Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
de fiecare data cind vin de la brasov, duminica este dezastru.am facut 2 ore si ceva pina in Comarnic.astia care au amenajat pirtiile de pe Valea Prahovei nu trebuiau sa primeasca autorizatie pina nu-si faceau accesul la sosea, asa cum au marile centre comerciale .
si mai sunt 2 politisti in Comarnic acolo al gara la trecerea de pietoni care vegheaza la cite o baba care trece spre gara si opresc circulatia ca sa treaca.stau sute de masini pe loc sa treaca pietonii . astia de la primarie de acolo nu au auzit de poduri, pasarele, pasaje subterane.
daca faceau o cutie a milei si dadea fiecare masina in trecere cite o mie de lei aveau bani sa faca ceva
simbata dimineata am facut 2ore si jumate din Bucuresti pina in Poiana acum la intoarcere am facut 4 ore .
inadmisibil,in fiecare duminica la fel si nu ia nimeni nici o masura


Ultima modificare facuta de iulius la Mar 21 Feb, 2006 4:08 pm
Skip ads

  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
iulius a scris:de fiecare data cind vin de la brasov, duminica este dezastru.am facut 2 ore si ceva pina in Comarnic.astia care au amenajat pirtiile de pe Valea Prahovei nu trebuiau sa primeasca autorizatie pina nu-si faceau accesul la sosea, asa cum au marile centre comerciale .
si mai sunt 2 politisti in Comarnic acolo al gara la trecerea de pietoni care vegheaza la cite o baba care trece spre gara si opresc circulatia ca sa treaca.stau sute de masini pe loc sa treaca pietonii . astia de la primarie de acolo nu au auzit de poduri, pasarele, pasaje subterane.
daca faceau o cutie a milei si dadea fiecare masina in trecere cite o mie de lei aveau bani sa faca ceva
simbata dimineata am facut 2ore si jumate pina in Poiana acum la intoarcere am facut 4 ore .
inadmisibil,in fiecare duminica la fel si nu ia nimeni nici o masura



pe targoviste e cel mai bine
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Incompetenti, ma intreb daca era nevoie ca o masina a salvarii sa ajunga in timp scurt la Bucuresti?
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
apelau la elicopter, asha cum au mai facut ....
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
scuze... oare cum de nu mi-a trecut prin cap Sad multumesc kata,
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Nu e problema Primariei din Comarnic..conform legii DN-urile nu cad in administrarea primariilor comunelor si oraselor ci in cea a ADN-ului...Doamne fereste sa fie asa...cum ai intra intr-un sat sau amarat de oras ti-ai rupe masina...
Totusi problema mare ramane constructia de autostrazi...care va rezolva si o buna parte a dezvoltarii regionale, turism etc. ..se tot spune ca nu vin turisti straini in Romania...ca avem o tara foarte frumoasa....vrajeli...ce sa faca neamtul care vrea sa faca un circuit in romania ...sta 4 ore pe portiunea Brasov- Bucuresti???? sa nu mai vb de preturile asa-zisilor operatori in turism.
  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
4 ore si ceva am facut si eu la intoarcerea de la Brasov.... Mad E cumplit.1 ora jumate Predeal-Sinaia Rolling Eyes ...si ai nostri conducatori pun prioritara autostrada Bucuresti-Constanta, ca deh..e trafic....3-4 luni pe an. Dupa mine prima autostrada care trebuia facuta aici trebuia sa fie Buc-BV, dar ce sa le faci, probabil comisioanele sunt mai umflate spre Constanta Wink
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Sfat de la un brasovean, luati-o fratilor pe Sacele - Cheia un pic de ocol dar zic ca merita, daca nu prin padure ca, de' avem Exclamation Exclamation Laughing Laughing
Iar pe Poiana Bv elicoptelul!!
Skip ads

  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Din pacate ruta prin Sacele - Cheia e plina de cratere, cam rupi masina, pacat de peisajele frumoase.
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
b82bog a scris:4 ore si ceva am facut si eu la intoarcerea de la Brasov.... Mad E cumplit.1 ora jumate Predeal-Sinaia Rolling Eyes ...si ai nostri conducatori pun prioritara autostrada Bucuresti-Constanta, ca deh..e trafic....3-4 luni pe an. Dupa mine prima autostrada care trebuia facuta aici trebuia sa fie Buc-BV, dar ce sa le faci, probabil comisioanele sunt mai umflate spre Constanta Wink

Este prioritara aceasta autostrada, in primul rand pentru transportul de marfa ... care dupa cum stii si tu, vine din CHINA pe firmele celor mai mari de pe la Guvern, si trebuie sa ajunga in Bucuresti, sau in tara .... faza cu traficul de 3 - 4 luni pe ani, iti garantez eu ca nu este reala .. acolo e trafic cam tot timpul, si este trafic destul de greu ...
Ar mai o chestie ... Portul Romanesc de la Marea Neagra, se doreste a fi portul European , prin care sa se asigure transportul maritim de marfa in si dinspre Asia.
Un al treilea motiv, ar fi acela ca proiectul dateaza de cel putin 16 - 17 ani, pe cand proiectul de la Buc - BV este ceva mai tanar .. de vreo 3 - 5 ani...
Nu in ultimul rand .. sa nu uitam al cui este ( fostul ) CCCF ( Compania de Constructii Cai Ferate ), cei care au fost contractorii acestei autostrazi ...
  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
[quote="kata"]
b82bog a scris:

... Portul Romanesc de la Marea Neagra, se doreste a fi portul European , prin care sa se asigure transportul maritim de marfa in si dinspre Asia


...si nu era mai ieftin sa continue lucrarile la canalul Bucuresti-Dunare Question Rolling Eyes
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Nu stiu .. nu sint de specialitate, insa nu cred ca marile vapoare care circula pe mari si oceane, ar putea sa treaca si pe dunare .. si aveau de sapat f. mult, apoi de dragat Dunarea ... apoi se mai punea si problema cu Bulgarii, k vor si ei o bucatzica, etc ... si sa ne mai gandim, ce rost avea sa faca transfer de pe Vapor pe barja, ca apoi sa incarce tot in TIR, ca sa ajunga in .. Polonia sa zicem ?? K sa nu mai punem si timpul la socoteala .. in cat timp ajungi pe strada de la C-tza la Bucuresti, si in cat timp cu barja / vaporu' ???
Parerea mea ...
Skip ads

  • virgil

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
da, dar pe o barja pui o mie de tiruri.....parerea mea...

na, ca m-am bagat si eu in discutie...Smile
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
...si nemtii au Rinul si pentru aia au facut si o gramada de autostrazi...
tot ca sa ma bag si eu in discutie...
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Totul in chestia asta este politica!!!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR