Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Daemon

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Posibil sa nu fi postat in locul unde trebuie dar asta e....Imi poate spune cineva care a parcurs drumu Cluj-Bucuresti cam de cate plinuri am nevoie dus intors sau cati bani. De preferat cineva care are opel astra f Smile Multzumesc anticipat.
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
100% nu ai postat unde trebuie! Era mai util sa citesti regulamentul si sa ne spui ce motor ai.
  • Daemon

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Mi-am cerut scuze, poate adminul va fi intelegator si il va muta unde trebuie...motorizarea este de 1.4
  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Fostul C14NZ al meu lua 14% în oraº ºi cam 8-9 afarã. Costul drumului îl poþi calcula singur dacã ºtii cam cât consumã maºina ta pe suta de km exterior, distanþele ºi câtã distanþã vei face în capitalã.

Hai cã-i simplu: dacã ia 6 la sutã, pânã la Bucureºti ai vreo 450km, ori doi cã faci dus-întors, la un preþ al benzinei de 3.8 RON/litru, iese>
6 x 9 x 3.8 = 205.2 RONi (adicã 54 litri - un pic mai mult decât un plin). Cu cât te mai fâþâi pe-acolo, mai pui 100 km cu 10 litri la sutã - 64 de litri, deci ~250RON.
  • Daemon

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Merci mult. Trec prin niste perioade mai dificile in momentu de fata si nici numele nu mi-l mai stiu, dar nu conteaza. Inca odata multzumesc mult. close topic or whatever
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR