Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • Janos

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Cand am schimbat filtrul de polen am observat niste fire groase care duc la ceva rezistenta care este situat in conducta de aer. Este vorba despre o Zafira A, an 2003, 2.0 DTi.
Stie cineva despre ce este vorba? Oare in anumite conditii preincalzeste aerul? Daca da, cand intra in functiune?
Sau sa fie vorba doar de rezistenta serie pentru diferitele viteze ale ventilatorului de aer?

Toate cele bune,

Janos
  • sdl

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Janos a scris:Cand am schimbat filtrul de polen am observat niste fire groase care duc la ceva rezistenta care este situat in conducta de aer. Este vorba despre o Zafira A, an 2003, 2.0 DTi.
Stie cineva despre ce este vorba? Oare in anumite conditii preincalzeste aerul? Daca da, cand intra in functiune?
Sau sa fie vorba doar de rezistenta serie pentru diferitele viteze ale ventilatorului de aer?

Toate cele bune,

Janos

Salut! Si eu sunt din Mures.Am si eu o Zafira ca ata. Nu stiu despre ce poate fi vorba, dar am un mecanic bun care stie. Putem vorbi cu el, daca vrei.
  • Janos

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2007

  • Mesaj Privat
sdl a scris:
Janos a scris:Cand am schimbat filtrul de polen am observat niste fire groase care duc la ceva rezistenta care este situat in conducta de aer. Este vorba despre o Zafira A, an 2003, 2.0 DTi.
Stie cineva despre ce este vorba? Oare in anumite conditii preincalzeste aerul? Daca da, cand intra in functiune?
Sau sa fie vorba doar de rezistenta serie pentru diferitele viteze ale ventilatorului de aer?

Toate cele bune,

Janos

Salut! Si eu sunt din Mures.Am si eu o Zafira ca ata. Nu stiu despre ce poate fi vorba, dar am un mecanic bun care stie. Putem vorbi cu el, daca vrei.


De mecanic bun oricand am nevoie!
Smile
  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Este o rezistenta termica .Stiu ca atunci cand filtru de polen este foarte murdar si infundat nu mai trece aerul prin el si acea rezistenta se arde .In urma acestui fapt nu va mai mergr cele trei trepte ale aerotermei ci doar treapta a patra care baga aer puternic deci e bine sa schimbati la timp filtrul de polen pentru a nu avea neplaceri .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR