Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Ce au de gand acesti criminali in unoiforme cu noi? Dupa ce ca au vandut mii de permise, transformand soselele tarii in abatoare, acum ne executa prin impuscare pe motiv ca avem volumul marit la muzica, la propia masina?
Doar pentru atat ne iau spurcatii astia viata?
A descarcat 6 gloante in el! Daca avea Kalasnikov, descarca tot sectorul? Imi este scarba de Politia Romana!
ESTE REVOLTATOR! Evil or Very Mad Shocked
Tanarul de 29 de ani din comuna Oancea, judetul Galati, a fost impuscat de un politist din vecini. Acesta a fost dus duminica seara in stare foarte grava la Spitalul de Urgenta Floreasca, insa din pacate a murit.
Martorii spun ca tanarul statea la o terasa si asculta muzica la boxele masinii. Era fericit pentru ca abia isi ceruse iubita in casatorie si stabilisera sa faca nunta peste un an.
Politistul a coborat din blocul in care locuieste imbracat in civil, s-a apropiat de tanar si l-a intrebat daca are permis. Acesta i-ar fi raspuns ca nu-i trebuie, pentru ca are sofer. A urmat un schimb aprins de replici, la capatul caruia politistul a scos pistolul si l-a descarcat in trupul tanarului.
Politistul iute la manie a fost audiat toata noaptea. Martorii au declarat ca, dupa ce si-a dat seama ce a facut, politistul s-ar fi urcat in masina si ar fi fugit, dar dupa 30 de kilometri, intr-o alta comuna, s-a predat.
Data fiind moartea tanarului, colegii politistului il vor cerceta pe acesta pentru omucidere.

Sursa aici:
Politist criminal!
L.E. Nu conteaza...roman, tigan, cocalar sau unl din miile de tineri care asculta muzica mai tare in masina! Important este ca precedentul a fost creat si ordinarii, fara un motiv plauzibil te baga intre 4 scanduri!


Ultima modificare facuta de D_M_G la Lun 03 Aug, 2009 12:35 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
GROAZNIC
Evident, nu putem generaliza, sunt si multi politisti profesionisti si normali;
Dar putem face ceva: CERE DEMISIA sefului direct, si sefilor criminalului; si poate si a catorva capete sus-puse din conducerea Politiei Romane, poate chiar a Ministrului de Interne. Ei trebuiau sa se asigure ca nu se poate intampla asa ceva.
  • gianimaftei

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2009

  • Mesaj Privat
si eu umblu cu muzica la maximum si abia astept sa ma opreasca unu....nu exista nimic in baza legala pentru care sa te amendeze sau sa iti faca ceva...poti mere cum vrei tu cu muzica.....niste dobitoci/...capete de creta!
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ma omul si-a facut datoria, a asigurat linistea publica. topicul mergea pus la "Credeti ca politia isi face treaba", chiar si-a facut-o. Ce poti spune atat la dus pe el cascheta.
@gianimaftei - ba exista se numeste "Perturbarea linistii publice" dar nu se pedepseste cu moartea Evil or Very Mad si doar cu amenda sau mi se pare ca si cu dosar penal mai de curand.
Skip ads

  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
foarte bine i-a facut nesimtitului...ok, sunt de acord ca a exagerat un pic, insa o bataie buna nu i-ar fi stricat...sunt satul de smecherii astia de cartier de diferite culori care tin muzica la maxim si nu mai pot fi tinuti din scurt...pb e ca nu s-au luat masuri pana acum si de aceea isi permit coloratii sa ne injure si sa ne scuipe pe strada
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
daca nu ma insel exista o reglementare care interzice depasirea volumului de zgomot de nivelul 40-42 db avand in vedere ca sirenele masinilor de interventie au fost construite sa produca un zgomot de 45 db. De aici si pana sa omori un om este cale lunga.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cocalarul incalca legea si sfida locuitorii zonei. A primit exact ce merita. Pacat de politist, eu l'as fi avansat. Embarassed
  • vlazduhu

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Din cate inteleg eu din descrierea evenimentului, nici nu mai conteaza ca muzica era tare sau nu. Ideea e ca muzica tare a fost doar cauza izbucnirii conflictului dintre cei doi, numai ca domnul politist - fiind organ la legii - avea la el si un pistol, pe care nu s-a ferit sa-l foloseasca. Foc de avertizare? Ochit in partile non-vitale? Asta acceptand idea in care chiar se impunea folosirea armei, desi nu vad de ce ar fi fost cazul.

Nu mai fiti asa. Stiu cum e sa nu poti dormi din cauza unuia care da muzica mult prea tare (nici nu mai conteaza ce, dar anumite genuri sunt mai des intalnite si mai deranjante) si mi-ar placea ca politia sa-si faca datoria, insa in limitele legii. Singurul lucru pe care il urasc mai mult decat abaterea de la legi (incluzandu-le aici si pe cele ale bunului simt) este abuzul de forta al conducerii/organelor. Daca vreti sa ajungeti sa traiti intr-un stat politienesc, incurajati astfel de manifestari... Nu e suficient ca se apara ei intre ei?

Luati de aruncati un ochi aici, daca aveti timp - terrorizing dissent Vi se pare OK asa?
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Politistul in varsta de 32 de ani era ajunctul sefului de post din comuna Oancea, judetul Galati. In acest moment el este retinut si se afla la tribunal cu propunere de arestare preventiva pentru 29 de zile pentru omor calificat.

Aceasta este fapta savarsita de fostul om al legii! OMOR CALIFICAT! Si daca va ajunge in puscarie, ceea ce ii doresc, va avea viata super amara...cat va mai avea...! Nu va scapa viu de aolo!
Sunt bulversat de gandirea unora....
@26mad
.
foarte bine i-a facut nesimtitului...ok, sunt de acord ca a exagerat un pic, insa o bataie buna nu i-ar fi stricat

A exagerat un pic cand i-a luat viata? Este grav...O bataie nu i-ar fi stricat? Legea interzice cu desavarsire molestarea! Din nou grav...dar ma rog este si asta o gandire


Ultima modificare facuta de D_M_G la Lun 03 Aug, 2009 2:11 pm, modificat de 6 ori in total
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
ca a murit regretabil, ca o sa faca puscarie regretabil dar ca sunt doi cocalari si unu si altul impardonabil
  • vlazduhu

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
da, bulversat e cuvantul. Si nu e prima oara cand se intampla asta. Sunt convins, insa, ca nu vorbesc serios cei mai multi dintre ei.
  • mishu2000

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Din pacate cat mai multi rasisiti, frustrati si fara pic de umanitate.
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Inca un exemplu ca omu imbracat in costum de politist se crede superman. Daca era un adevarat om al legii trebuia sa actioneze conform legii ori el nu a respectat nimic . Acuma o sa urmeze un proces in care el o sa inceapa ca tot felul de teorii si aberatii, va da mii de telefoane pe la toti cunoscutii ca sa scape.
Si nu ar fi de mirare ca sa scape chiar fara puscarie sau cu un anisor, doi. Ce denota asta ? Un politist labil psihic incapabil sa se stapaneasca . Din pacate multi sunt asa : umbla beti atat pe jos cat si la volan, mananca pe gratis prin restaurante etc etc . De mi-e si scarba de ei !
Intr-adevar tipul merita o corectie dar pana sa ajungi sa omori un om ! Se spune ca sunt atent selectionati , ca trec prin controale psihologice amanuntite . Aiurea! Se acopera unii pe altii !
Pai atunci ce pretentii sa mai ai de la politistul comunitar - fost tractorist pe brazda care in curand o sa primeasca si arma si drept de a trage . Te poti trezi cu un glonte in ceafa cand ti-e lumea mai draga.
Iar ei vor avea o poveste pregatita si bine pusa la punct cu martori si cu ....
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
mishu2000 a scris:Din pacate cat mai multi rasisiti, frustrati si fara pic de umanitate.

Sincer....eu te-as invita sa stai in cartierul meu 1 saptamana (stau in mojlocul Bucurestiului, din pacate in zona s-au aciuat niste tigani care s-au inmultit cu timpul si au umplut cartierul) si dupa aceea sa mai imi zici mie de rasism si chesti dastea de 2 lei gen protectia minoritatilor. Ce sa mai chestia a fost pusa in presa aiurea (ca de obicei ). Ala nu l-a impuscat deoarece avea muzica la maxim, probabil i-a zis de masa,politistu a zis ca e organ, ala a refuzat legitimarea, asta l-a somat ca il baga la bulau , ala iar i-a zis de masa din nou si de rasa lui, asta frustrata a zis ca s-a sustras arestarii si a ascos arma....de aici e clar ce a iesit. Eu l-as aduce pe asta vreo 2 zile pe la mine, poate mai scap si eu de cativa manelisti, daca are cineva vreo pila sa il puna la munca in folosul comunitatii la mine acolo ii iau eu gloante.


Ultima modificare facuta de ceribros la Lun 03 Aug, 2009 3:02 pm
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Politistul a coborat din blocul in care locuieste imbracat in civil, s-a apropiat de tanar si l-a intrebat daca are permis.

Vad ca foarte multi oameni nu fac distinctie intre functie si om. Respectivul era politist in timpul programului de lucru, in momentul in care a terminat programul de munca era un simplu cetatean ca noi restul si care trebuie sa respecte legea, nu sa puna mana pe pistol si sa-si faca dreptate.
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Faptul ca a tras 6 gloante denota faptul ca era infuriat pana peste poate .Vedea negru in fata ochilor.
Fereasca Dumnezeu de astfel de ,,ocrotitori".
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Faptul ca deja avea pistolul la el cand a coborat din bloc IN CIVIL, nu denota cumva premeditare?
  • teodor

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2007

  • Mesaj Privat
pai daca e pe moarte , jumate din bucuresti trebuie impuscat , cea-lalta jumatate la parnaie , si totul e rezolvat . nimic nu se compara cu luarea unei vieti ( daca cineva gandeste altfel , am o intrebare pt. el , cum o inlocuiesti ?)
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Cocalarul incalca legea si sfida locuitorii zonei. A primit exact ce merita. Pacat de politist, eu l'as fi avansat. Embarassed


+1

E plin de astfel de specimene care merg cu muzica la maxim pe strada. SI NU ASCULTA IN MASINA PROPRIE. daca ar fi doar atat ar fi bine. ci sunt obligati si restu (DIN CARTIERUL PE UNDE TRECE) sa asculte mizeriile lui (manele sau mai stiu eu ce).
s-a intamplat de multe ori sa intre astfel de cocalari in masina salvarii ca nu au auzit-o. normal... cu volumul ce-l avea cum sa mai auda si salvarea...

eu nu l-as fi impuscat pe cocalar (care pun pariu ca-i facea in ciuda), ci i-as fi implantat permanent si fortat un aparat auditiv sa auda mai tare muzica Smile
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Si eu ascult muzica la maxim (sau macar aproape ) , in mers , rar ascult muzica cand astept in masina pe cineva , sau cand stationez (in afara de situatiile din trafic , semafoare , stop ) sau mai bine zis deloc . Nu vreau sa il scuz pe respectivul agent . Nu are cum nimeni sa ii gaseasca circumstante atenunate . A gresit va plati ,scump , cu libertatea .
Aici se poate ridica intrebarea legata de controlul psihologic precar care se face in structurile MAI .
Nu am de unde sa stiu cu siguranta ce sa intamplat , dar sa scoatem pistolul pentru a solutiona dispute , mai mult sau mai putin personale nu prea da rezultate bune ...
Vizavi de ceea ce se spune ca era in timpul liber , sa nu uitam conform legii , era si este obligat sa intervina daca o situatie sau alta ,necesita interventia lui sau a altui cadru mai ..
Pacat ca sa pierdut o viata , indiferent daca era sau nu " cocalar" , era un OM ...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR