Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • mariuspisc

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2009

  • Mesaj Privat
salutare!Sper k am postat unde trebuia daca nu scuze! am si eu o problema cu un furtun care a pleznit si nu stiu unde sa gasesc altul sh........... deoarece nou nu gasesc decat cu tot ansamblu si este cam scump!o sa postez pozele cu furtunul care ma intereseaza;si o alta pb pe care o mai am esta ca la computerul de bord imi mai apare un volan sau roata cu semnul exclamarii, dar masina functioneaza normal .Am fost pe la service-uri mi-au bagat-o pe tester si mi-au spus ca nu le apare nici o eroare si nu stiu de de la ce este!...de asemeni o sa postez imagini!va rog dati-mi sfaturi si adrese unde as putea gasii furtun...Multumesc



Skip ads

  • puk

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Sal..legat de becul de volan ala din cate stiu eu se aprinde de la servo, verifica nivelu de ulei din servo...iar legat de furtun exact aceasi problema mia aparut mie de cateva zile...doar ca turbo meu nu e asa varza sa arunce ulei ca la a ta.Smile........am intrebat la toate dezmembraril enu au...si unul no e 700 de lei...deci deocamdat eu ublu cu el legat cu scotch si probabil o sa caut unu de la alta masina ce se potriveste:)..sigur nu dau 700 de lei pe un furtun de 30 de cm
  • mariuspisc

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2009

  • Mesaj Privat
puk a scris:Sal..legat de becul de volan ala din cate stiu eu se aprinde de la servo, verifica nivelu de ulei din servo...iar legat de furtun exact aceasi problema mia aparut mie de cateva zile...doar ca turbo meu nu e asa varza sa arunce ulei ca la a ta.Smile........am intrebat la toate dezmembraril enu au...si unul no e 700 de lei...deci deocamdat eu ublu cu el legat cu scotch si probabil o sa caut unu de la alta masina ce se potriveste:)..sigur nu dau 700 de lei pe un furtun de 30 de cm

....ce vezi acolo,picaturile alea sunt de la ploaie...inca nu imi arunca ulei!dar nici nu vreau sa imi arunce...
  • munteanu

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Timis
  • Masina: Antara 2007 Z20 DMH.
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
taie furtunul de tot ,pune o bucata de teava intre ele si prindele cu coliere
Skip ads

  • mariuspisc

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2009

  • Mesaj Privat
munteanu a scris:taie furtunul de tot ,pune o bucata de teava intre ele si prindele cu coliere

stai linistit k am incercat dar fiind presiune puternica cedeaza teava;(se incalzeste si se inmoaie furtunul)
  • munteanu

  • Mesaje scrise: 302
  • Locatie: Timis
  • Masina: Antara 2007 Z20 DMH.
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mariuspisc a scris:
munteanu a scris:taie furtunul de tot ,pune o bucata de teava intre ele si prindele cu coliere

stai linistit k am incercat dar fiind presiune puternica cedeaza teava;(se incalzeste si se inmoaie furtunul)

eu am pus o bucata de teava de inox si nu a cedat.merg cu ea tot asa de 1 an
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Pai daca ai pus teava de plastic sau pvc nu o sa tina Confused ...pune metal sau inox orice dar numai plastic sa nu fie ca se topeste....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR