Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • toi_rapid

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Un taxi mi-a acrosat f putin usa stanga fata. Nu a dorit sa ne intelegem , si am fost la politie , unde mi-a dat asigurarea , urmand sa o fac intr-un service.
Acum problema fiind minora, am vrut sa o las asa, dar totusi am apelat la un service, dar baietii au spus ca treb sa las masina 2 zile ......mi se pare f dubios , usa fiind fff putin indoita aproape insesizabil.Eu as lasa-o , dar mi-e frica sa nu ia ceva de pe ea cum am mai auzit .........

voi ce ma sfatuiti , de obicei cam se face asa ceva nu?este vorba de arian motors
Skip ads

  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Daca o lasi la service, fa tot posibilul sa stai si tu cat ai masina acolo, altfel e jale... Eu am patit-o la RolCar undeam facut-o pe asigurarea celui care m-a lovit. S-a facut constatarea si de asigurator si de service si de comun acord au facut lista cu pisele ce trebuiau schimbate. Piesele au venit, numai ca cei de la service au schimbat ce au vrut ei( chiar daca aveau piese noi), cele noi ajung pe masinile lor care au aceiasi masina ca cea dusa de tine la service.
Ce vei face, e doar decizia ta. Succes.
  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
PRocesul tehnologic de vopsire nu se poate realiza in mai putin de 24 de ore (daca e facut calumea), de aceea trebuie sa lasi masina doua zile. Cu furtul de componente de pe masina, nu stiu ce sa spun, cauta un service serios si spera sa fie OK Smile
  • cristibax

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 1.3 TDCI -ECOTEC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
facut revizia de primul an la Opel corsa 1,3 ecoflex motorina la Gold & Platin Bucuresti. Foarte Multumit! Au schimbat uleiul, (cu original GM) filtre : de ulei, de polen, de aer. Inspectie placute frana, etc. Programarea a fost rapida, "de azi pe maine", s-a lucrat curat si eficient. RECOMAND cu caldura!
Skip ads

  • toi_rapid

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
nu stiu daca ai inteles ce am vrut eu sa zic....
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
cred ca se intampla foarte rar sa dispara ceva din/ de pe masina, si pentru pregatit/vopsit/uscat trebuie ceva timp.

sa auzim de bine
  • Peterr

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Daca e indoit, trebuie indreptat. Daca indreapta cu ciocanul, sare vopseaua. Daca sare vopseaua, trebuie revopsita. Daca trebuie revopsita, dureaza.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
titro a scris:PRocesul tehnologic de vopsire nu se poate realiza in mai putin de 24 de ore (daca e facut calumea), de aceea trebuie sa lasi masina doua zile. Cu furtul de componente de pe masina, nu stiu ce sa spun, cauta un service serios si spera sa fie OK Smile


procesul tehnologic de vopsire poate dura si mult mai putin (chiar si cateva ore cu tot cu reparatie, daca se sta NUMAI de asta, daca exista tehnologia necesara (cuptor, etc)

toi_rapid, daca esti dispus sa vii la buc, stiu un service de incredere pe parte de tinichigerie/vopsit si daca de intelegi cu omul poti lua masina in aceeasi zi, daca nu nu e nici o pb sa o lasi mai multe zile (omul e la noi in clubopel si e f de treaba); PM daca vrei detalii
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Recomand TRACOM din Constanta ptr partea electrico-mecanica
si MOBIL 1 din Ovidiu tinichigerie-vopsitorie
  • vectraph

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2006

  • Mesaj Privat
stiu ca sunt putin off-topic dar nu cred ca mai are rost sa deschid inca un topic pentru intrebarea mea si anume daca respectivii de la service-ul unde e masina lucreaza prost cam ce masuri pot eu sa iau impotriva lor? am mai auzit pe cineva pe aici pe forum ca a facut scandal si ca fara scandal nu rezolva dar parca nu imi vine sa cred ca nu exista niste masuri care pot fi luate ca sa rezolvi lucruri de genul asta!
de asemenea dupa ce asiguratorul aluia care m-a lovit si-a dat acordut de plata pentru reparatie el ca si asigurator este gata linistit sau trebuie cumva sa imi asigure buna desfasurare a reparatiilor la service-ul partener?
  • alinb

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2005

  • Mesaj Privat
@indy

Am si eu o mica problema cu masina.
Te rog trimite-mi un PM cu detaliile omului din bucuresti care se pricepe la vopsit. Multumesc anticipat!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR