Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • dexo

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Buna ,
Am achizitionat un multifunctional PNI8008 montaj 1 DIN si l-am conectat in locul unui CDR500 la un Astra G CDTI 2004. Am incercat sa iau legatura cu cei de la PNI Romania sa-mi drecomande un priceput care sa imi lege si comenzile pe volan dar desi am incercat si in multe alte parti , nu vrea nimeni sa se bage fara un manual al multifunctionalului si asa ceva , la PNI Romania nu se gasestesi nici nu sunt sperante dupa cum afirma ei . Am lansat si ceva discutii pe forum referitor la modaliatatea de conectare dar nimic concret si nu vreau neaparat mura in gura si nici nu ma eschivez de la a plati un serviciu dar nici chiar sa fac un drum pina la Bucuresti pt asta ( sunt din Bacau ) desi am incercat si la Bucuresti si cineva mi-a raspuns ca daca nu am luat aparatul de la ei , nu ma pot ajuta nici macar contra cost . Acum a devenit si un fel de ambitie de a rezolva problema si am si ceva cunostinte minime de electronica . Pe forum si la particulari ce se ocupa cu montatul aparatelor auto , parerile sunt diverse. Unii zic ca e posibil sa se lege aparatul fara adaptor iar altii zic ca nu cred ca e posibil sau nu e sigur ca vor merge toate . Cea mai controversata este conectarea la unul sau unele din firele conectoarelor de pe aparat. Unii zic ca se leaga ( cu sau fara adaptor ) la un singur fir , altii la doua , unii zic ca firele ar trebui sa fie CAN altii WHEEL BUTTON iar cine a zis ca la un singur fir , nu si-a exprimat parerea sau siguranta. Destul de greu in conditiile astea sa pot sa incerc ceva si nici nu cred ca as putea fara si mai multe informatii . Nu cred ca imi da mina sa fac experiente riscante fiindca aparatul nu e nici f ieftin . Am discutat cu un furnizor de adaptoare care mi-a recomandat modelul "ctsop001.2" dar modalitatea de conectare la aparat nu o stiu si mi-a recomandat pe cineva din Bacau cu care am luat legatura si a zis ca nu se baga .
Daca cineva ma poate ajuta ... va multumesc . Trimit atasata o poza a conectorului despre care se spune ca ar contine firele necesare conectarii evident , nu stiu cum .
  • dexo

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Se pare ca intr-adevar nu se baga nimeni sau am postat eu gresit, subiectul
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR