Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ionutz1971

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Sunt interesat sa cumpar un GPS cu un raport calitate-pret cat mai bun ....nu ma intereseaza sa fie foarte sofisticat ...eu am cautat pe net si m-am oprit la modelul EVOLIO E300.. din pacate nu am gasit pe net prea multe discutii despre el .......astept pareri daca cineva cunoaste modelul ...sau alte sfaturi
Skip ads

  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Vrei nou- second? unde te intereseaza sa il folosesti mai mult? Pentru afara is super ok tom tomurile (este unu la sectiunea Bazar de vanzare), vrei mai mult pt. Romania- iti iei Garmin sau ceva care sa ruleze cu igo.
  • ionutz1971

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
vreau sa fie nou .... am sa-l folosesc pentru Romania ... si modelul ales de mine mai sus ruleaza cu IGO dar nu stiu cat de bune sunt ...am vazut ca acorda 3 ani garantie , dar nu stiu daca poti sa updatezi hartile... http://www.evolio.ro/products/view/46/
  • ionutz1971

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
din cate am citit EVOLIO si MIO isi impart piata de GPS din Romania ....nimeni nu stie nimic de modelul E300?
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Am avut un Amcor 3500 : ecran de 3.5 " , procesor 372 MHz . Bunicel insa l-am dat si mi-am luat un Mio Moov 500.
Are ecranul de 4.7 " (nu 4.3") procesor de 400 MHz , imi merg o droaie de aplicatii a.i. acuma rivalizeaza cu un PDA .
Memmorie interna mare 64MB RAM si 512MB Flas - stocare + Stocare Card : am inteles ca accepta si SD Card de chiar peste 8 GB . Foarte folisitor dc. vrei sa stochezi filme , muzica in concediu.
Extrem de multumit de el. Pret 6 mil.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ionutz1971 a scris:Sunt interesat sa cumpar un GPS cu un raport calitate-pret cat mai bun ....nu ma intereseaza sa fie foarte sofisticat ...eu am cautat pe net si m-am oprit la modelul EVOLIO E300.. din pacate nu am gasit pe net prea multe discutii despre el .......astept pareri daca cineva cunoaste modelul ...sau alte sfaturi

ia unul care sa aiba autonomie mare. eu cand il voi schimba pe al meu, autonomia va fi prima caracteristica ce va conta.
  • ionutz1971

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
dupa cum am spus il vreau doar pentru navigatie si nimic mai mult .. nu-mi trebuie pentru filme si muzica , de aceea nici nu vreau sa investesc prea mult in el ... am gasit pe cineva care are acest model si spunea ca este foarte multumit de el .. autonomie si semnal foarte bun .. din pacate in caracteristicile lui nu se spune nimic de autonomie
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
ce pret are modelul asta? pt romania e minunat garmin
Skip ads

  • ionutz1971

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/lin...products/view/46/ ... este 400 ron
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Ia-ti un pda MIO ca vei fi multumit.
  • ionutz1971

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
PDA-urile MIO si GPS-urile MIO sunt destul de scumpe din cate am vazut ....pana la urma am sa testez modelul acesta de la EVOLIO si am sa va tin la curent daca isi merita banii
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@ionut1971 : cand mi-am luat primul GPS la fal am zis ca tine . Insa tu uita-te si la unele caracteristici : viteza de procesare, capacitatea de inmagazinare , memoria flash , capacitatea maxima a cardului SD acceptat. un igo8 cu toate optiunile : cladiri 3d, dem-urile , elevatia , strazi suspendate etc etc manaca resurse. Si s-ar putea sa ai supriza sa mearga greu, in frame-uri.
Skip ads

  • ionutz1971

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
m-am gandit la asta , dar cei de la EVOLIO folosesc acelasi tip de procesor pentru toate versiunile lor de GPS ...chiar si ultimul lor model, care am vazut ca este foarte bine vazut ( http://evolio.ro/products/view/83/ ) tot acest procesor il foloseste .... am vb cu ei si mi-au spus ca merge forte bine in 3D ( am 3 ani garantie si stau pe capul lor daca am surprize) ... am mai vb cu cineva care are modelul asta si a zis ca merge ok in 3D ...acum o sa vad ce o sa fie ...Smile
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
La care model Evolio te referi ? E450 ?
Pai e scump la ce face. iar procesorul e de 372 MHz . Ar fi bun unul de 400 Mhz . Se simte. Vezi ca sunt si procesoare mai slabute de 200MHz . Nici sa nute atingi de ele.
Ca si memorie RAM sa nu scada sub 64 MB suficenta pentru un PNA dar insuficienta pentru un PDA. Iar un alt factor e memoria flash cu cat e mai mare cu atat e mai bine : poti stoca softul si hartile principale acolo si nu pe cardul SD. Citirea fiind astfel mai rapida fata de cazul in care citeste harta de pe card.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
liberlamare a scris:ia unul care sa aiba autonomie mare. eu cand il voi schimba pe al meu, autonomia va fi prima caracteristica ce va conta.

De ce e asa de importanta autonomia? Io il folosesc numai in masina si acolo poate sta tot timpul pe incarcator.
Dupa parerea mea procesorul conteaza enorm.
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Asta ii spuneam su eu . La primul GPS Amcorul autonomia era extrem de mica, maxim 30 de minute. La MIO pare a fi de cel putin 1 ora. insa asta nu e important decat daca vrei sa mergi cu el pe munte.Insa putine sunt softurile care folosesc harti montane. Igo de exemplu nu are asa ceva .
Procesorul si memoria dau calitatea unui GPS. Apoi urmeaza ecranul : marimea si stralucirea. Am avut ocazia sa doftoricesc un Invion : avea eranul lamentabil ca si claritate si luminozitate. Insa am doftoricit si un Asus : eeee altceva.Nu se compara cu Mio. E peste.
Asa daca vrei ii poti lua din Carefour cu 350 un GPS : Freeman parca se numeste si care cica e romanesc.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Cauta un GPS cu softul pe card, nu in memoria interna. Se updateaza(inlocuieste) mult mai usor. La IGO ar trebui sa ai soft-ul si hartile din 2009 .
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ddf, in general Asusurile au autonomie mare, dar procesoare mai slabute.

livcro, cam orice aparat poate rula atat soft de pe card cat si din memoria interna. Softul de navigatie are printre altele un fisier de tip *.txt in care se modifica niste parametri atat pentru a rula soft de pe card sau din memorie, pentru a folosi harti de pe card sau din memoria interna cat si parametri de rezolutie a aparatului.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
asta o stiam si eu...dar nu o stie toata lumea Smile...dar daca te-ai apucat sa intri in detalii...bafta. Smile By the way..ai cumva un IGO amigo cu hartile din 2009?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Imi pare rau, dar nu am pentru ca nu m-a interesat. In jucarica mea ruleaza un MioMap 3.3
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR