Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
De o vreme ma roade ideea de a monta MID pe Agila(sau transforma TID in MID) pentru a avea un control mai bun asupra consumului si a altor detalii ce tin de acest lucru.
As vrea sa stiu daca a mai facut cineva asa ceva si cum se poate face aceasta modificare la Agila?
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
YACC - cum sa iti transformi TID-ul in MID
Lectura placuta.
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Decat cacatul ala, care mai mult ca sigur nu merge pe Agila si care nu stiu cat te ajuta, mai degraba eu as pune asta . Este adevarat, e mult mai scump dar face cat un tester bun alimentat direct din mufa DLC. Iti programezi functiile care te intereseaza pe care sa le urmaresti in mers. Eu am vrut sa-l cumpar anul trecut, dar am renuntat in favoarea altui tester pe care sa-l am cu mine si care la fel se alimenteaza din mufa DLC. A purta cu tine laptop cu soft este cam incomod. Ala e bun stationar cand gadili masina in garaj. Testerul pe drum, la verificare DTC si reset rapid este excelent. Se evita resetarea din baterie care nu prea o agreez din cauza monitoarelor OBD II, care se pierd si trebuie reluate.

LE Ceea ce ti-am indicat merge 100% pe Agila ca m-am interesat pe site-ul grecului care il produce. Mi-a confirmat prin e-mail. Distribuitorul din tara m-a enervat, ca nu mai stia pretul si ultimul (iaca pozna) tocmai il dadu-se cu doua zile in urma. Era anul trecut imediat inaintea lui 1 Mai. De atunci am si uitat. Intre timp mi-am luat altceva, cum am spus.
  • PL500

  • Mesaje scrise: 1,151
  • Locatie: CURTEA DE ARGES
  • Masina: Agila 2001 z12xe 1.2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
petrecila a scris:.............. mai degraba eu as pune asta . Este adevarat, e mult mai scump dar face cat un tester bun alimentat direct din mufa DLC. Iti programezi functiile care te intereseaza pe care sa le urmaresti in mers. ..................


Salut !

Cam care este pretul cu aproximatie ?
Skip ads

  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Pai vezi ca da acolo: 158 Eur.
  • nicu29

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Agila 2000 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
d-le petrecila ce anume ati cumparat si la ce pret ,daca nu-i cu suparare
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu pot sa-ti spun aici ca intru in contradictie cu moderatorii. E cam scump si nu prea face de banii astia. Insa e util. De, comertul pe net, care in Romania este eeextrem de riscant. Iti spun exact pe PM.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR