Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Probabil ati vazut deja lista de candidati si nume ca becali, oprescu, vadim v'au ingrozit. Embarassed Problema e ca nici ceilalti nu sunt mai breji... Mad Si asa de la intrebarea "eu cu cine votez" am ajuns la "ma duc si pun stampila pe toti, sau nu ma duc deloc". Shocked
Poate ma luminati voi.

Rezultatele voturilor ClubOpel in Runda 1:
Cu cine votezi?
Traian Basescu 36% [ 52 ]
Crin Antonescu 28% [ 41 ]
Mircea Geoana 16% [ 23 ]
Sorin Oprescu 1% [ 2 ]
Vadim Tudor 8% [ 12 ]
Gigi Becali 5% [ 8 ]
Kelemen Hunor 2% [ 4 ]

Total voturi : 142

Rezultatele voturilor ClubOpel in Turul 2 de scrutin:
Traian Basescu 57% [ 122 ]
Mircea Geoana 42% [ 89 ]
Total voturi : 211




Ultima modificare facuta de elegance la Vin 20 Nov, 2009 10:31 pm, modificat de 3 ori in total
Skip ads

  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Jos Basescu si guvernul Boc Evil or Very Mad escroci...banditi ...oricine numai nu ei Smile
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Gandeste'te bine cand zici "oricine". Ia uite ce lista "impresionanta": Crying or Very sad

Traian Basescu - 34 %

Crin Antonescu - 19 %

Mircea Geoana - 18 %

Sorin Oprescu - 12 %

George Becali - 8 %

Corneliu Vadim Tudor - 7 %

Kelemen Hunor - 1 %
preluat de pe alegeri2009.ro
  • mitz1982

  • Mesaje scrise: 323
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2003 2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cu toti!
Skip ads

  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Pai mai bine Vadim Embarassed ca din 90 numai diplomati avem si calatorim inapoi in timp Sad Trebuie unul sa puna mana pe par ca prea se fura in tara asta ca in codru Crying or Very sad
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Eu cu Vadim votez numai asta nu a fost presedinte poate se schimba ceva Very Happy
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
ionutxxl a scris:Jos Basescu si guvernul Boc Evil or Very Mad escroci...banditi ...oricine numai nu ei Smile


Predecesorii lui Base ce au facut? Te intreb sa vad ca poate tu ai vazut ceva ce noi n-am vazut (in speta eu si cu mine, ma lasa vederile de la o vreme Shocked ).

bafta
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Pai cam nimik dar acel nimik lumea mai traia cat de cat..acu Bok taie tot Evil or Very Mad si Basescu are grija de spriturile lui de vin si de Bai de multime in loc de tara..Vai vai ce ne asteapta dupa alegeri taxe,impozite,scumpiri Crying or Very sad Macar Vadim nu a fost ,si ca om e destept si poate trebuie un ,,nebun,, cum ii spun unii sa conduca tara ..ca si asa spre bine oricum nu ne vom indrepta......
Skip ads

  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
VLAD TEPES ... sa vina VLAD TEPES ! Twisted Evil
Tare as vrea sa vad in fruntea tarii unul ca Vadim! Ori la bar, ori la spital ... unde o fi, tot lor o sa le fie bine ... Evil or Very Mad
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
...
in ce context inter/national taie Bok toate cele?

Lucrezi cumva in sitemul de stat? cel putin eu asta inteleg din felul cum abordezi problema cu taiatul "darurilor de la stat".

bafta
  • dstefan

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Zafira 2007 z16xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Nu-i unu' mai bun ca altu'. Sunt satul de politica, au depasit orice limita. Tara arde si baba se piaptana... Ne arde de "legea picnicului" sau cum sa confiscam masina celui care depaseste limita de viteza. Altii se gandesc ce sa puna maine in farfuria copiilor. Cam asta e clasa politica din Romania de azi. PSD se bate cu PDL, PDL se cearta cu PNL, PRM striga la UDMR si toti se bat cu toti.Nu stiu...
Ai dreptate, ionutxxl!


Ultima modificare facuta de dstefan la Mie 07 Oct, 2009 8:06 pm
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Nu Nu lucrez in sistemul de stat si nici nu am lucrat vre-o data , din pacate sunt somer Sad in vremurile astea..dar macar ceilalti ne lasau sa traim si nu ne promiteau marea cu sarea..acu taiem de la populatie si tot ei o sa traiasca bine..politica cu reducerea cheltuielilor ca doar daca a demisionat guvernul psd banii aia ce o sa faca cu reducerea cheluielilor Oare? o sa mareasca alocatiile la copii? pensia minima la cel sarac ca ia de la ala cu 35000 ron pe luna? indemnizatia la mame? nu ,refuz sa mai cred in minciuni de 20 ani..
Skip ads

  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
ionutxxl a scris:..dar macar ceilalti ne lasau sa traim si nu ne promiteau marea cu sarea....


ei ne lasau pentru ca aveau cu ce - capsunari, cosasi, aduceau NEUROI in tara, crestea consumul => locuri de munca in diverse omenii de activitate (comert, constructii, etc).

Daca poti, incerca sa-ti amintesti cum era pana in 2000 cand s-a dat drumu' la capsunari - nu era cumva la fel indiiferent de ce regim politic era la putere: greve, somaj, remanieri de guverne etc.

Inainte de a arunca cu pietre in ceva incerca sa vezi si de ce e asa. Nu tin partea nimanui, sunt apolitic numai ca sunt si eu satul de indivizi care din orice incerca sa gaseasca un TAP ispasitor - doar doar n-au sa-l vada pe el de ce este in starea respectiva ... Asa putea continua - dar astept si alte reactii.

bafta
  • kalu

  • Mesaje scrise: 438
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
voi proceda ca de obicei...ma voi duce la vot si voi aplica stampila la fiecare casuta in parte
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Puteti da exemplu de un alt guvern mai prost ca asta? Unul care sa aiba mai multe acte normative emise si abrogate/modificate intr-un timp atat de scurt?
Si ca sa va improspatez memoria, enumer cateva: nivelul salariului maxim la conducatorii societatilor comerciale unde actionar este statul sau o autoritate locala, cumulul pensiei cu salariul, impozitul forfetar, concediu fara plata la bugetari si se pare ca recent asumata lege a invatamantului.
Azi am primit o.u.g. 105/6 octombrie si o.g. 130/30 august. Mi se par cam mari numere.
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Eu unul ma duc la vot. Si mai iau si cel mai gros si mai negru marker cu mine. Pun stampila pe toti, fara sa votez pe nici unul. Si mai scriu mare la mijloc "NU VA VREM !" Evil or Very Mad
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Topic fara sens. Cei care au condus si care conduc sau vor conduce tara asta...nu merita atentia noastra. Ideea ta babuliule ar trebui aplicata in masa de populatie. Eu unul asa am sa procedez. Multumesc de idee! Wink
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Bre, in unitatea bugetara, liceu, unde lucrez, am fost condusi de un nebun, un nene care comunica cu subordonatii ceva in genul lui Vadim, ba nu, mai cam ca Becali, eram mai mult in scandal cu el, dar ne-a mobilizat suficient de bine, ajunsesem de la grup scolar sa candidam cu colegii nationale Very Happy si ce ma surprins, in fata ne certa, dar la superiorii lui ne lauda, daca exista posibilitatea sa luam un ban in plus, ne scotea la inaintare, pe la toate examenele, ne chema la ore suplimentare si multe altele. Lucram in doua schimburi ca o parte din spatii trebuiau reabilitate, ei bine se ducea la primarie pentru o usa si se intorcea si cu 2-3 galeti de lavabila. Fiind un liceu tehnologic, ma pus sa duc calculatoare in fiecare laborator, evident am tras si net. Una peste alta, in ciuda stilului taranesc si comunist del avea, am avut destule reusite.
Pacat ca a fost schimbat politic cu o "diplomata" o jigodie dei duc faxurile si mailurile la mapa, ca la ministru. "Cand ciocani, nu intra pana nu raspund eu." "Titlurile de la un mail se subliniaza cu evidentiator" "Nu semnez avizul de la firma X ca nu are sume(de fapt factura se duce la rpimarie)", "De ce pe factura de utilitati scrie Strada Eminescu Mihai si nu Mihai Eminescu" Prin atitudinea "diplomatica" a reusit sa nu ne mai lipim barim de o coala de la primarie.
De doua luni de cand e a facut doar orarul scolii, in rest doar incurca lume si ceva de genu dezbina ca sa poti conduce. Salariile era sa nu le luam pe niste motive puerile, ca pe ea de fapt nu o cheam x y ci y x
Daca vreti va mai povestesc Very Happy , cred ca as putea scrie un roman despre "Mintile luminate care ne conduc"
Asa ca va zic din experieanta, votati un nebun, mai rau nu are cum sa ne fie.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
colegu', din pacate toti sunt nebuni.Doar ca se manifesta diferit...
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
eu votez cu alocatia pentru copii.
poate se gandeste si ea sa mai sara peste cei 10 euro la cat este acum.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Cu cine votezi in Turul 2 de scrutin?
Traian Basescu 57%
Mircea Geoana 42%
211 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR