Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • BURGHELEA MARIUS

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2004 2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am probleme mari cu un Vectra C 2.0 Dti....nu reusesc sa o scot la capat cu ambreiajul....am schimbat volanta,placa de presiune,discul de ambreiaj ,de doua ori rulmentul,conducta+supapa ,de doua ori pompa de ambreiaj si cu toate astea mereu dupa ce aerisesc sistemul dupa 2 km raman fara pedala!Am facut aerisire in toate modurile posibile..am verificat de sute de ori conductele si cu toate astea nu se amorseaza cum trebuie dar nici lichid nu se pierde!....dak ma poate ajuta cine cu un sfat ii raman recunoscator!
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Caz asemanator la o cunostinta, nu stiu daca se brodeste si la tine. Buba a fost in rulmentul de presiune care este hidraulic...un semering..oring intre cutie si rulment se defectase si permitea uleiului din cutie sa intre in rulment, contaminand lichidul de frana. rezultatul..exact ca la tine..aerisea de nebun si dupa 2-3 zile ramanea fara pedala. El a mai avut o buba si la rulment care era zgariat si a trebuit schimbat si ala. Pana la urma a schimat tot kitul de ambreiaj cu unul de vectra b, acelasi motor, si a iesit mai ieftin deoarece acesta era clasic, nu cu volanta cu masa dubla. Nu s-a potrivit 100% dar cu un minim de adaptari a reusit.
  • BURGHELEA MARIUS

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2004 2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ms...
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ieri am ramas si eu fara pedala, dupa ce am schimbat kitul si rulmentul acum o luna.
sper sa fie ceva minor(dar ma tem ca s-a rupt rulmentul) mi-e cam frica acum sa cumpar altul si sa mi se intample la fel.
ar trebui sa le zic mecanicilor de aceasta eventuala buba?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR