Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • pflorin65

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2011

  • Mesaj Privat
ba nene, una si cu una fac doua. mama masii de viata ca am vrut sa imi pun si io cauciucuri noi la masina si mam dus la pomul laudat, la autozone, ca auzisem ca sunt cei mai pricopsiti. si ajung acolo, era ceva lume. vorbesc cu un baietas de la ei care imi face capul calendar cu cate cauciucuri au ei si ce fac ei si mama masii si apoi aleg niste nokian. imi zice sa stau jos ca dureaza, ca e coada si sa astept. si stau si stau si stau si stau si ce sa vezi trece o ora juma frate si abia au bagat masina pe rampa. imi pun si gumele noi pe ea, si apoi vine factura sa cad pe spate si alta nu fratica cat costa caucucurile stiam dar de montaj nu ma asteptam, scump de zici ca ti el pune cu aur nu alta sa mor de ma mai duc la ei vreodata sa ma usuce de bani si sa si stau la cozile sufletului
Skip ads

  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ok, dar vrem si noi niste preturi si la care din ei te-ai dus ?
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ce ai facut tu e nimica toata.
Anul trecut pe 8 martie am fost cu masina sa ii schimb distributia, am ajuns dimineata la 9 am urcat-o pe elevator, a desfacut capacul de protectie de la distributie si a dat comanda, apoi sa te tii, pana a venit comanda de la Bucuresti, a facut pana masina de la curier, in fine pe la vreo 3 a ajuns, si era un frig... mi lea-a montat mecanicul si ce sa zic, manopera + spaga= pretul pieselor cu tot cu adaosul firmei, respeciv transportul care e inclus in pret.
Sa nu mai zic ca la acelasi service am fost sa imi schimb antigelul si mi-a luat 50 lei manopera.
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Reteaua Autosoft/ Autozone practica preturi mai mari decat altii. Cazul meu- Constanta: am cumparat doua gume de vara ( erau ultimele) de la Anvelope A- Z si in aceeasi zi inca doua de la Autozone. La cei din urma pretul pe anvelopa era mai mare cu vreo 20 Ron la care s-au adaugat urmatoarele: dat roata jos, dejantat, valva, plumb, jantat, echilibrat, montat pe masina.
La primii toate acestea erau incluse in acel oricum mai mic pret al anvelopei.

Au totusi si un + de la mine in privinta calitatii muncii prestate.
Baietii au strans la cheie dinamometrica si au verificat de doua ori fiecare operatie.
Skip ads

  • eduard manole

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2011

  • Mesaj Privat
florin, imi pare rau ca ai nimerit ziua asta. Eu am fost de vreo 2 ori, inclusiv sa-mi schimb cauciucurile la inceputul iernii si a fost in regula. Daca am platit mai bine, am fost servit mai bine, nu stiu cum sa-ti zic…
  • m1sh

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Signum 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
nu-i dat atentie foarte mare respectivului. si-a facut conturi pe x forum-uri numai ca sa le faca reclama negativa alora.

http://forum.softpedia.com/...?showtopic=758798
pe reno si daciaclub i-au fost deja sterse topic-urile Very Happy
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Smile) aici era cu distributia Very Happy
  • kissfm2011

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2011

  • Mesaj Privat
autosoft..eu ii recomand pt ca am folosit aceasta firma doar pt montat/demontat anvelope indreptat jante.foarte multumit dar si foarte scumpi...in skimb calitate/pret se merita.am vizitat si alte service-uri de acest gen si..am avut suprize neplacute ca : anvelopele montate prost - sensul inside/outside nerespectat si imi ziceau ca nu au domne treaba..a trebuit sa vb cu seful lor sa le skimbe..pierdut inele ghidaj jante,directia trepida ca dracu si nu stiam dc apoi...in fine..romania !
  • LauCalin

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Iarna trecuta si eu mi-am schimbat cauciucurile la Autozone, motivul principal era ca sunt aproape de mine, afara ningea si nu m-am riscat sa merg mult prin Bucuresti cu cauciucuri de vara. Si nici timp sa caut un service ca lumea nu am avut. Pentru montatul a 4 cauciucuri de iarna pe '17 mi-au laut 180 de lei. Sa-mi pice fata si nu alta!
Apoi a trebuit sa merg cu masina sefului. Am fost undeva la Republica... Autoleader parca sau ceva de genu' asta... 5 cauciucuri 125 de lei cu tot cu echilibrat azot... adica tot ce trebuie. Si a fost ok. A fost prima si ultima data cand am mers la Autozone.
  • andi_cimpean

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Dacã aþi dat banul, înseamnã cã aveþi! Nu ºtiu de ce vã plângeþi!

Eu nu comand niciun serviciu sau un produs, pânã când nu-mi sunt comunicate toate preþurile!

Am fost pãþit în trecut cu expresii de tipul "Lasã cã ne înþelegem noi...doar nu îþi iau pielea de pe tine!" ºi cam aºa s-a întâmplat.

În absolut orice serviciu/produs cumperi, trebuie sã ºtii clar dinainte, cât vei plãti! Nu vi se pare normal?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR