Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
vladf a scris:
Oricum, daca cineva are impresia ca un topic "de genul ce viteza maxima ai prins?" ii face pe oameni sa mearga prosteste se inseala.

Ei nu ?! Iti zic eu sunt multi pusti usor influentabili care citesc nebuniile unora (care poate nici nu au prins viteza respectiva dar se lauda ca ar fi ajuns acolo) si se gandesc ca ala are masina mai proasta cu mai putini cai si fara "tuning" si prinde atat, de ce nu si eu? Si asa se ajunge la stiri de genu ..... Dar oricum sunt amuzanti acest tip de oameni Twisted Evil ii dezlipesti dupa aia de pe sosea, ma repet pacat ca nu se sinucid singuri mai iau si pe altii ...uneori chiar nevinovati, "colegi" de trafic.
Skip ads

  • mihai_b18

  • Mesaje scrise: 441
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2009

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:La 5 blocuri de mine locuieste un tigan cu o Vectra asemanatoare cu a mea, dar nu ma simt coleg cu el chiar daca e opelist.


Smile)) am ras juma' de ora la citirea postului tau Smile))
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
vladf a scris:Deci tu nu esti coleg cu noi?! Very Happy

Coleg de forum..si pentru altii de pe forum sunt coleg de servici. Laughing
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Astra X16XEL a scris:
Un coleg de servici se lauda la un moment dat ca a prins 155km/h cu un matiz, in panta si cu vantul din spate. Eu tot incercam sa-i zic ca putea sa moara in conserva aia si el se gandea daca nu putea cumva sa atinga o viteza mai mare. Shocked

Chiar astazi de diminiata a fost un accident in apropiere de Deva in care a murit o grefiera de la Judecatoria Deva sau Tribunalul Hunedoara. Conducea un matiz si a intrat pe contrasens.
Nu am avut timp sa caut mai multe detalii dar concluzia e clara: se moare indiferent de puterea motorului. Din contra, mi se pare ca o masina mai bine gandita iti poate da mai multe sanse decat o conserva pe roti cu motoras de drujba. Un alt argument in sustinerea concluziei mele este si accidentul de azi noapte de la Cluj unde au murit 2 persoane dintr-un espero lovit de un cayenne.
Skip ads

  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat




Matiz. Matizul e bun numai de oras inafara nu as iesi cu el .
Acuma 4 ani eram cu un tico cu un prieten conducea el nu aveam carnet eram pe podul care duce spre bucium aproximativ 12 noaptea a vrut sa schimbe banda si nu sa asigurat in secunda in care a inceput usor sa schimbe banda a trecut fulger cred ca era un bmw pe langa noi. eii acel tico sa clatinat puternic cand a trecut ala pe langa noi in viata mea nu am sa uit asta si am fobie de masini mici.
  • ovidiu.SB

  • Mesaje scrise: 462
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ExpressVectra a scris:Detin Opel Vectra A fab 1992 intentionez sa o schimb tot cu opel daca se poate daca nu ,am in vedere Fiat Panda...

  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Singura ,sau principala vina in 99% din cauza o au soferii ,deoarece nu respecta limita de viteza ,daca ar respecta-o nu ar mai fi atatia morti si pagubele materiale si umane ar fi minime sau inexistente.Din imagine se vede ca drumul este drept si daca ar fi respectat limita de viteza la depasire (care nu este de 140km/h)astazi erau in viata ,regret ce s-a intamplat dar inconstienta care ne caracterizeaza pe toti in unele cazuri si momente din viata ,ne aduc numai nenorociri.Nu sunt deacord cu un coleg care spune ca infrastructura e de vina(e vinovat doar soferul care nu s-a gandit la celelate vieti puse in pericol si implicit a lui) ,deoarece daca aveam infrastructura super bine pusa la punct mergea si mai tare si il spulbera si pe cel depasit,,,,Oricum Biela are dreptate pe jumatate si exagereaza cand zice ca nu se simte coleg cu acel vecin de alta etnie si ca el nu a baut cu cel care nu mai este astazi,,,eu ca sunt peremist ar trebui sa zic ca doar romanii puri sunt colegi cu mine si care au doar fapte extraordinare,,si ca ungurii ,nemtii,evreii,tiganii,nu au ce cauta pe forum si nu sunt colegii mei daca ei faptic sunt?eu daca condamn ceva este fapta omului,nu etnia mediu social etc,,,,deoarece colegii ,vecinii ,neamurile ,nu ii putem alege de fiecare data ,,,,si daca un coleg de servici sau forum savarseste o infractiune nu inseamna ca nu sunt coleg cu el ,dar cu siguranta nu sunt infractor eu ca si colegul meu .In concluzie nu conteaza natia, profesia daca poti da dovada de om civilizat si responsabil.
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ovidiu.SB a scris:
ExpressVectra a scris:Detin Opel Vectra A fab 1992 intentionez sa o schimb tot cu opel daca se poate daca nu ,am in vedere Fiat Panda...


ok so....? Fiat Panda e gen matiz?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Panda e masina mica, iar cineva nu prea stapaneste sensurile cuvintelor pe care le foloseste!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
V-ati gandit vreodata cam cati indivizi percuteaza pomul pentru ca in acel moment sunt prea ocupati sa se filmeze cum ating viteza de decolare?


nicholas886 a scris:maine plec inapoi la cta..sper sa fac o poza cu 200km/h, sa nu mai ziceti ca nu prinde vectra atat...Wink
ca doar nu mi-am luat masina sa merg cu 100km/h..ce naiba..asa imi luam dacia..

  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ca tot veni vorba

[quote="Vladut"]Deschid acest topic pentru a afla la ce viteza ati ajun cu motorul de 1.3 CDTI pe Astra Caravan ?!
Eu i-am dat 165 km/h ......mergea lejer..........fara zgomote ciudate ...................[/quote
  • alexey

  • Mesaje scrise: 861
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2007

  • Mesaj Privat
accidente sunt peste tot....si la noi si la americanoi si la aia cu ochii pana la urechi, cu toate ca ei chiar au infrastructura....conteaza piesa dintre volan si scaun...parerea mea
masina si drumurile conteaza cel mai putin...
daca omul a servit un pahar ( sau fara numar )_, daca isi cauta tigari, telefon etc pe sub bord...sau scrie mesaje, cum naiba sa fie atent la condus...daca depasersc ca chiorii in locuri fara pic de vizibilitate, etc..

pe mine acu 2 ani m-a bagat unu cu o duba de calotori in sant...eram cu sprinteru de la servici si l-am vazut cum vine spre mine...nu mi-a stricat decat oglinda pe stanga....
a avut bunavointa si s-a intors din drum...venea omu cu 10 calatori din italia...era nitel obosit si cauta un cd cu muzica mai vioaie...am ramas tablou cand mi-a zis...

criza asta nu e prea buna....dar are si punctul ei forte...au mai rarit copchii cu bolizi de pe sosele...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR