca asi putea sa fac asa ceva...incep cu inceputul...eu am un kadett cabrio neinmatriculat,actele sunt de germania in regula,RAR efectuat motor 1.6.....si am un kadet hatchback inmmatriculat motor 1.4.k.pot renunta la hatchback in favoarea celei cabrio?sau trebuie neaparat sa schimb tot de pe una pe alta...si anume ....sa schimb doar numele de pe hatchback pe cabrio,si sa se rescrie talonul de la cea inmatriculata ...sa stearga din talon 1.4 si sa treaca 1.6 si caroseria din hatchback sa o treaca pe cabrio?Are idee se poate aa ceva?multumesc
  • maus

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2009

  • Mesaj Privat
In site-ul RAR exista o pagina in care explica cum se face recarosarea si mai ales unde Pagina RAR - Cum_procedez_pentru_a_schimba_caroseria

Din cate stiu eu ce vrei tu se poate face doar daca masinile sunt modele identice, deoarece primul pas este sa pui motorul tau pe caroseria noua, iar dupa un timp sa schimbi si motorul. Acum pentru ca motorul nu este identic s-ar putea sa nu iti permita sa pui motorul de 1.6, dar asta depinde doar de ei.
  • sukaru_17_n

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Am un opel astra g 2.0 DTI inmatriculat pe spania, si mam gandit sa fac o recarosare.Miar prinde bine niste sfaturi.Gen:ce este necesar sa fac pt a fi facuta recarosarea in conditi legale(acte de romania+masina?sau numai actele?)sau daca trebuie sa fie din acelasi an,sau sa aiba aceasi culoare.dupa cum vedeti chiar nu stiu ce trebuie sa fac pt o recarosare!va rog cine ma poate ajuta si pe mine!
  • laur_entyu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.7dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2009

  • Mesaj Privat
sukaru_17_n a scris:Am un opel astra g 2.0 DTI inmatriculat pe spania, si mam gandit sa fac o recarosare.Miar prinde bine niste sfaturi.Gen:ce este necesar sa fac pt a fi facuta recarosarea in conditi legale(acte de romania+masina?sau numai actele?)sau daca trebuie sa fie din acelasi an,sau sa aiba aceasi culoare.dupa cum vedeti chiar nu stiu ce trebuie sa fac pt o recarosare!va rog cine ma poate ajuta si pe mine!
Pentru recarosare ai nevoie de masina veche/caroseria pe care o predai la REMAT si ei iti dau factura cu seria de caroserie a masinii casate+ MOTORUL PE CARE IL PUI PE MASINA NOUA/norma de poluare trebuie sa fie cel putin egala cu cea veche si puterea sa nu difere cu mai mult de 40% si bineinteles actele vechi carte/talon....succes.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR