Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ionutdkn

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Si eu caut sa cumpar o masina la 3500 de euro. Am so gasit un astra h 1.7 cdti din 2005,sase trepte,navigatie color,cu 150.000 km. Costa 3700 euro si nu stiu daca o fi masina buna,sau e teapa clara.
Skip ads

  • fullrespect

  • Mesaje scrise: 441
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2011

  • Mesaj Privat
În proporþie de 99%, toate Astrele H la 3500€ sunt mânãrite pe toate feþele ºi rulate pânã pe lunã ºi înapoi. Eu am altã devizã: dacã am alocaþi 3500€ pentru o maºinã, atunci Astra H nu intrã în discuþie, deoarece nu mi-o permit.

Dai acum 3500€ pe ea ºi dupã stai sã repari un cazan. Dupã 1 an stai ºi faci calcule ºi te trezesþi cã ai mai bãgat cu þârâita 1500-2000€ în ea cu toate reparaþiile.
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Un Astra H Diesel in mintile lui, intretinut, nu o sa il gasiti sub 5000 euro! Ce vezi pe autovit sunt povesti, valabil si pentru Astra J, ca am mai auzit ca Astra j e 6000 si ala vrea pe h 5000
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Cautati masini de vanzare la colegii de pe forum, posibil sa fie mai intretinute, macar plecati de la alta premisa.


PS: La 3500eur rar sau deloc n-am vazut astra H si cu navi color, e clar ca e ceva acolo, iar 150k km in niciun caz.
Skip ads

  • ionutdkn

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2014

  • Mesaj Privat
http://olx.ro/i2/oferta/van...stra-ID2qJBw.html Asta este linkul cu masinuta. Mi se pare prea frumos sa fie adevarat.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Pai n-are navigatie, are doar displayul color.

Probabil o dezavantajeaza culoarea, urat rau verdele ala.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
cd40opera cu cid e f misto
  • ionutdkn

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Nu inteleg ce inseamna cd40 opera cu cid
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
cd40 opera e cdplayer-ul masinii
cid e display-ul color(color info display)
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@ionutdjkn du-te si vezi masina. Parerea mea este ca arata f bine, iar culoarea e foarte misto. Dotarile sunt de bun simt.
Verifica anul fabricatiei eu cred ca este 2004 si turbina sa nu fie bulita. La motorizarea asta cam pica turbinele. Cutia in 6 trepte este un avantaj. Sunt foarte rare masinile cu astfel de cutie si motor de 1.7.

Succes
  • ionutdkn

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc,Tiaj! Esti singurul care ma incurajeaza. Maine ma duc s-o vad si o duc la tester,o verific de-i sar capacele. Am senzatia ca va fi masina mea:)
  • paul_astra

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Sincer nici mie nu prea imi place culoarea dar este doar parerea mea. Acum nu inteleg, fiind si break ar trebui sa fie mai scumpa. Eu cred ca are ceva probleme plus ca nu este inmatriculata. Cat costa inmatricularea plus "eventualele" reparatii cred ca era mai bine una mai scumpa si mai bine ingrijita cu istoric ce poate fi verificat. Poate ai noroc si este chiar OK masina.
Skip ads

  • ionutdkn

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Eu vreau break sa fie,ori masina nu scapa maine de testere,elevatoare si ce mai e. La primul semn ciudat,renunt,dar sper sa fie buna pana la urma. Culoarea chiar imi place si motorizarea e perfecta,deci ar fi perfecta pt mine,dar maine decid cat de ok e masina.
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Masina arata ok, posibil sa fie si in stare destul de buna. Doar ca tu trebuie sa fii constient ca probabil mai are inca vreo 300 000 pe langa aia 140 000 km reali! Oricum nu trebuie sa te sperie neaparat asta, gandeste-te ca multe din masinile pe care le vezi pe strazi sunt in aceeasi situatie, inclusiv masini ca seria 7, audi a8 sau alte nebunii
  • ionutdkn

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Posibil sa fie asa,dar ma gandesc ca la tester mi se va spune daca e umblat la km,sau nu. Daca are km dati inapoi,renunt la masina.
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Nu neaparat, oamenii sunt inventivi, nici un tester nu iti poate garanata 100% kilometrajul. Dar daca masina are anumite componente schimbata, cum ar turbina, volanta, injectoare, e inchegata, km nu prea conteaza. E ceva psihologic
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
ionutdkn a scris:Posibil sa fie asa,dar ma gandesc ca la tester mi se va spune daca e umblat la km,sau nu. Daca are km dati inapoi,renunt la masina.

Daca sunt dati inapoi doar din bord (IPC) se pot vedea km reali in ECU (calculatorul de management al motorului) acolo fiind mai greu de modificat. Daca s-au modificat si in ECU nu ai cum sa iti dai seama.
PS: Nu stiu daca la 1.7 se stocheaza km in ECU, am impresia ca doar la 1.3 si 1.9
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
km sunt si in ecu, dar se pot modifica usor Wink
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am auzit diverse chestii legate de samsari ai km din bord sau ecu...
Unii modifca km si in ecu si in bord sa fie la fel +- cateva sute de km.
Altii modifica in instrumente o valoare si in ecu cu 50.000-80.000 k mai mult, adica, la o masina cu 400.000 de km pun 120.000 in bord si 180.000 in ecu. Tu traiesti cu impresia ca masina e manarita usor cu 60.000, insa in realitate sunt peste 250.000...
Unele masini vin din germania (adica dintr-un depozit de sh-uri din germania, in realitate masinile aduse din germania pot fi din portugalia pana in italia, side fe nu, unele vin si din anglia si sunt modificate in germania cu volan pe stanga), vin cu km modificati si actele de vanzare direct cu km scazuti. Toate actele de control (de la politie de exemplu) din afara vin cu km scazuti. Apoi samsarul mai umbla si el si te trezesti ca opelul tau benzinar consuma 1 litru de ulei la 2000 de km, si are in bord 150.000... si te vedem pe forum ca opelul e masina proasta... consuma ulei la km putini... dar masina e luata sh la a 10-a mana...

Km reali nu ti-i poate garanta nimeni la nici o masina.
Cum a aparut o metoda noua de securitate au aparut si metode noi de modifcare a km de prin toate computerele masinii...
  • ionutdkn

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Ma sperii! Atunci ce-mi ramane de facut? Sa testez masina pe drum pana-i sar capacele,sau ce sa fac?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR