Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ionutzmi

  • Mesaje scrise: 469
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Omega 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
va puneti prea multe intrebari aiurea ... de ex. cine e in spatele lu crin ?
dar in spatele lu basescu ? si in preajma lui ?
chiar nu se vede cit isi bate joc de o tara intreaga ? cit a furat impreuna cu udrea , boc si restu gastii ?afacerile necurate cu arme impreuna cu fratisu ,campania EBA ...dak sinteti orbi sau uitati prea usor se pare ca va meritati soarta !
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Verbul 'A MERITA'
eu imi merit,tu ati meriti,noi ne meritam,voi va meritati,ei asi merita ...soarta.Acesta este conjugarea verbului a merita in viziunea oamenilor politici.
Verbul 'A PUTEA'
din pacate singurul care l-a conjugat in toate felurile este BASESCU..pentru ceilalti candidati raman verbele 'A MIMA' 'A BATE CAMPII' 'A MINTI' 'A DEZBINA' .... si multe altele.
Doresc romanilor conjugarea verbelor'A GANDI' impreuna cu cel 'A MERGE' restul ramane la latitudinea fiecaruia ,pentru ca va veni ziua cand va trebui sa conjugam verbul 'A EXPLICA'copiilor nostri de ce am lasat talhari in fruntea tarii atata amar de vreme.Ramane dilema ce va pune alegatorul langa verbul 'A FACE'? continuarea?...ACUM?....MAI TARZIU?....PREA TARZIU?....ori NICIODATA?
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
mecaNIK a scris:Verbul 'A MERITA'
eu imi merit,tu ati meriti,noi ne meritam,voi va meritati,ei asi merita ...soarta.Acesta este conjugarea verbului a merita in viziunea oamenilor politici.
Verbul 'A PUTEA'
din pacate singurul care l-a conjugat in toate felurile este BASESCU..pentru ceilalti candidati raman verbele 'A MIMA' 'A BATE CAMPII' 'A MINTI' 'A DEZBINA' .... si multe altele.
Doresc romanilor conjugarea verbelor'A GANDI' impreuna cu cel 'A MERGE' restul ramane la latitudinea fiecaruia ,pentru ca va veni ziua cand va trebui sa conjugam verbul 'A EXPLICA'copiilor nostri de ce am lasat talhari in fruntea tarii atata amar de vreme.Ramane dilema ce va pune alegatorul langa verbul 'A FACE'? continuarea?...ACUM?....MAI TARZIU?....PREA TARZIU?....ori NICIODATA?


doar o mica corectura. "ati meriti", "asi merita", se scrie cu i din i.
scuze. Embarassed
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
mecaNIK a scris:Verbul 'A MERITA'
eu imi merit,tu ati meriti,noi ne meritam,voi va meritati,ei asi merita ...soarta.Acesta este conjugarea verbului a merita in viziunea oamenilor politici.
Verbul 'A PUTEA'
din pacate singurul care l-a conjugat in toate felurile este BASESCU..pentru ceilalti candidati raman verbele 'A MIMA' 'A BATE CAMPII' 'A MINTI' 'A DEZBINA' .... si multe altele.
Doresc romanilor conjugarea verbelor'A GANDI' impreuna cu cel 'A MERGE' restul ramane la latitudinea fiecaruia ,pentru ca va veni ziua cand va trebui sa conjugam verbul 'A EXPLICA'copiilor nostri de ce am lasat talhari in fruntea tarii atata amar de vreme.Ramane dilema ce va pune alegatorul langa verbul 'A FACE'? continuarea?...ACUM?....MAI TARZIU?....PREA TARZIU?....ori NICIODATA?


Vaiii dar ce sa inteleg eu de aici ? Ca restul ...stiti voi ... NOI astia plevusca suntem niste retarzi ca nu-l votam pe Basescu ...Adica NU GANDIM cum zice co-forumistul cu un nick atat de sugestiv ( un tip tehnic , normal )
Sa inteleg ca daca il votez pe Remus Cernea nu gandesc ? Dar daca votez candidatul Partidului Verde ? merit eticheta de retard..

Hai Basescu ! Laughing
Skip ads

  • ionutzmi

  • Mesaje scrise: 469
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Omega 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
bertone nu vad rostu sa irosim un vot aiurea pe un candidat care nu are sanse ,normal esti liber sa votezi cu cine vrei tu...
pentru mine au sanse reale primi 3 in sondaje (geoana ,basescu si antonescu) restu nu exista !
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pacat ca se incing spiritele asa repede pe forum,un joc de cuvinte e un joc de cuvinte cine intelege mesajul bine cine vede greselile are dreptate,nu vad unde este jignirea aici .Pe mine ma deranjeaza faptul ca asemenea mie romanii vor fi pusi in situatia sa aleaga raul cel mai mic dar niciodata binele,asta e o problema un motiv de a nu te prezenta la vot nu cum scriu eu ,daca scriu corect ori las loc si celor care sunt mai minutiosi cu ce scriu altii decat cu ce-o sa mai conjugam doi printre dinti diferite verbe in urmatorii 4 ani.
Ramane intrebarea daca nu cumva 20 de ani e prea mult pentru un popor sa aleaga intre ;foarte rau,rau,mai putin rau ...si daca nu era mai usor sa aleaga binele din prima.Acum probabil macar cu acest lucru putem fi de acord vom alege tot raul cel mai mic .... nu binele si atat.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu e vorba de a irosi votul pe un candidat care nu are sanse
Rau mic si rau mare........ Vin cu un exemplu

La Sinteza Zilei , era Geaona , Crin si Doctoru . I-a pus sa dea in scris cum ca , daca ies in al doilea tur sau asa ceva , nu vor colabora cu Basescu
Geaoana a luat foaia , a facut o poveste de o pagina , a dat ochii peste cap si a semnat
Doctoru a inceput sa se jure , sa injure , sa se rostogoleasca si a semnat
Crin a zis ca : Chiar daca sunt convins ca pierd voturi cu aceasta atitudine , nu vreau sa dau nimic in scris decat daca exsita vreun om aici in studio sau care poate intra in legatura telefonica cu noi , care sa zica Crin si-a dat atunci cuvantul si nu l-a tinut sau Crin a promis si a mintit . In momentul ala voi da in scris , dar pana atunci consider ca .. cuvantul meu e de ajuns


Acum astept aplaudacii sa-mi ia gatul ca Patriciu , ca mamaia , ca nu stiu care ...
Nu zic ca-l votez pe unul sau pe altul . Zic ca hai sa lasam si pe altii care nu-s murdari . INCA ! Chiar daca e prieten cu ala sau cu ala sau cu mai stiu eu cine
Si Basescu e prieten cu Cocos si cu traficul de arme - energie - case date ilegal - parcuri intregi din Bucuresti restituite prin dispozitia primarului si exemplele pot continua
Si Geoana e prieten cu Hrebe , cu Vanghelie sustinut de Mazare sau de Manivela .
Si Doctoru a promis ca nu ma voi sui pe spatele bucurestenilor ca sa acced la prima functie a tarii , asa cum a facut diavolul Basescu . A uitat
Si Antonescu e prieten cu Orban , cu Patriciu si cu mai stiu eu cine

Lucrurile astea-s inevitabile . Insa de ce sa nu alegem omul ? Iar un om care zice astept telefoane de la cei in fata carora mi-am dat cuvantul si nu l-am respectat , zic eu ca este un om care merita sa i se dea o sansa , mai mult decat celorlalti de mai sus
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Sa relaxam nitel atmosfera:
"O babuta la cabina de vot, sta 15 minute, toata lumea o asteapta.
Iese baba si intreaba: Maica, f...tu-va-n gura se scrie legat sau despartit ?"
Skip ads

  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
zafirul a scris:Sa relaxam nitel atmosfera:
"O babuta la cabina de vot, sta 15 minute, toata lumea o asteapta.
Iese baba si intreaba: Maica, f...tu-va-n gura se scrie legat sau despartit ?"

=)) tare
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eu lucrez intr-o SA care depinde direct de adoptarea bugetului. Anul acesta, intarzierea cu care a fost adoptat, ne-a costat enorm de mult si se pare ca si pentru 2010 va fi la fel. Cu cat se va prelungi mai mult interimatul, cu atat mai greu imi va fi in viitorul an (pe plan profesional si material). Astazi, intr-o discutie cu unul din primarii din judet, am prins din zbor o informatie care este deocamdata la nivel de zvon: desi s-a dat dreptul actualului guvern sa depuna in parlament proiectul bugetului pe 2010, Pogea amana sa faca acest lucru intrucat se intentioneaza majorarea cotei de tva, masura care il va afecta direct pe Basescu in campania electorala. Vom vedea daca zvonul ramane la acest stadiu sau se va adeveri.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mai e o chestie pt care se amana . In momentul in care se va face public proiectul de buget pe 2010 se vor vedea de unde s-au taiat cheltuieli . Si vorbim de fonduri de salarii . Adica se va putea estima un numar de oameni care vor pleca in somaj in 2010 . Iar oamenii aia trebuie sa mearga acu la vot si nu-ti permiti sa-i pierzi
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
cred ca a mai dat lumea aceasta idee.
Un poll ar fi super in acest topic.
-basescu, antonescu, geoana, becali, vadim
-referendum -DA(sa se micsoreze nr de parlamentari), NU

Se poate face?
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Eu facusem alt topic cu chestionar. Rugam moderatorii sa-l puna aici, chiar mai complet decat ce facusem eu.
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare pt poll: TRAITI BINE?

Mr. Green
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Tocmai pentru faptul ca "nu traim bine" trebuie sa mergem la vot.
  • oviprof

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Ce porcarie!
Stiati ca la o gramada de institutii s-au transmis "noile grile de salarizare" care se vor aplica incepand din ianuarie?
Ele sunt mai mult decat umflate si sunt convins ca nu reprezinta deloc realitatea ci reflecta o murdara si imputita modalitate de campanie electorala basesciana pe ultima suta de metri.
La Inspectoratul Scolar Timis unde conducerea e curat PD-L-ista s-a ordonat ca aceasta grila sa fie transmisa secretariatelor tuturor scolilor din judet pentru ca naivele cadre didactice sa spere ca din ianuarie vor primi salarii fabuloase precum cele din basmele lui Ispirescu si cu ocazia asta sa mearga sa tot puna stampile pe mecla mult iubitului si stimatului conducator.
Ce imputiciune, ce golanie, cata nesimtire, cata cacanarie, ce gunoaie!
Votati fratilor ca aveti pe cine!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
oviprof a scris:Ce porcarie!
La Inspectoratul Scolar Timis unde conducerea e curat PD-L-ista s-a ordonat ca aceasta grila sa fie transmisa secretariatelor tuturor scolilor din judet pentru ca naivele cadre didactice sa spere ca din ianuarie vor primi salarii fabuloase !


A citit cineva cu atentie legea. Daca nu ai 10 ani vechime ti se ia 15%, mai erau cateva clauze. Da pe grila am cu 50 lei mai mult ca acum, dar dupa nuj ce retineri raman cu 100 lei mai putin. Avantajati sunt tot cei batrani.....
  • misu ms

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Mures
  • Masina: Antara 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:
oviprof a scris:Ce porcarie!
La Inspectoratul Scolar Timis unde conducerea e curat PD-L-ista s-a ordonat ca aceasta grila sa fie transmisa secretariatelor tuturor scolilor din judet pentru ca naivele cadre didactice sa spere ca din ianuarie vor primi salarii fabuloase !


A citit cineva cu atentie legea. Daca nu ai 10 ani vechime ti se ia 15%, mai erau cateva clauze. Da pe grila am cu 50 lei mai mult ca acum, dar dupa nuj ce retineri raman cu 100 lei mai putin. Avantajati sunt tot cei batrani.....



salut
scuze cã intervin
dar fraþilor singurii avantajaþi sunt EI cei 300 sau mã rog câþi ori fi
mc pt înþelegere
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat


Laughing Laughing
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Eu votez cu Pantera Roz! Laughing
Pantera Roz = orice alta persoana de sorginte liberala mai putin piratul-jbanghiu Basescu, ha-ha-ha. Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Cu cine votezi in Turul 2 de scrutin?
Traian Basescu 57%
Mircea Geoana 42%
211 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR