Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Smile) solutia my friend este asta :

nici o mata in raza de 500 de metri , singurele care au avut curaj au avut o soarta potrivnica ... De abia de la el in sus poti spune ca poti rezolva situatia cu un caine Wink
Skip ads

  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Cainele nu e o solutie, pisica e mai agera si apuca sa se urce pe capota pe cand cainele da cu labele pe aripi deoarece nu poate sa se urce si de aici niste zgarieturi superbe. Cea mai buna solutie pe care am adoptat-o eu a fost ca atunci cand le prindeam le rupeam cu bataia. La mine in bloc veneau si isi faceau nevoile pe covorasul de la intrare, am dat cu otet, clor de toate. Nimic nu a mers, pana cand intr-o zi am inceput sa le prind pe scara si cum de le prindeam si le rupeam cu bataia. Una cand m-a vazut a 2-a oara era sa rupa usa de frica.
  • Visse

  • Mesaje scrise: 1,464
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2005

  • Mesaj Privat
In urma cu 2 ani eram disperat de faptul ca dupa ora 1 noaptea urla pagerul la alarma , ieseam afara , nimic , dupa 20-30 minute la fel , initial am crezut ca senzorul de perimetru este defect dar un vecin ce-mi spune ca noaptea un caine care-si facea veacul prin parcare se urca pe masina si doarmea .Norocul meu ca aveam prelata si nu am avut parte de zgarieturi , initial am sunat la ecarisaj iar ei au raspuns ca nu au unde duce cainele , pana la urma am apelat la o persoana de la protectia animalelor care mi-a spus sa stropesc cu apa ori de cate ori cainele se apropie de masina , zis si facut 3 zile alergam cainele prin parcare cu sticla de apa si sa stiti ca a avut efect cainele a plecat la alta aprcare situata la cateva blocuri si acum cand trec prin zona si potaia ma vede , o taie la fuga parerea mea , arunca cu apa pe pisica dar nu cand este pe masina sa nu ai surpriza sa-ti zgarie masina cand o ia la fuga . Solutia cu piper si boia iute am incercat-o si eu ( am dat pe prelata ) dar fara folos .
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Recomand coaja de portocala... Posesorii de pisici stiu ca ele nu le suporta... Nu stiu daca se aplica si la pisicile maidaneze care sunt ceva mai obisnuite cu diverse chestii... Dar poti sa incerci ca nu strici nimic si te costa.....pai sincer nu stiu cat te costa 2 portocale dar sigur iti permiti...
Skip ads

  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu am sugerat solutia ca si gluma:) desigur . Am avut mult timp un rottweiler ca cel din poza si stiu cum era liniste in jurul blocului tocmai ca nu stiau respectivele cand scoteam "catelul " la plimbare . Cainele din poza este dresat de catre mine si cu mana pe inima eu nu am vazut nici o pisica pe o raza de sute de metri de casa Smile) . Dar pot seconda ideea cu urina de tigru sau leu . Datorita naturii felinelor in momentul in care au simtit mirosul respectiv cu greu se vor mai apropia .
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
=)) ma duc la circ, cred ca o sa faca aia pe ei de ras =)), serios chiar ma duc, varul meu tocmai m-a sunat, vrea un vopsitor, un caine i-a distrus masina cautand o pisica, nu am mai apucat sa ii zic de piper.....
Nu bat animale, imi e mila de ele, prefer sa le otravesc ca sa scap de problema decat sa le bat

maidanezele sunt cele mai agile si mai nesimtite, degeaba pun portocala ca nu rezolv nimic, prima seara am suflat boia de ardei pe masina si s-a urcat peste el, abia dupa ce am aruncat 2 plicuri pe masina de era rosie nu s-a mai urcat....

=)) am ramas la ideea cu leul, cum naiba ii cer celui de la circ, fratee vreau si eu excremente de leu =)) sau urina... la circ in bucuresti o fi deschis sambata?
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
De un generator de frecvente care nu pot fi suportate de pisici ..nu ar fi o treaba mai comoda?si probabil 100%safe? Se folosesc la gonit caini,pisici ,rozatoare si orice alte lighioane cu sistemul auditiv sensibil,eu cred ca e o varianta mai buna si mai in ton cu secolul nostru.Oricum unele solutii sunt amuzante ...daca nu si eficiente.Fara prea multa bataie de cap cuplabil dintr-un singur buton,nervi mai putini,vecini care nu inteleg afisele eliminati din ecuatie,si protectia in primul rand a neuronilor pentru ca te macina sa-ti vezi masina cu vopseaua polizata incet incet .
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
E clar!

Opelul e aspirator de pusy Laughing
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Stiu ca exista emitatoare de ultrasunete cu celule solare..iti iei unul si il lasi pe bord..ca pe detector.
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
O alta varianta ar fi sa stai in masina la panda si cand le vezi ca se suie pe capota sa le dai un claxon sanatos! Stiu ca mie imi sare de fiecare data inima cand imi face vreun prieten o gluma din asta cand sunt bagat pe la motor... Dupa cateva runde de genu' asta trebuie sa se invete minte ca aia e masina care le poate produce infarct! Twisted Evil
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
si dupa trei claxoane te duci sa revopsesti capota....
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,540
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
http://www.okazii.ro/catalo...rcare-solara.html
Sper sa nu fie luat drept reclama. Very Happy
Skip ads

  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
mersi livcro m-am interesat, am intrebat la vreo 3 magazine online si au zis ca nu l-au folosit pt pisici, deci nu stiu efectele benefice. mi-au recomandat sa pun unu mare pe perete la bloc =))


momentan cel mai eficient a fost piperul negru macinat.

a folosit cineva spray repulsiv?
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am ras la citirea topicului cu gura pana la urechi,foarte haios tot ce se intampla ,incearca asta, aparat pentru gonirea lighioanelor.
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nene nu te mai chinui asa! ademeneste pisica, prinde-o si apoi.....ii faci ce vrei, ii faci alt buletin sau o trimiti in lumea celor drepti prin diferite metode! Succes
Stai la panda sau ii faci o capcana si trebuie sa o prinzi!
Imi sunt dragi pisicile....Very Happy!
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu stiu persoane care au scapat cu otet. Da-ti cu otet pe cauciucuri si s-ar putea sa te scape. Daca nu ... pierzi investitia de 3 lei Smile
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Daca numai pe masina ta urca, inseamna ca simte iubire Laughing
Sincer nu cred ca ai scapare, Laughing

bafta
  • AdryanX

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1997 16DA :))
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
cu vecina care iti sterge masina , filmeaza si fa o planagere la politie ca distrugere a bunului personal , cunosc cazuri , acu depinde si de politie cat de rea e ca daca ii da doar un avertisment e indeajuns ca sa nu mai faca fapte de genu asta
LE: urca pe masina fiindaca e calda , mototul degaja caldura pe timpul nopti
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Frate problema care e de fapt matza insistenta ori vecina care nu-ti da pace? Daca sunt amandoua deja este vorba despre o conspiratie care necesita o abordare pe masura ,adica echipeaza-te asa cum am facut eu cu rabdare si o plasa prinde matza du-o suficient de departe astfel incat sa nu-i ajunga cele noua vieti sa se intoarca acasa ...iar cu vecina stii tu vorba femeia daca te dai la ea si nu e loc te iarta,dar daca nu o bagi in seama nu te uita toata viata...deci ..... Oare?
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
ia baga un ochi si p-acilea:
https://www.clubopel.com/vie...;highlight=pisica
s-a mai dezbatut problema Smile
mai pe la jumatatea primei pagini am postat si eu problema mea... Am in continuare zgirieturile (am dat un polish mititel - nu am apelat la ceva profi, am facut-o eu in spatele blocului si s-au mai dus nitel)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR