Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Daniel21

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 CTDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am un Opel Astra G Caravan CDTI - 2004 si de ceva timp am o problema enervanta si anume stergatoarele nu se mai opresc la locul lor si cu vreo 15cm mai sus. Este enervant pentru ca imi ia din vizibilitate. Aveti idee cum pot rezolva problema ? Se poate rezolva "acasa" sau trebuie sa merg neaparat la un service ?
  • JoeLimonada

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2009

  • Mesaj Privat
cand ajung sus inseamna ca ies din circumferinta geamurilor nu?
cu o cheie de 13 sau 10 daca nu ma insel se pot pune la locul lor initial...sa faci asta cat mai repede...
  • Daniel21

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 CTDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2008

  • Mesaj Privat
JoeLimonada a scris:cand ajung sus inseamna ca ies din circumferinta geamurilor nu?
cu o cheie de 13 sau 10 daca nu ma insel se pot pune la locul lor initial...sa faci asta cat mai repede...


Stergatoarele functioneaza perfect ca si cursa (nu iese din circumferinta parbrizului), isi face cursa lor normala de sus pana jos, doar ca nu se mai opresc la locul lor si cu vreo 15cm mai sus.
  • costicimpy

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Faci asa: atunci cand le utilizezi din pozitia II va trebui sa revii brusc pe pozitia 0(zero) in acelasi timp cand stergatoarele au ajuns jos. Sper ca ai inteles explicatia mea, care functioneaza 100%, este doar o problema de obisnuinta sa le opresti fix cand ele sunt jos.
Este adevarat ca nu coboara pana jos cand este pe poz.I cu atat mai putin la viteza mare. Dar funct. cu metoda de mai sus, garantat....
  • Ctl.madeinheaven

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
aceeasi problema ..eu din pozitia II cand ajung jos le opresti cum a spus colegul mai sus,problema, zic eu ca e de la maneta,daca o atinci f usor cand ele sunt oprite mai sus se duc in jos..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR