Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
pai ambele, daca sta pisica pe masina, odata si odata tot o sa o caute vreun caine si nu vreau sa se intample asta.

iar vecina, a naibii ca nu vine in fiecare seara nenorocita, am asteptat seara pana tarziu, m-am trezit la 5 dim si nimic, si tot nu inteleg o chestie, fraaaaaaate deci PUTE a piper in jurul masinii si tot gasesc urme de degete pe masina?!?!?!?!?!?! dece? e greu sa iti dai seama dupa miros ca e piper? trebuie sa bagi si in gura? ( sunt curios daca face la fel si cu cacatul de pe talpa) si pisica a tot incercat, in fiecare seara sa se urce.....am incercat, carnati, carne de pui, branza... javra de pisica nu se apropie de mine. a incercat sa arunc cu apa de la geam ( genul cuiva din postul despre pisici mai sus mentionat) si tot degeaba, a avut norocul sa cada apa langa ea, pe capota, s-a uitat la geam si parca radea la mine ca sunt fraier si nu o nimeresc.

in atentia iubitorilor de pisici: daca doriti pisici veniti la mine la bloc: Fat Frumos nr 7, Bloc P13, langa parc sebastian zona rahova Smile
Skip ads

  • BC-15-ANK

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Voi va plangeti ca vi se urca matzele pe capota,dar ce ziceti de mine: cand aveam dacia,mi-a intrat la motor o pisica.M-am trezit dimineata sa plec la servici,ies cu masina din parcare,si la iesire accelerez mai brusc deoarece era motorul rece.Atunci credca a iesit matza din scut ca s-a auzit pocnind pe la motor.Opresc si cand ridic capota sareau fulgii din matza iar palele elicei erau toate rupte,iar in scut zaceau 'mici' din carne de pisica.... Crying or Very sad
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
gratar in fata blocului Very HappyVery HappyVery Happy

pai pisica nu vroia sa stea pe capota la dacie ca se face de rusinica, asa ca s-a bagat la motor, sta la caldurica si isi pastreaza si demnitatea =))
  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
De ceva timp ma confrunt cu o problema, mai precis vecinul meu are o armata de pisici care obisnuiesc sa cam doarma pe capota masinii la caldurica, nu ma deranjeaza ca imi lasa urme de labute dar e a treia oara cind gasesc capota zgiriata de ghearele lor Evil or Very Mad ,culmea e ca dorm si pe masinile lui doua la numar dar nu au nici o zgiriietura,daca stie cineva vreo solutie sa scap de motani Sad
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daniel, super tare asta. Daca gasesti vreo solutie sa imi zici si mie pe privat ca ma confrunt cu aceeasi problema. Eu deocamdata am rezolvat-o cu un catel. Wink
  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Momentan am acoperit-o cu prelata dar si cind o prinde fara nu o iarta Confused
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
singura solutie ar fi prelata pe masina ... altfel n-ai cum sa scapi de ele ...
zi mersi ca n-ai plecat cu vreo una pe la motor ...
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Prinde una cate una si taie-le ghearele !
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sau gatul Very Happy
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Vecinu' este de vina , are pica pe tine : el a invatat pisicile sa iti zgaraie capota. Altfel cum iti explici ca masina lui e ne zgariata ?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Unii au scapat de problema asta manjind capota cu boia. Eu nu am experimentat metoda, desi am aceeasi problema cu pisica unui vecin.
  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ca are pica e sigur, in prima faza o sa ma apuc si eu sa ii zgirai capota in asa fel sa para ca au facut-o pisicii sa ii vedem reactia Razz dinte pentru dinte apoi ma apuc de ciomagit mitele Twisted Evil
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
O alta solutie ar fi sa hranesti mâțele. Niste rulada de sunculita cu miez de carbid face minuni.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
daniel30 a scris:apoi ma apuc de ciomagit mitele Twisted Evil

Eu iti zic ca matele astea sunt vorbite intre ele. Ai grija sa nu te faca K.O. Laughing
  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
EVRIKA ! Razz mi-a venit ideea acum oare la vata de sticla cum reactioneaza? se aseaza cel mai des chiar unde e bateria pe partea de plastic, daca asez asa frumos niste vata de sticla Question
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
daniel30 a scris:daca asez asa frumos niste vata de sticla Question

Cu siguranta se va gasi un vecin binevoitor care sa dea vata de sticla jos incat sa stea mâța mai comod.
  • daniel30

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Mai era ceva cu ultrasunete dar nu cred ca functioneaza. tot ceva niste paraziti sa le ia scarpinatul
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:O alta solutie ar fi sa hranesti mâțele. Niste rulada de sunculita cu miez de carbid face minuni.

Misto ideea : pacat ca a trecut revelionu' ca le puteai folosi pe post de pocnitori de Anu'Nou. Absolut legal fara sa ai probleme cu Militia. Le bubuiai una cate una. Doar aprindeai bricheta la gura lor.
Dar nu dispera : mai e Boboteaza si Sf. Ion. Deci o sa ii spui vecinului ca ti-au mai ramas ceva petarde de la revelion.
Pe vremea lui impuscatu' faceam montaje electronice : printre ele si catel electronic : ham ! ham ! ... ham ! ham ! .
Bunicel. Cauta un ,,simulator"de catel si monteaza-l pe masina.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Mai este o discutie fix pe acelasi subiect. https://www.clubopel.com/vie...r=asc&start=0
  • Deathman

  • Mesaje scrise: 493
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Ai putea sa incerci sa dai cu otet pe capota, dar nu stiu daca afecteaza sau nu vopseaua. Noi avem matza si daca voiam s-o dezobisnuim in a-si face veacul intr-un loc din casa spalam respectiva zona cu otet si matza nu mai mergea acolo.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR