Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • smiley

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
A venit vremea ca la al meu Astra H sa i se schimbe amortizoarele de pe puntea fata, unul dintre ele fiind in coma. Toate bune si frumoase, nu prea stiu ce firma sa aleg la amortizoare dar nu-i asta problema principala, ci problema-i cand am vorbit cu mecanicul si acesta mi-a spus ca trebuie sa schimb si flansa cu rulmentul deoarece ..(se poate strica mai tarziu sau nu se potriveste pe flansa veche, nu am inteles prea exact).., si ansambul (flansa+rulment) costa aproape cat amortizorul...Deci poate sa-mi spuna careva care a mai schimbat amortizoarele daca a schimbat si flansa cu rulmentul?
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
da, normal se schimba toate altfel e posibil sa se intample ce a zis mecanicul... nu era necesar sa faci un topic nou pentru asta ca exista destule discutii pe aceasta tema
  • smiley

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ce am mai gasit eu pe forum era destul de vechi si nimeni nu preciza nimic despre flansa+ rulment..
Voi ce amortizoare ati alege, am pus un link cu mai multe variante si cu preturile cele mai bune care le-am gasit, stiti cumva care este producatorul de amortizoare care echipeaza Opelul din fabrica? Am gasit pe forum o singura persoana care ar fi zis ca cele Sachs ar fi echiparea din fabrica pentru Opel Astra G.

http://www.autoa.ro/produs/...e-gaz-nu-echipare

Si mai am o nelamurire, de exemplu un kit flansa + rulment costa dupa cum urmeaza :
http://www.autoa.ro/produs/...izor-opel-astra-h

Daca le cumpar separat de la acelasi magazin adica flansa separat si rulmetul separat aceeasi firma SACHS cum e si kitul m-ar costa 162 Lei , iar kitul este 205. In kit credeti ca mai este ceva in plus sau nu inteleg diferenta de pret.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR