Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Sa va detaliez:pleaca greu in viteza 1 ai 2,practic nu am demaraj.Ieri am fost la un mecanic,mi-a zis si ca scoate excesiv de mult condens si abur pe esapament.Lichidul in vas este la limita normala,nu pierd deloc!Mi-a spus ca e f posibil sa fie esapamentul infundat!Sau catalizatorul.Voi ce ziceti?Intr-adevar scoatea ff mult abur!
Skip ads

  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
A,si inca ceva-daca o turez la relanti scoate un zgomot ciudat(de toba sparta),suna f urat la accelerai bruste.Daca o iau incetisor totul e in regula.
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Din ce stiu eu (ca fiind patit) ar fi garnitura de chiuloasa, insa mie imi pierdea si lichidul de racire, daca la tine zici ca nu se pierde...himmm...ciudat...
Incearca sa "simti" mirosul aburului de pe esapament...daca e dulce, e f probabil sa fie garnitura.
Asteapta mai multe pareri mult mai avizate Smile
  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Daca e toba sparta stiu ca puterea masini creste usor, la fel si consumul! Dar la tine este invers....
Mai asteapta parerile altora.
Skip ads

  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Miros "dulce" la esapament a mea are de 3 ani de zile si nu are nimic garnitura de chiuloasa. Iar la faza cu aburul, depunde ce inseamna mult la tine. Uita-te la alte Vectre sau Cielo ca scot destul de mult abur toate.
Eu cred ca ai sitele din tobe sparte.
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Scoate mult mai mult abur decat alte Vectre sau Cielo.Maine o sa dau esapamentul jos.Sa nu fie infundat catalizatorul.Ma gandesc ca ar trebui sa se auda urat si daca as merge la turatii mari,ea nu face asa decat la accelerari bruste.
  • Euu89

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Sunt foarte curios dak ai rezolvat problema findca am si eu aceeasi problema la un astra g bertone. Stiu sigur k sectiunea de mijloc a tobei e sparta findca a mai fost sudata si mai mult de atat imi apare martorul de bord cu catalizatorul uneori si imi scrie ins (inspection) cand pun contactul.

Dak ai rezolvat problema te rog sa ma anunti si pe mine dak a fost de la garnitura de chiuluasa sau de la evacuare.
  • boris_dinamo

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2001 1,7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2010

  • Mesaj Privat
daca era catalizatorul infundat mergea greu si in celelalte viteze nu numa in 1 si 2
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR