Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
in jurul blocului isi fac veacul vreo 20 de pisici, si vecinii le adora si le dau de mancare. In ultima vreme o pisica domina peste celelalte de pe masina mea, si o vecina cu capul pe umeri s-a gandit ca sa nu ma supar se ofera ea sa imi curete capota , prima oara a folosit o carpa umeda, ok, a zgariat nitel nu se vede, dar acum a sters cu carpa uscata praful de pe masina, rezultate uimitoare -> o capota zgariata rau.

am citit pe net ca pisicile nu suporta piperul sau ardeiul iute, si se pare ca asa e, mi-am umplut masina de praf de piper si ardei iute, acu are capota rosie Very Happy
Dar tocmai mi-a zis prietena ca ardeiul iute e folosit in tratamente cosmetice fiind un foarte bun anticelulitic.

are vreun efect asupra vopselei de pe masina? mi-am ars vopseaua? dar piperul? ce fac? ce pot folosi pentru a indeparta pisica. am citit pe forum dar discutia despre subiectul asta a deviat rau si nu am ramas cu nici o concluzie.
Skip ads

  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
sa nu radeti!
te duci la circ si ceri ingrijitorului sa-ti dea intr-o punguta cateva excremente de leu/lup/tigru..!
le inmoi cu apa si dai putin pe la rotile masini, pe unde ar putea sa se urce pisica.
nici musca nu se mai apropie de masina.
se cunoaste faptul ca aceste animale isi marcheata teritoriul cu astfel de procedee.
de asemenea, exista in comert(farmacii veterinare) niste solutii pe baza de feromoni care actioneaza prin indepartarea sau apropierea unui animal de un anumit loc,dar sunt destul de scumpe.
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ti se potriveste avatarul cu solutia data. Laughing
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
banuiesc ca nu degeaba si l-a pus avatarul respectiv
Skip ads

  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
scz de raspunsul intarziat, dar daca dau cu excremente de "PISICA" (leul, tigrul sunt niste pisici mai mari) nu o sa intarate pisica sa se urce si sa isi marcheze ea teritoriul?

am folosit pana acum praf de ardei iute si piper (caterinca, ma uit la oameni pe strada cum trec si se inchina cand imi vad masina =)) ), pisica s-a urcat si apoi s-a dat jos imediat, nu a suportat mirosul, dar e cam incomod sa spal in fiecare dimineata masina.
am pus si o hartie ca sa nu imi mai spele vecinii masina (incompetentii)
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
off topic: @astra X16XEL - ce putere la motor ai? si din ce an? ca si eu am acelasi motor pe vectra X16XEL - 1,6 16v(nu stiu daca al tau e 16V ) insa vad ca in medie consumul e pe la 7-7.5L/100km si tu zici ca ai 8.6L/100km
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
ciucurica a scris:scz de raspunsul intarziat, dar daca dau cu excremente de "PISICA" (leul, tigrul sunt niste pisici mai mari) nu o sa intarate pisica sa se urce si sa isi marcheze ea teritoriul?

nope!compozitia "materialului" denota faptul ca are de-a face cu un animal mult mai puternic dpdv genetic.
inca nu am vazut ca o biata mata sa-si marcheze teritoriul peste un leu sau tigru,cu atat mai putin sa le tina piept! Very Happy
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Astra X16XEL a scris:Ti se potriveste avatarul cu solutia data. Laughing

Rolling Eyes Question
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
hm, ar fi o idee, asa ar prolifera afacerile cu urina de leu/tigru: aruncam litri de astfel de lichide prin locurile des frecventate de haite de maidanezi, astfel acestia sunt nevoiti sa isi restranga arealul in zone mai putin frecventate...
ce ziceti de asta? in afara de faptul ca 'pute'
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
Astra X16XEL a scris:Ti se potriveste avatarul cu solutia data. Laughing

Rolling Eyes Question

poza din avatar este a lui Bear Grylls...baiatul din emisiunea "Tehnici esenþiale de supravieþuire" de la Discovery
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Mai e varianta sa iti marchezi singur teritoriul Smile
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
mctoto a scris:Mai e varianta sa iti marchezi singur teritoriul Smile


Adica sa faca pisu' pe propria masina...? Laughing
Poate atrage si vecinele? Laughing
Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
Astra X16XEL a scris:Ti se potriveste avatarul cu solutia data.

Rolling Eyes Question


nu-l stii pe bear gryllis Laughing
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
vad ca nu merge sa modific post-ul...
@ciucurica: asa ai incercat? http://video.e-transport.ro...ina-22000610.html
Laughing
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
adu in jurul blocului vre-o 2 caini Very Happy tzepozzz nu vad bine capota aia dupa cum a sunat! Shocked
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu zic sa apelezi la un prieten care are caine, sa iti dea cateva smocuri din par de caine pe care acesta le-a pierdut natural. Parul in pozitionezi strategic pe conturul copm motor, in santuletul ala de la imbinarea capotei cu aripile si masca..ceva de genul, sa nu fie vizibil dar sa fie in zona unde sta mita de obicei.
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Nu cred ca are efect faza cu parul de caine, a venit prietena cu catelul pe la mine si l-am scos pe afara in gradinita sa isi goleasca instalatia, erau vreo 15 pisici in gradinita si de obicei cand vede o matzza turbeaza, atunci le-a vazut, a bagat coada intre picioare (erau aproape de 2 ori cat el, iar catelul e o corcitura de rasa mare si pechinez, oricum caine maricel la vreo 12kg) singurul lucru pe care l-a facut fiind sa isi goleasca instalatia pe spalele lor si nici atunci nu s-au deranjat sa o ia din loc.

Urina de leu cred ca pute grav si sa imi pateze masina nu prea vreau. Si de urinat prefer sa o fac pe pisici sau pe vecini decat pe masina mea.

Care e treaba cu spray-urile repulsive, sunt bune sau sunt frectie la picior de lemn?
Ma gandeam sa achizitionez un dispozitiv cu ultrasunete pe care sa il montez sub capota.

sau poate il iau pe gryllis sa le vaneze si sa le manance >Smile
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Adu un caine mai serios!Smile Laughing Daca eram din acelasi oras cu tine te ajutam Si totusi ai scapat de celulita de pe masina cu ardeiul iute? e mai suava? mai catifelata? Laughing
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
eu nu am scris sa luati pipilica de leu si sa manjiti masina! Laughing aia chiar pute rau..
off topic:mai demult a vrut sa-mi faca un prieten o gluma,a legat o bucata de friptura de bara de la dacia mea;un altu il vede si i-o pune in parbriz la golful lui de culoare albastra,omu se matoleste si conduce pretena pana in spatele blocului....o doua zi dimineata avea mai toata capota mascarita de cateii care s-au batut pe bucata de friptura..... Wink
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
=))))))))))))) tare faza cu friptura =)))))))

deci azi de dimineata, ma trezesc ma uit pe geam la masina , vad urme pe ea, zic frate vreun curios sa vada ce e, a dat cu degetul, cobor sa plec la munca, gasesc doua gramajoare de piper, vecinul/vecina a venit si a strans piperul unde a incercat pisica sa urce ---> alte zgarieturi. Romanul e prost rau, nu pripece nimic cand ii pui in geam un semn NU MAI STERGE MASINA!

Ce mananca pisicile? ai mirosul dezvoltat? .......
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR