Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
TC nu intra imediat...are câteva secunde întârziere si auzi roata patinand.
Skip ads

  • f1r3b4ll

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2016

  • Mesaj Privat
De ceva timp sunt in cautarea unei masini, si am observat acum anuntul asta: https://lajumate.ro/opel-astra-h-4033984.html

Problema este ca eu nu sunt din Bucuresti si nici nu ma pricep la masini si as avea nevoie de cateva pareri despre ea, atat cat se poate vedea in poze.
  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Pare sincer vânzãtorul. Meritã întrebat în serviceul în carw a fãcut reviziile. Și întrebat de caietul de service.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Daca e pe bune masina este un chilipir. Scazi din pret 500 de euro cat a fost timbrul si ajungi la 4000, mai scazi jantele pe 17 inca 500(cel putin), mai scazi rotile de iarna inca 300 de euro. Si ca pret total pentru masina ajungi undeva la 3000 de euro. Pret corect.
PRO: rulata in romania, km putini si poti verifica istoricul masinii.
PS: de ar sa imi cumpar acum o masina, eu unul as merge din oradea pana la bucuresti sa vad masina
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Nu prea are km reali..Eu am 280 000 km cu a mea... si nu am umblat la evacuare, nu am umblat la ambreiaj, desi am volanta cu masa dubla ..care e problematica.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Depinde unde si cum ai folosit masina. Daca a folosit-o mult in trafic de oras (si bucurestiul sta prost la capitolul masini) iti cam pusca ambreiajul. Cu evacuarea nu e mare lucru, mergi mult cu masina pe drumuri "sarate" si ajungi sa schimbi usor evacuarea
  • danpet

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@Fireball
Si eu sunt de parere ca merita sa faci un drum pana la Bucuresti,cu trenul sau autobuzul si te intelegi cu vanzatorul sa vina sa te ia din (auto)gara.Asta daca ai banii astia si esti dispus sa platesti acest pret...eventual,mai negociezi putin.
In poze se vad comenzile volan,tempomat (pilot automat),dar nu se vede consola centrala (radioCD/MP3,daca are climatronic sau AC simplu).
Eu tocmai am luat una acum 4 zile (vezi postarile recente,n-am apucat sa pun poze) si am platit 100 lei o verificare in service (a iesit OK).Daca n-o luam,erau bani pierduti... Cand cumperi o masina SH ai cheltuieli si cu drumuri facute,uneori degeaba.Succes!
  • f1r3b4ll

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Am facut rost de VIN-ul masinii, sper sa reusesc maine sa-l descifrez. In functie de ce aflu o sa hotarasc daca merg sa o vad sau nu.
Multumesc pentru ajutor.
Skip ads

  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Vezi cã e topic special pentru descifrat vin-ul.
  • danpet

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eu am sunat la reprezentanta Opel din orasul meu si,prin telefon,le-am dat VIN-ul masinii,iar ei mi-au spus ca masina nu a fost la ei in service,mi-au spus doar data si locul primei inmatriculari (Bucuresti 2006/0Cool.Poate daca sunam si la Buc,as fi aflat mai multe.In caietul service apar interventii/revizie doar pana in anul urmator (2007) si nr de km (~15.000).Prin extrapolare,pot deduce ca masina ar putea avea maxim X10 adica 150.000km,dar in ultimii 4 ani a fost in Sibiu,la o doamna singura (o cunosc).Oricum,pe odometru (kilometraj),arata 70.000km Smile probabil a fost dat (putin) inapoi...Corsa pe care o am din 2010 (de 6 ani),avea 92.000 cand am luat-o.Acum arata 151.000 (am facut eu 10.000/an) si ...merge excelent,nu mananca ulei,dar are 22 de ani.
Nu uita,daca o cumperi, sa-ti dea si codurile masinii impreuna cu caietul de service si manualul (foarte util,dar este si pe net).
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Am auzit ca vinzi corsica cu 400 de euro :d
  • danpet

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Ne pare rau sa renuntam la o masinuta asa de cuminte.O va folosi nevasta-mea.Abia i-am facut (decembrie) RCA pe 1an si ITP in vara asta,rovineta pe 1 an (decembrie)...Nu credeam ca o voi lua asa repede pe Astra.Oricum,taxa de mediu a fost 235Euro (nerecuperata) Smile
Propun sa nu poluam aria cu discutii Off-Topic...
Skip ads

  • danpet

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Poze cu ce mi-a adus Mos Craciun...
Ce senzor e cel de pe bord,langa parbriz?
Cei de la plafoniera par a fi senzor volumetric de alarma,cu ultrasunete,dar nu stiu daca are alarma...Butonul de acolo nu pare sa faca nimic.


  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Moșul ți-a lãsat unul din renii lui.

Senzorul de pe bord, sub parbriz, este de temperaturã ambientalã, pentru modul climatronic "auto".
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Draguta echipare. Grila de la plagoniera e pentru microfon daca nu ma insel.
Ce e bumbul singuratic din plafoniera?
  • Dragos Ene

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Senzorii de langa plafoniera sunt senzorii volumetrici de la alarma ce monitorizeaza habitaclul. De la butonul de langa ei se opresc (pt cazul in care vrei sa lasi animalul de companie in masina pe termen scurt).
Lasa geamul deschis, inchide masina din telecomanda si dupa 30-45 secunde baga mana. Ar tb sa claxoneze.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Care senzor? Ca am si eu o buba din aceea si am pe unitate telefon (inutilizabil dar am kit-ul complet si ma gandesc ca ala e microfon nu senzor). Eu nu am alarma si nici nu a avut!
  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Microfonul e în fantele din dreptul oglinzii. Desigur, dacã ai kitul original, cu slot pentru cartelã, butoane 0-9, call/hang up și bc cu funcție Phone.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
In fantele de la oglinda? Uite ce imi da mie pe vin:
UV8 = SPECIFICATII TELEFON MOBIL - am suport telefon si era pentru ceva telefon gen nokia.
Pe radio nu am butoane pana la 9 si nici raspundere/respingere apel
  • nolob

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Eu am asa:
UCG = RADIO AM/FM STEREO,SEEK,CD,TELEMATIC,PHONE,ETR,FADER,MP3,VOICE CONTROL
WBF = EQUIPMENT RECEIVING UNIT,PHONE
Am ce ti-am zis, butoanele de pe consola, suportul de SIM, precum si comenzi pe volan pentru activare voice dial (butoanele de pe spita din stinga). De asemenea, in CB am pe display-ul principal Audio si Phone ca optiuni principale. BC cu cele doua valori de consum este separat.
Pentru voice dial a trebuit sa folosesc CD-ul ca sa schimb limba din germana in engleza, si am posibilitatea sa fac o inregistrare audio pentru fiecare din intrarile din agenda telefonica a masinii, ca sa pot activa apelul prin comanda vocala.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR