Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • unicooll

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Buna...am si eu o intrebare...Opel Astra Caravan 1.6 16V, benzina, 1995...si de cand am adus-o din afara nu am gasit in cartile ei nici un cod al radiocasetofonului(cel original dotata cu el din fabrica-Blaupunkt)...El functioneaza foarte bine nu am probleme cu el, dar ma gandesc ca daca as scoate vreodata bornele de la baterie...in momentul reconectarii mi-ar cere cod...corect?chiar si pe el scrie cuvantul CODE...si nu stiu ce voi face in momentul cand mi-ar cere cod-nici macar nu stiu cum s-ar baga, d'apoi codul...ce-mi recomandati?
Chiar ma gandeam sa deconectez bornele de la baterie pentru o eventuala resetare a ECU(gandindu-ma ca as rezolva in felul asta problemele tehnice ale masinii cu o astfel de resetare)...dar mi-e teama ca voi ramane fara radiocasetofon...se va bloca...asa e?ce pot face?
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ca recomandare...studiaza regulamentul forumului,exista functia cautare in dreapta sus care face minuni. Iote ce am gasit eu daca am folosit-o:
https://www.clubopel.com/vie...=1335&start=0
Studiezi regulamentul forumului,topicul care ti l-am dat eu mai sus(dai numarul serialului casetofonului,tipul radiocasetofonului Blaupunkt...)si rezolvi problemele.Inainte de a deschide un topic nou,vezi de nu mai exista ceva similar. Evil or Very Mad
  • unicooll

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Embarassed Embarassed Embarassed Imi pare rau...dar dupa ce am scris subiectul inainte sa-l trimit mi-au fost date niste topicuri de verificat ce contineau discutii despre coduri...iar acolo nu gasisem acest topic...si am crezut ca nu este...Imi cer scuze...Am citit acolo, si din ce am vazut trebuie sa-l scot pentru a vedea codul de pe el...totusi am o retinere in a-l scoate de teama ca nu voi gasi prea usor codul...si sa mai dureze ceva timp pana obtin codul...in fine...o sa fac si asta la urma urmei, pentru ca vreau neaparat o resetare ECU, ca nu mai suport cum merge masina...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR