Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Va salut
Solicit si eu un ajutor cu o informatie.In zona Brancoveanu str, Secuilor Nr11 functioneaza reteaua internet?
Evident intrebarea este pentru cei care,locuiesc eventual in aceasta zona-zona [palatul telefoanelor]langa cladirea albastra cu 1 etaj (adapost copii strazii).
Pun aceasta intrebare pt. ca nu am net de pe 25.09.2009,iar la sesizarile repetate mi s-a spus ca toata zona este afectata si o sa mai dureze.
Skip ads

  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
OffTopic:treci la o retea de cartier, ai in zona dupa cunostintele mele vreo 3 care s-ar bucura sa te aiba pe post de client si care iti garantez ofera cu 110% servicu mai calitativ decat erdeesh
On Topic: blocul dupa partea cealalta a avut o problema saptamana trecuta, dar dupa n telefoane si injuraturi au rezolvat-o. Degeaba totusi pt ca respectivul s-a mutat la o retea de cartier
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Da-mi ceva relatii mai amanuntite daca ai te rog.

mail:gcom61@yahoo.com
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
saptamana trecuta, marti parca am fost la cineva care sta in blocul opus cu romtelecom, pt ca nu ii mergea internetul. Se conecta pppoe-ul, mergea netul 3-5 minute dupa care nu mai raspundea nimik. Te deconectai-reconectai si iar mergea 3-5 min. Cand am sunat la rds nu au zis ca ar fi o problema in zona respectiva. Nu au putut sa ma ajute, au deschis un "tichet" si l-au contactat pe titular dupa vrea 3 zile. Dupa spusele lor: flood pe retea. Internetul a functionat normal 5 ore dupa care au revenit simptomele initiale. Rezultat: inchis contract cu rds, deschis contrac cu o retea de cartier.
Totusi ca sfat general in discutiile cu rds: nu va mai dau bani si inchid contractul daca in 10 minute nu faceti ceva sa imi mearga netul. In general aceste amenintari isi dau roadele
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
off-topic-rau-de-tot
in zona mea au fost citiva cartieristi care au fost inghititi usor-usor de ReDeSe.
Am avut net de la ei si cind vedeam asa ceva

ma ingrozeam pt ca urmau 3-4-5 zile fara net...
In 2007 am ales clicknet.
In 2 ani au cazut O SINGURA DATA si cind i-am sunat si-au cerut mii de scuze. S-a remediat a doua zi.
Am mai avut o problema cu modemul - se desincroniza; l-au schimbat...
Problema mea insa era tariful - la vremea aia era bun insa acum dupa 2 ani, destul de maricel comparativ cu ofertele de pe piata.
Am studiat mult pt a face o schimbare. Nu aveam din ce alege.
Desi RDS a cumparat cam tot prin zona mi-au zis ca n-au infrastructura Shocked
Ar mai fi fost UPC (am sapat mult pe net si m-am lamurit cum sta treaba si cu ei...)
Asa ca acum am trecut pe Clicknet VDSL 20Mbps la 10 iepuroi.
am 17-18 constant (verificat pe nshpe site-uri de speed test). Mi-au dat modem 4ETH si WiFi gratis (desi pe abonamentul asta ar fi trebuit sa fie doar 4xETH; nu mai aveau pe stoc asa ca norocu' meu); i-am sunat pt ca aveam nevoie de IP static si era o neconcordanta intre ce IP stiau ei ca tre' sa am si ce IP era fizic... s-a remediat in 2 ore!

Spun toate astea pt ca - poate- pt unii e mai importanta o conexiune STABILA, poate un pic mai lenta decit altele, poate un pic mai scumpa , dar FUNCTIONALA.

Eu as fi mort fara retea din 25 septembrie Exclamation
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
nu toate retelele pica la primul nor:D eu am o retea de cartier.Iti arat graficul in ultimele 12 luni nu a picat netul nici 3 secunde pe nici un segment al retelei. De obicei sunt probleme de genul:
Alo? firma x?
Da care este problema?
Pai nu imi merge netul de n ore.
Placa de retea este activata?
Aaaaaa......Pai nu....
Intradevar in unele cazuri este de preferat o conexiune stabila in defavoarea vitezei, dar cand e posibil sa ai si viteza si stabilitate dc nu? Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR