Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
1. era pe vremea cand aveam dacie, intr-o comuna din jud. prahova, am fost oprit de politistul de acolo pentru ca depasisem pe linie continua. pe atunci spaga era la putere mai ceva decat acum, ei bine nu am reusit sa-i dau spaga acelui politist, totusi purtandu-ma foarte civilizat, aratandu-i respectul cuvenit, mi-a zis asa: spune-mi cati bani vroiai sa-mi dai, i-am zis eu cati, iar el mi-a zis ca imi da cea mai apropiata amenda de suma pe care vroiam eu sa i-o dau drept spaga, toate astea s-au intamplat dupa ce mi-a tinut o intreaga prelegere despre riscurile pe care le ai la volan si ce s-ar fi putut intampla datorita greselii mele.
2. de nenumarate ori in intersectiile din bucuresti daca n-ar fi ei s-ar alege praful, s-ar bloca datorita idiotilor din trafic. de ex. intersectiile de pe traseul unirii-p-ta vict.-aviatorilor
3. din 2005 si pana azi am fost oprit o singura data de un politist (viteza 11 km/h peste limita legala).
Skip ads

  • Liviu_vectra

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
http://www.mediafax.ro/soci...ins-video-4889904

Pana aici eu zic ca politia si-a facut treaba....Dar parca vad ca judecatorii ii dau cu suspendare sau mai stiu eu ce, asa e la noi politia ii prinde si judecatorii ii elibereaza. Vorba aia: 2 incarca, 3 descarca.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Liviu_vectra a scris:http://www.mediafax.ro/social/nicoara-mihali-suspectul-care-a-tras-in-politisti-a-fost-prins-video-4889904

Pana aici eu zic ca politia si-a facut treaba....Dar parca vad ca judecatorii ii dau cu suspendare sau mai stiu eu ce, asa e la noi politia ii prinde si judecatorii ii elibereaza. Vorba aia: 2 incarca, 3 descarca.

*
Pai da, a facut singurul lucru care-i face brusc "eficienti": A TRAS IN POLITISTI
In acest caz concret, desigur ca s-au grabit sa il prinda...
Asi rasuci chiar cutitul in rana... desi POT (cand vreau...) dar NU PREA VREAU Rolling Eyes
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Totusi am si eu cateva intrebari: De ce nu puteau fi postate in celalalt topic faptele pozitive ale politistilor? Credeti ca ar fi fost off-topic? Sau e mai bine sa diluam subiectul in mai multe topice?
Skip ads

  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Totusi am si eu cateva intrebari: De ce nu puteau fi postate in celalalt topic faptele pozitive ale politistilor? Credeti ca ar fi fost off-topic? Sau e mai bine sa diluam subiectul in mai multe topice?


Sincer nu am habar, insa ideea mi se pare geniala...este momentul ca aparatorii legii sa vorbeasca in favoarea lor, e timpul sa demonstreze ca anumite mentalitati sunt gresite...e timpul sa punem in balanta convingerile noastre despre ceea ce se intampla cu partea "cealalta" Wink...
(e clar de ce parte sunt eu dupa ce citesti ultimul rand Smile )
intotdeauna am fost, sunt, si voi fi adeptul dreptului la replica (desi, in aceste conditii, vad ca acest drept la replica intarzie...sa speram doar ca nu au vazut acest nou topic, nu ca nu ar avea ce sa scrie in el Razz )
Speranta moare ultima...dar moare pana la urma si ea!
  • Liviu_vectra

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
http://www.mediafax.ro/soci...e-carduri-4876016

http://www.mediafax.ro/soci...e-carduri-4879825

Se mai gaseste cate ceva, mai greu dar sunt... Razz
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
mihai_b, in conditiile astea descrise de tine topicul ar fi trebuit sa se numeasca Domnilor politisti, credeti ca va faceti treaba? 1
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:mihai_b, in conditiile astea descrise de tine topicul ar fi trebuit sa se numeasca Domnilor politisti, credeti ca va faceti treaba? 1


Ia sa vedem in acest caz ce pareri exista...macar sa ii aflam si noi care sunt cu adevarat...Smile
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Atunci sa-l invitam pe Ciocanel si sa posteze numai el. Eventual sa mai intervina si colegii lui ca sa-i ridice mingea la fileu.
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Oare unde or fi cei doi ?Parca ar fi intrat in pamant ! Doamne fereste!
Sau or fi la DNA dand cu subsemnatul.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Politia isi face treaba. Intervine la scandaluri.

http://videonews.ro/action/...t-pus-pe-scandal/
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Urmatorul topic ar putea sa sune ceva de genul.."Credeti ca politia..." Smile...cu variante:
-da
-nu
-nu sunt platitior de taxe (adica smecher), asa ca nu ma intereseaza...
-eu sunt biela si raspunsul meu se stie

Smile
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca initiatorul topicului are prea mult timp liber Very Happy

Oare ce mai aveti de lamurit?

Sau or mai fi colegi dispusi spre suspendare Very Happy
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Dom'le e grea viata de politist, incat bietul om trebuie sa ia ceva la bord pentru a avea curaj sa se ia de piept cu infractoru'!

Seful Politiei Rutiere Hunedoara a venit baut la serviciu

[img]http://s2.ziare.com/?mmid=c2f7d3a9d778055bd[/img]

Comisarul Ioan Tirinescu (foto), seful Politiei Rutiere Hunedoara, a fost testat, miercuri dimineata, cand a intrat in tura, fiind descoperit cu o alcoolemie de 0,25 la mie in aerul expirat, in urma unei testari de rutina.

"Am demarat o ancheta interna in cazul comisarului Tirinescu. Sanctiunile pot merge pana la destituirea sa din functie si darea lui afara din Politie. Noi facem curatenie singuri in sistem", a declarat seful IPJ Hunedoara, comisarul sef Liviu Dumitru, care a mai precizat ca, in urma testului, comisarul Ioan Tirinescu a fost trimis acasa.

Potrivit regulamentului in vigoare al politistilor, verificarile de genul acesta se fac periodic in sectiile de politie.

In urma cu cateva luni, comisarul Ioan Tirinescu a fost implicat intr-o altercatie cu mai multi cetateni de etnie rroma, la iesirea din municipiul Deva.

Comisarul a fost sanctionat atunci cu reducerea salariului cu 15% pentru o perioada de 3 luni, in urma anchetei interne realizate de colegii din cadrul IGPR

Tirinescu detine functia de sef al Politiei Rutiere Hunedoara din anul 2005.

Exista si video in linkul dat de mine, iar in acea inregistrare domnul comisar ne explica senin ca a fost o eroare a aparatului. Probabil de la xanax. Prietenii stiu de ce. Cool Insa daca acel aparat a dat erori la niste conducatori auto onesti nu e nici-o problema. Sa fie primite permisele si banuțu' lor!

Bandi, ai habar despre nenea asta?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Io-te inca unu' care se lupta cu alcoolu'! Numai ca asta se lupta olecuta altfel, adicatelea se mai razboieste si cu ochiu' dracului.

Politist ilfovean prins in flagrant de in timp ce lua mita

Ofiterii Directiei Generale Anticoruptie au prins in flagrant, marti, un agent de politie din cadrul I.P.J. Ilfov - Postul de Politie Ciorogarla, care a pretins si primit suma 450 lei drept mita.

Flagrantul a avut loc dupa ce un cetatean a sesizat Directia Generala Anticoruptie - Serviciul Anticoruptie pentru Municipiul Bucuresti cu privire la faptul ca agentul sef principal de politie S. L. i-a pretins suma de 450 lei pentru a nu lua impotriva sa masurile prevazute de lege dupa ce l-a depistat in trafic sub influenta bauturilor alcoolice.

In baza sesizarii cetateanului, s-au luat masuri pentru organizarea flagrantului, arata un comunicat remis Ziare.com.

Dupa primirea banilor, agentul de politie aflat la volanul masinii sale, a incercat sa scape de suma primita, insa a fost prins de catre ofiterii D.G.A.

Parchetul de pe langa Tribunalul Bucuresti a dispus retinerea agentului de politie S.R.L. pe o perioada de 24 ore urmand ca miercuri sa fie prezentat Tribunalului Bucuresti cu propunerea de arestare preventiva.

  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
biela...esti complet off-topic Smile...aici trebuie trecute realizarile lor marete...nu iar spagi si comportamente "militienesti"
Asa ca, mai bine postezi la "Credeti ca politia romana isi face treaba 2?"...nu de alta, dar lumea iar o sa-ti sara in cap...lasa-i sa piara pe limba lor...
By the way...cam "subtire" repertoriul de fapte bune...comparativ cu celelalte discutii care implica "organul"...
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Pai daca fapte bune nu sunt, omu' ce era sa posteze. On topic nu prea avem cum sa fim. Pentru politisti s-ar potrivi proverbul : De la mine mai putin , de la Dumnezeu mai mult ! Laughing
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ddf a scris:Pai daca fapte bune nu sunt, omu' ce era sa posteze. On topic nu prea avem cum sa fim. Pentru politisti s-ar potrivi proverbul : De la mine mai putin , de la Dumnezeu mai mult ! Laughing


Da, dar daca ai sti ce frumos ar suna din gura lor Laughing...insasi tacerea asta e faina...tu crezi ca nu s-au bagat pe aici si ca nu scobesc prin arhive si amintiri chestii? God, i love this country Laughing
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
De ,,vazut" i-am vazut. Chiar si pe victoras.
  • Liviu_vectra

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu cred ca sunt care isi mai fac si treaba...Altfel nu i-ar prinde pe astia care calca stramb. Deci daca se gasesc politisti care ii prind pe alti politisti e bine. Citez un comentariu la articolul cu politistul ilfovean "ori a mers de unu singur si n-a dat la barosani partea , ori era prea plin de el si astia l-au lucrat ... coruptia este la nivel national institutionalizata ... asta intra pt citiva banuti pe cind sefii lui lucreaza la capitolul zeci se mii , sute de mii...".
Oricum mai mult decat politia ma irita (putin spus "irita") parlamentul, in frunte cu judecatorii.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Credeti ca politia isi face treaba?
Cred ca da 17%
Cred ca nu 42%
Nu stiu/Nu raspund 6%
Cred ca initiatorul topicului are prea mult timp liber 33%
63 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR