Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • dorinalbert

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Zafira 2008 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2008

  • Mesaj Privat
De curand am observat ca stergatorul din spate nu mai funcioneaza, precum si bricheta. Automat am cautat siguranta si am observat ca e arsa.Am schimbat-o, si iar s-a ars. Din nou am pus alta si a mers pana cand dintr-o data a inceput sa mearga stergatorul continuu fara sa-l pot opri,pana am scos siguranta. Cand am vrut sa incerc sa o pun din nou s-a ars. Sfatuiti-ma ce sa fac? Apropo, masina e o meriva 1,6 16V din 2003. Sad Crying or Very sad
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Sa te duci la un electrician si sa nu mai pui sigurante ca risti sa iei foc. Ai un scurt pe undeva.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
urmeaza sfatul lui aco_008
  • DANIEL G.

  • Mesaje scrise: 184
  • Locatie: Galati
  • Masina: Meriva 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
In mod sigur e un scurt pe undeva!
Skip ads

  • dorinalbert

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Zafira 2008 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am rezolvat. Am mers la un electrician auto si la usa din spate unde vin firele, in partea stanga erau pur si simplu parca taiate(in interiorul izolatiei). Acum totul e Ok. Merci.
  • reluf16

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
dorinalbert a scris:De curand am observat ca stergatorul din spate nu mai funcioneaza, precum si bricheta. Automat am cautat siguranta si am observat ca e arsa.Am schimbat-o, si iar s-a ars. Din nou am pus alta si a mers pana cand dintr-o data a inceput sa mearga stergatorul continuu fara sa-l pot opri,pana am scos siguranta. Cand am vrut sa incerc sa o pun din nou s-a ars. Sfatuiti-ma ce sa fac? Apropo, masina e o meriva 1,6 16V din 2003. Sad Crying or Very sad

Salutare, dragi colegi!
Am patit-o si eu. Stergatoul lunetei hayon functiona pe pofte. Am verificat releu, sigurante, motoras. Problema a fost de la firele întrerupte ce traverseazã din caroserie în hayon. Le-am reparat si am rezolvat. Atasez 2 poze, înainte si dupã. Problema se poate manifesta in mai multe moduri. Cei care detin hatchback trebuie sã verifice mai întîi acolo, apoi releu, motoras...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR