Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • adi3se

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Covasna
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Ziua buna! sunt posesorul unei Astra G din 2001,o am de aproximativ 1 an dar nu am avut probleme majore cu ea..doar faptul ca ma enerveaza enorm in timpul mersului la vitezade peste 90 incepe sa imi suiere aerul pe la ureche:))...scapa aer la ambele geamuri din fatza...ma deranjeza enorm..geamurile se inchid bine...e probobil de la cheder?aa si cand o spal ..intra si putina apa pe dinauntru....
Dati-mi va rog frumos o idee ce as putea sa ar trebui sa fac si unde ar trebui sa merg sa remediez situatia....cat mai aproape de Brasov...multumesc..
Sunt interesat si de niste jante de aliaj..cine are de vanzare astept propuneri.....
Multumesc anticipat....
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ai putea sa verifici chederele cum ai spus si daca geamurile fac cursa completa ..
chedere ai gasi la un centru de dezmembrari .. si poate si jante Laughing
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ai verificat daca usile inchid bine? E posibil ca aerul pe care il simti sa nu vina pe la geamuri, ci pe la chederul usilor.
Referitor la chedere, au auzit multa lume spunand ca periodic trateaza chederele cu glicerina. Se pare ca glicerina le reda cel putin o parte din elasiticitate chederelor imbatrinite. O sa gasesti discutii despre asta pe topicurile mai vechi.
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Glicerina sau ulei siliconic intinereste chederele,elimina scartielile de la cheder si la haioane..exista acel ulei siliconic ieftin la sticluta de plastic de 100 ml sau sunt speciale cu burete pe la carefur chiar scrie pe ele pt chedere..e bine la o perioada de timp sa fie date cu silicon pt a preveni scoacerea lor Smile
  • adi3se

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Covasna
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Usile se inchid f bine...sigur e pe la geam....deoarece si cand o spal intra putina apa pe dinauntru...geamurile se inchid pana sus,sunt ok....dar imi scapaa aer si nu stiu ce as putea face....
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR