Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
mitz1982 a scris:Nu sunt un iubitor de pisici sau de caini. Ca idee, nu concep sa tin in casa o pisica sau in caine. Imi plac, dar n-as zice ca le iubesc. Dezaprob insa uciderea lor (mai ales ca in urma exprimarilor de pe aici s-a lasat sa se inteleaga si faptul ca actul ucideri este unul "tare").

In ceea ce priveste subiectul de gandire, fraza asta e greu de interpretat: "Are vecinu' un boxer de 5 ani si a zis ca rezolva el...."
Ce avea cainele astfel incat trebuia rezolvat(purici, raie, era rau(nu manca tot), musca)?

calin1945 a scris:Daca imi iau si eu un doberman si-l las liber prin parcare? Ce ar mai zice cotoroanete care hranesc pisicile vagaboande? "

Hai sa nu o dam in d-astea ca nu caracterizeaza in niciun fel cazul de fata. Una e sa omori un caine ca-ti musca copilul in fata blocului si cu totul altceva sa omori pentru placerea ta.


In primul rand nu sunt de acord cu omorarea animalelor.
In al doilea rand, subiectul de gandire se referea la suiectul topicului, boxerul era de umplutura...pardon sa se umple el de subiecte, daca intelegi.... Wink
In al treilea rand, nu stiu care este legatura intre omorat caine, muscat copil etc..... daca eu consider masina mea ca fiind copil, am dreptul sa omor pisica ca imi "musca" masina(copilul)?.

Dupa analiza acestor trei randuri te rog sa nu-mi mai raspunzi.

O zi buna.
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
"tare" in sensul ca e cea mai ciudata si amuzanta idee pe care am auzit-o. da e un pic cam exagerata, mai usor era sa ii bata pe aia care dadeau de mancare Very Happy ( batuti cu prosopul umed Very Happy)

s-a vorbit de spray, piper, portocale, boia de ardei iute, ultrasunete, caini, pistoale, extraterestrii dar nu am auzit pana acum sa omori o pisica cu antigel. da, e adevarat ca am ras la idee, nici eu nu aprob omorarea animalelor, a oamenilor da, nu ma deranjeaza.


cand am deschis aceasta discutie nu am cerut idei cum sa omor pisicile din fata blocului, ca nu e greu, sunt prostite rau incat toti le arunca mamaliga si "cacat" de la geam ( adica resturi si mancare putrezita si tot asa...) si ele mananca, asa ca foarte usor iau un pate si il bag in "triumf" scuze de reclama si gata le dau, le vezi cu cracii in sus in 5 minute 2-3 vor muri in lupta pt pate. Eu am cerut idei si sfaturi cum sa imi feresc masina de pisici, idei, metode folosite sau metode gandite. Nu cred ca sunt singurul care are nevoie de sfaturi intrucat pisicile au ajuns sa se inmulteasca ca iepurii.

Acum nici nu poti judeca un om ca are chef de un pic de caterinca si zice ca lasa dobermanul in gradina sa se antreneze nitel, unii poate glumesc, unii poate asa au facut si considera ca este eficient.
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ciucurica a scris:Acum nici nu poti judeca un om ca are chef de un pic de caterinca si zice ca lasa dobermanul in gradina sa se antreneze nitel, unii poate glumesc, unii poate asa au facut si considera ca este eficient.


Normal ca glumeam despre doberman, dar unele se prinde mai greu... Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR