Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
fratilor cum am mai zis,un singur led nu este suficient!
poate sa fie el mamut ! eu la tid,care se vede perfect si ziua,am pus 8 leduri mari!cu 4 ziua nu se vedea nimic!
am sa fac in seara asta poze sa vedeti cum se vede!
Skip ads

  • dsign

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
nu uitati de faptul ca la unele astra g, mai ales cele de dupa 2003, in bord si in TID sunt filtre galbene... Pentru TID recomand 2 sau 3 leduri de 0.5w, au lupa cu dispersiesi se pot lipi in locasul becului original. Nu e nevoie de pilire, de nimic, trebuie doar calculata o rezistenta potrivita.
  • adria1977

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Are dreptate Bazganm: decat sa nu vezi mai nimic si sa te zgarcesti la niste leduri in plus, mai bine pui sa fie, ca vei avea "imaginea" mai buna. Si nu te costa mai nimic decat sa muncesti de doua ori.
  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
ha,ha,ha asa cum am facut eu demontind de 3 ori panoul central,tid-ul si comenzile de clima..........!
si asa ca sugestie pe unde mergeti voi sa luati led-urile alea magice de la ze......r vedeti ca mai la toate magazinele de acolo se gasesc niste leduri foarte puternice,albastre,patrate si care costa 1500 lei.un led din acela eu l-am echivalat cu 80% din lumina produsa de un bec original al bordului.si ziua nu este asa vizibila lumina emisa din cauza spectrului!asa ca faceti ce vreti voi,este bordul vostru
Skip ads

  • casper

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2007

  • Mesaj Privat
as vrea sa stiu dak as putea sa imi schimb lumina la bor si la displayul de la computerul de bord.multumesc anticipat
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
am astra g din 2004. lumina din bord este mai portocalie decat la unul din 2001 (pana acum am avut din 2001). am incercat cu led alb dar rezultatul cu portocaliu este verde. am incercat sa vb cu cei de la z....r si au zis ca la astra g au fost intampinate probleme de fiabilitate si nu mai pun la acest model. asadar, a mai incercat cineva cu display asa portocaliu sa faca ceva? multumesc!
  • alin_bogatu1986

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Ieri am fost la unul dintre cei mai buni de pe acest forum in modificarea luminii bordului!A iesit o lucrare mult peste asteptarile mele...un bord superb asa cum mi-am dorit!Am schimbat lumina standard a bordului in felul urmator:
Ceasurile...albe cu ace rosi
MID-lumina alba
Bloc de lumini...leduri albe
Comenzi pe Volan....leduri rosii
Consola centrala...leduri albe
Butoane pentru geamuri...rosii!
Rezultatul este foarte bun...facand acest bord sa arate ca la masinile mai noi!Ceea ce este de apreciat este faptul ca cel care mi-a facut aceasta lucrare este foarte priceput su lucreaza cu atentie si foarte curat(fara zgarieturi sau alte chestii)
Responsabil de minunatia mea este bunul nostru coleg...flores_astra pe care il recomand cu cea mai mare placere tutror celor care vor sa schimbe lumina bordului in general la Opel!
Astept si parerile voastre!





  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Cate leduri ai folosit la vectra?
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am montat si eu leduri rosii la ace in bord .Partea mai grea la mine a fost ca avind cadranele albe ,acele mele erau din fabrica rosu mat si a tb sa gasesc la cineva un bord cu ace albe transparente ,sa-i dau acele mele la schimb cu ale respectivului.Finalul c-am asa a iesit .Ma declar super multumit de ceea ce a iesit .In viitor o sa urmeze mid-ul.



  • luchyan

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ce fel de becrui se sunt la bord? cineva mia zis ca sunt becuri de pozitie...asa e?
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
La vectra sunt 2 de pozitie, si restul mai mici, dar tot cu soclu.
  • ungureanuadi

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2010

  • Mesaj Privat
cum desfac si eu bordul sa schimb luminile de bord ca electrician sunt si nu mie frixa sa lucrez cu el va rog cu stima daca ma puteti ajuta ca sunt nou pe forum si nu stiu de unde sa incep am o vectra b 96 ,1.6 ,16v
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR