Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • underline

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salutare. Am deschis acest topic deoarece eu inca nu stiu si poate altii stiu cum pot sa montez un dvd portabil in masina, si unde il montez in afara de tetiere? (bord, parbriz, plafon).
Mai pe scurt de exemplu se cumpara una bucata dvd din domo/altex/media galaxy si doresc sa il montez in masina. Unde este mai usor de montat?
Si daca dvd-urile din magazinele comerciale de tip domo etc se potrivesc pentru montatul in masina.
Pun si eu o imagine cu un dvd pe care personal doresc sa il achizitionez dar nu stiu daca se poate monta.

precizez ca cei din aceste magazine au kit de instalare decat pentru tetiere, nu si pentru bord, etc...

va rog veniti cu solutii, idei


  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
eu am acest model de DVD
eu il am instalat cu suportul din kit, pe tetiera de la scaunul dreapta fata, cu orientare spre spate, unde sta copilul meu de 3 ani care este utilizatorul.
O alta modalitate de instalare este pe tetiera, dar trebuie confectionate 2 chingi care se prind de DVD si de tetiera.
l-ai mai putea prinde de tavanul masinii dar la acest model nu ai posibilitatea de a intoarce imaginea cu 180 de grade ca sa suporte montajul "cu fundul in sus".
daca dai search pe google vei gasi cu siguranta site-uri de DVD-uri auto, unde gasesti si modalitati de montaj.
bafta!
  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
In supermarket-uri se gasesc la raionul pt. auto masute special folosite pt. leptopuri,dvd,pt.lucru in masina ,servit masa,etc care se fixeaza in diferite pozitii:pe volan,la tetiere canapele fata -spate.Sunt foarte practice si usor de montat.Pret cam 32 lei .am folosit si eu astfel de produs pina am luat alt dvd.daca te intereseaza o am in cutie ,folosita de doua ,trei ori (noua).
  • underline

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2009

  • Mesaj Privat
@gl99vrc...

pai pe mine m-ar interesa undeva pe bord sau sa atasez ceva pe consola centrala iar dvd sa il pun pe acel suport...nu stiu daca ma exprim bine...
nu imi trebuie decat pentru zona fata, la mine in masina in spate nu urca aproape nimeni niciodata si nu as da banii pe un dvd sa vada altii Smile)

pe bord nu stiu daca merge deoarece cred ca atunci cand il deschid, se va lovi de parbriz si nu va sta la 90 de grade...

tu ce fel de suport ai?unde se ataseaza?
  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Am unul de vinzare care se monteaza pe consola centrala ,iar cu un mic artificiu l-am montat si la tetiera pt.cei din spate (asa este si demontabil).are ecran lcd de 8,5" rotativ,card si stick de memorie ,transmite sunetul la difuzoarele masinii,primeste semnal de la un alt dvd,...foarte multe...eu l-am luat pt.nepotel si nu l-am folosi caci i-a luat fiul meu altul.Este nou in cutie.Pretul a fost 780 lei in iulie.Daca esti interesat da-mi un pm. sau tel .0729830690.
Pentru vinzare pretul este negociabil.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR