Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mopoyu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1998 16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2009

  • Mesaj Privat
variaza turatia-500rot la 1500rot-chiar daca sta la relanti sau este in sarcina.iar cand incerc sa o turez nu imi da voie(se ineaca)stie cineva?
  • cont-sters-23186

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2008

  • Mesaj Privat
inearca sa o pui pe un tester sa vezi daca da vreo eroare.pot fi multe cauze:bujiii,fise,bobina inductie,egr,sonda lambda,senzor de turatie,senzor temp apa, senzor temp aer,pompa de benzina,filtrul de benzina,injectoare infundate,ecu defect....dar nu incepe sa schimbi piese asa dupa sfatul "mecanicilor" ca nu rezolvi nimic.Sfatul meu este sa mai gasesti pe cineva cu un motor ca al tau si sa incerci sa schimbi piese pe rand ca sa le elimini pe cele bune.Succes
  • mopoyu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1998 16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2009

  • Mesaj Privat
am fost la doua testare si nu imi da nimic,am schimbat-pompa de benzina,fitru aer si benzina,egr-ul,si nu se aprinde nici un bec in bord cand functioneaza motoru..un mecanic(deosebit de bun de la skoda) mia spus ca ar fi o rola de la distributie putin defecta,am luat distributie noua si mecanicu nu a mai raspuns la telefon Laughing
  • marius_vectra

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am avut problema asta si a fost bobina de inductie,( nu apare pe tester) dar iti recomand sa mai verifici si bujiile chiar daca au fost recent schimbate ca s-ar putea ca una sa nu functioneze cum trebuie. Stiu caz in care au descfacut tot motorul au schimbat si injectoarele si cand nu au mai avut ce schimba au mai verificat incaodata bujiile care erau schimbate de vreo 300 km si surpriza una nu era buna.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR