Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • adicris

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Nu reusesc sa gasesc pe nicaieri pe la dezmembrari, la piese auto noi nici nu au auzit despre asa ceva in brasov si nu gasesc nimic sa se potriveasca in gaura in care a fost antena veche Sad.
Daca cineva are vreo idee unde as putea gasi asa ceva sau cineva mai are asa ceva din vreo dezmembrare as fi recunoscator daca mi-ar da si mie un semn. Multumesc.
Skip ads

  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pai sa inteleg ca tu nu mai ai antena cu tot cu motoras? Eu sunt ceva Rolling Eyes mai norocos (daca se poate spune asa), mie imi lipseste doar batul.
Daca nu te intereseaza una automata, stiu ca era cineva pe forum care vindea motorasul (in ideea de a-ti acoperi acel loc in care era amplasat, asta doar ca formalitate estetica), iar ca bat poti folosi una banala telescopica din comert.
  • adicris

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2004

  • Mesaj Privat
La mine lipseste absolut tot de acolo. Nu mai exista nimic in locul cu pricina, nici in interior nu mai exista decat o bucata de cablu fara nici o mufa care nici macar nu mai am certitudinea ca ar ajunge pana in fata la casetofon. Deci se pare ca am nevoie de toata antena indiferent daca este electrica sau nu.
  • codrin

  • Mesaje scrise: 477
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2004

  • Mesaj Privat
La Astra F sedan care am avut-o i-am inlocuit antena veche , manuala , cu una electrica de la dezmembrari . Am gasit o antena de Mercedes model Cobra, solida , nu gluma . Asta are doua pozitii la antena , 1/2 scoasa si intreaga , dupa dorinta .
Pentru Hatchback poti sa cauti una de la un Vito , are piesa exterioara (care se monteaza intre piulita si aripa) taiata oblic , se potriveste perfect la modelul tau .
Nu sunt scumpe si cred ca te poti incadra pana in 50 RON
Skip ads

  • adicris

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Din pacate la toate dezmembrarile din Brasov nu tin antenele nici unii Sad
  • tenace

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor . Aceeas problema o am si eu cu antena de la masina este rupta dar motorasul functioneaza , tot asa caut si eu pe la dezmembrari si sper ca am sa gasesc . Credeti ca in magazinele de piese as putea gasi chiar si la comanda ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR