Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Hai ca la asta cu scara nu m-am gandit Laughing cu toate ca imi spune de fiecare data sotia cind se urca in masina ca vrea praguri,pe cele vechi nu le pot pune sa sunt de cacao,o sa fac si praguri ca sasa ma plictiseam zilele astea si nu aveam nimic de facut.Poate si din cauza asta vreu s-o dau sa-mi iau alceva si s-o fac si pe aia.
Auzi scara Laughing
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Si eu sunt mustrat pe aceeasi tema, de-aia am si mentionat-o, desi a mea nu e la fel de inalta. Oricum e buna pentru protectie laterala.
  • viorel77

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1997 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Stefan, de unde ai luat cuplajele AVM si cat au costat?
De asemenea ti-as fi recunoscator daca ai putea sa-mi spui cat te-au costat pompa de ambreiaj si cilindrul.

Mersi!
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
stelea a scris:Si eu sunt mustrat pe aceeasi tema, de-aia am si mentionat-o, desi a mea nu e la fel de inalta. Oricum e buna pentru protectie laterala.

Da ai dreptate protejaza,dar eu nu mai pot pune pragurile de origine pentru ca am facut modificarea si inaltarea caruseriei.Pragusile de origine se prind pe sasiu,deci ar ar arata de cacat.Trebuie sa fac eu unele ceresa cada frumos.
Skip ads

  • andu55

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina: Frontera 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2007

  • Mesaj Privat
viorel77 a scris:Stefan, de unde ai luat cuplajele AVM si cat au costat?
De asemenea ti-as fi recunoscator daca ai putea sa-mi spui cat te-au costat pompa de ambreiaj si cilindrul.

Mersi!

AVM 150 euro ! pompa a cumparato de la mine !
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
stefand - din cate am citit e super masina ta dar sincer nu cred ca iti pot face o oferta care sa te satisfaca pt ca stiu si eu cum e sa investesti intr-o masina din pasiune , sufar de aceeasi boala cu fiarele pe roti si nu vrea sa fac vreo oferta lipsita de bun-simt . Pe mine personal ma incanta foarte tare masina cu tot ce are pe ea dar nu sunt in masura sa ofer un pret . Am gasit pe un site de masini ( nu spun ca fac reclama si oricum detest dealer-ul ) o frontera la 2400 cu ceva probleme dar cam ce caut , 96 x22xe , AC , acum cam cat sa ma duca o operatie ca cea suferita de masina ta ? Si spune totusi tu un pret pt tancul tau ca poate decat sa investesc eu in alta ne intelegem si o iau pe a ta . Cu respect !
  • Draqumort

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Olt
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salut stefand, ce pret ai la masina ?
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Dragul meu sa ne intelegem la Frontera cand spui ceva probleme este complicat.AVM au costat 200e pentru ca s-a pus si transportul,pe saitul ebay.com le gasesti la 150e.
In urma discutiilor de pe sait,ma gindeam sa o dau,nu din alta cauza decat faptul ca nu mai am ce sa-i fac.
M-am apucat sa caut alta masina pe care s-o cumpar in urma vanzarii masinii mele, si pe care sa ma apuc s-o prepar.
M-am gindit mult si am ajuns la o concluzie ca masina asta imi ofera cele mai bune combinatii,adica consum mic,piese destul de ieftine,impozit mic,confort,spatiu in porbagaj.Ce sa mai zic am pus mult suflet in ea si sincer nu m-a dezamagit pina acum ,ba din contra.
O sa postez miine pe sectiunea Off Road ce am facut sinbata langa Podul Dinbovicioarei in Rezervatia Caraiman.
Incer m-a uimit si pe mine cit de bine s-au comportat amortizuarele si toata masina,
Deci maina nu mai este de vinzare mai ales ca nu are pret.(acum sincer daca face cineva o oferta care sa ma incinte si care sa oglindeasca conditiile tehnice in care este masina poate o dau, dar cine stie,oricum inafara de o Toyota Hj80 in momentul asta nu ma atrage nimic)
Si ca imbunatatiri sincer cit de curind urmeaza un set de jante negre mate cu ET -20.
Acum sunt prea obosit nu mai postez nimic ca trebuiesa descarc aparatele foto si camara deci dureaza ceva si nu mai sunt instare,
Skip ads

  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
stef , tocmai de aceea am zis ca nu pot face EU pretul masinii tale pt ca inafara de lovele ai investit si multa pasiune iar cu asta e mai complicat ca nu iti vine sa dai o masina la bani putini dupa ce ai facut-o asa cum a vrut sufletul tau . Nu contest calitatile fronterei tale , ideea era ca vreau sa imi iau o frontera cu acelasi motor si nu am idee cam cat ma duce sa ii fac ce ai facut tu . Adica pana la urma cu vreo 1500-2000 euro ii fac toata revizia asta cu motor , amortizoare si tren de rulare ? Cu respect
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Nu stiu la cat te poate duce,pentru ca nu stiu ce probleme are masina aia.Pe scurt pot sa iti spun citeva costuri pentru diverse piese (dar trebuie sa iei in calcul ca eu la unele pise am avut noroc sa le iau la un pret foarte bun).
kit amortizuare si arcuri pe spate -700e
cuplaje AVM-200e
kit ambreiaj-1150ron
radiator-950ron
reconditionat chiuloasa,distributie,segmentare-3500ron
rulmenti planetere spate -1050ron
rulmenti diferential-800ron
rulmenti roata fata-500ron
discuri de frina si placute-1200ron
pivoti fata si bielete fata-900ron
body lift-150e
bara fata-650e
troliu-550e
portbagaj-150e
statie-760ron
cauciucuri-1200ron
capac diferetial-200ron
pompa benzina-700ron
fise,buji-400ron
Si alceva nu imi mai vine acum in cap,oricum preturile sunt rotunjite mai mult in minus,sincer la inceput imi notam dar cind am vazut ca se tot aduna am renuntat sa mai notez ca sa nu ma ia capu.
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Very Happy o galagie de bani , dar merita . Sa vad ce gasesc si intru in club mai mult ca sigur . Multumesc mult pt. informatii , nu e ieftin deloc dar merita . Cu respect !
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Trebuie sa iei in calcul ca nu am pus la socoteala tot ce am cumparat ca mai sunt o groaza de maruntisuri,si cel mai nasol este pentu cineva care nu se pricepe sa se duca la un service si acolo o sa fie jupuit de tot.
Daca ai nevoie de ceva sfaturi ma poti gasi la nr de telefon 0726745336
Skip ads

  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ok . Multumesc mult !
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. te vad chitit pe frontera. Razz OK. in drum spre servici am vazut Shocked o frontera, care la o vizualizare fugara arata bine. este de vinzare si are doua nr. de tel. 0761686077 si 0744322252, suna si vezi. asteptam amanunte. bafta.
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc mult mihai , maine dimineata sun sa vad , acum e deja prea tarziu . Cu respect !
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
salut! m-am hotarat sa imi cumpar o frontera (cu motor 2.0 ca sa fie impozitul mai mic)
si nu stiu ce trebuie sa verific pe la ea...
ajutati-ma va rog si pe mine cu zonele ascunse care sunt cele mai afectate de rugina
(pt ca pe exterior, la prima vedere, arata ok)
cu MRL-urile acelea(cum pot sa le verific) daca sunt ok?
la ce altceva trebuie sa fiu atent sa verific?


va multumesc pt sfaturi si poate in curand ne intalnim la vre-un off road!
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
citeste in to[icul deshis de mine , ai acolo mare parte din raspunsuri . Cu respect !
  • mihai1950

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 y 22 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sal. bine faci, dar sa sti ca intre 2000 si 2500 cmc impozitul este la fel de mare. bafta.
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
mihai1950 a scris:sal. bine faci, dar sa sti ca intre 2000 si 2500 cmc impozitul este la fel de mare. bafta.




? cam cat... cu aproximatie?
la omega cu motor de 2.2 platesc 580 lei. la frontera este cumva calculat impozitul altfel?
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
sandu_race a scris:citeste in to[icul deshis de mine , ai acolo mare parte din raspunsuri . Cu respect !



poate am citit cam superficial, sau chiar nu scrie pe niciunde despre rugina...
sunt curios pe la ce coltisoare apar gaurile... Surprised Shocked
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR