Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Laur45

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Cum v-ati descurcat ieri dupa-amiaza prin Bucuresti ... si nu numai ... eu am reusit marea performanta ca un drum de la serviciu pana acasa pe care in mod normal il fac in ... 20 min ... aseara l-am facut in 2 ore si 20 min.... Twisted Evil
Skip ads

  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Eu te-am depasit Romana- 1 mai - Dorobanti - Giurgiului - 4 ore si 40 de min. A fost jale cred ca a consumat cam 15%. In schimb azi dimineata s-a mers bine, multi au lasat masinile acasa.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
mare lucru nu se putea face, astia de la primarie nu aveau cum sa faca nimic din cauza aglomeratiei
  • Dac

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2005

  • Mesaj Privat
am prins cea mai lunga coada la semafor azi dimineata in Timisoara!
Skip ads

  • @dyS

  • Mesaje scrise: 747
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1995 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Cum spuneam in alt topic, oras mai mic, mai usor de administrat (asta insa mai depinde si de cei de la administratia drumurilor Wink); in Rm. Valcea situatia e mult mai buna decat in restul tarii, se pare.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
s-o luam si altfel....
am pina acasa cam 5-6 km...
dar oricum o dau tre' sa traversez zona garii.. unde, daca v-ati uitat la mircea badea (la antena3 parca) s-a stat si 3 ore pt 20 de metri....
asa ca eu zic ca am facut bine 2 ore 40min pt 6 km...
si m-as fi dus pe jos (as fi lasat masina la serviciu) dar ieri dimineata nu stiu ce a fost in capul meu de m-am incaltat cu ghete sport si nu cu alea de iarna...
s-au udat in 5 minute de dat zapada jos de pe masina....

consumul a ajuns pe computer la 18%....

si marius t. te contrazic... e plin de treishparnite care abia se tîrîie.... sau de domnisoare cu masinute de firma (C3, fiesta etc...) care stau calare pe dunga intrerupta dintre benzi
de la mine se vede f. bine circulatia de pe ambele parti ale dimbovitei si e ca o zi normala....
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Am facut aseara din Baneasa pana pe Giurgiului 3 ore ...Shocked
Da faceam mai mult daca nu o luam pe scurtaturi... Laughing Laughing
De obicei fac jumatate de ora.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Eu am avut noroc ca muncesc in Vitan si stau langa stadionul Lia Manoliu, si am facut in "doar" 40 de minute cei 4 kilometri, dar prietena mea a facut 2ore si jumatate din Cotroceni, in conditiile in care vreo ora a stat in Piata Unirii. Problema mare e intr-adevar cu treisparnitzele care abia se taraie dar si cu semafoarele care la o ploaie sau o ninsoare mai puternica se pun pe galben alternativ si incurca si mai mult circulatia.
Skip ads

  • DnI

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2004

  • Mesaj Privat
am facut 3 ore de la gara de nord in dr. taberei ce sa mai zic... drum care il faceam in 30 de minute.
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
berceni-militari si inapoi

3 ore juma' Shocked ...am zis ca innebunesc...e jale mare cand ninge in bucurestiul asta Evil or Very Mad
  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Sunteti slabi...

Eu eram ieri cu un Nissan 350 Z pe la 4 jumate, sa plec din Romana in Floreasca. Tractiune spate si sute de cai... A fost de poveste!!! Pe la Piata Victoriei ma impingea si politia, nci o sansa sa pleci cu ea de pe loc. De abia cu a treia si cu misculatii in ambreiaj am reusit. Am crezut ca inebunesc pana la Floreasca, cu avariile puse.

Spre norocul meu, am lasat Nissanul intact la Renault, si, in timp ce ma intorceam acasa bine merci, cu Classicul meu, am primit un cadou frumos de la Opel Romania, 3 zile cu un Opel Vectra GTS facelift, 2,0l Turbo, full options, inclusiv faruri adaptive, echipat cu gume de zapada. Alta viata!!!!

So, in acest moment ma zbengui cu Vectra pana vineri. Poa sa ninga, poa sa ploua, eu ma dau cu Vectra noua!!!
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
de la unirii pana la mall mers pe jos am facut 40 minute cu masina un prieten a facut aproape 2 ore. si ca sa o tinem tot in rime: mersul pe jos e sanatos si face piciorul fumos...
Skip ads

  • robertt_rct

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: 4426'N 2606'E
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
cal. Plevnei-Aviatorilor(statuie)-Rahova 3 ore si 30 minute.
nu sunt de vina nici semafoarele si nici conditiile meteo, ci unii participanti la trafic care "se grabesc" si folosesc ca sens de mers si linia de tramvai de pe contrasens. asa s-a intamplat si in ziua cand a jucat Steau si Rapid si la gara de nord s-a blocat efectiv intersectia. daca nu aparea un echipaj de politie aveam de stat.....
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Intrebare:
cine este pricipalul vinovat pentru blocajele care se fac pe sosea?
raspuns:
soferul roman.
de ce?
pentru ca cea mai mare parte a soferilor din romania sunt smecheri (in acest caz smecher=prost) si se arunca precum berbecii in intersectii chiar daca vad ca nu au cum sa treaca.
exista vreun rmediu in problema cu blocajele de pe strazi? sigur nu.
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
ktapet a scris:Intrebare:
cine este pricipalul vinovat pentru blocajele care se fac pe sosea?
raspuns:
soferul roman.
de ce?


pentru ca cea mai mare parte a soferilor din romania sunt inconstienti si nu-si echipeaza masinile cu cauciucuri de iarna/zapada nu le merg stergatoarele, incalzirea, etc deci nu pot pleca de pe loc, nu vad nimic si se mai si aventureza pe sosea
  • karg

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
turatii: misto 350z'ul ala, il tot vad cind trec prin floreasca Smile

la mine a fost mai "bine": doar juma' de ora pentru 4 kilometri (din domenii pina in floreasca), pe la 9 seara. parfum!

in schimb de dimineata, ma uitam unde credeam ca am parcat masina si nu o vedeam: era ingropata in zapada pe care o aruncasera pe margine aia cu dezapezirea. dupa 1 ora jumate de zgirmat ca lemingul + o lopata de la niste binevoitori am scos'o pe drum.
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Chiar ma uitam aseara la Observatorul de la ora 23 si la-m auzit pe primarul Murgeanu ca in Bucuresti are aproape toate masinile de interventie blocate in trafic si compatimeam soferii din Bucuresti; insa cine-i de vina? Eu cred ca tot soferul, pentru ca daca ar exista putina civilizatie in trafic nu ar mai fi atatea blocaje in trafic. In plus daca tin bine minte acele masini de interventie au un girofar de culoare galbena si-l au nu numai pentru a fi vazute in trafic Confused Ma uitam tot ieri pe un alt canal TV si am vazut undeva afara ( Barcelona parca) o autostrada cu 5-6 benzi pe fiecare sens cu o circulatie lejera,fluida si ma gandeam cum dreaq de aia pot sa circule fara probleme si in Bucuresti aproape ca -i paralizata circulatia. Cred ca cei din Bucuresti stiu mai bine situatia insa paradoxal, citind raspunsurile de aici fiecare se plange cate ore a facut pe 5,6,8,sau 10 Km distanta insa aproape niciunuia ( exceptie Zafirul) nu ia venit ideea de a lasa masina acasa sau la serviciu (dupa caz) si sa mearga pe jos. Sa stiti ca nu e mare lucru si eu am lasat masina de multe ori in parcare la serviciu si am plecat pe jos spre casa; pe sosea fiind "sticla".
  • Marius T.

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Eu cat am circulat aseara prin Bucuresti (intre orele 16.00 si 23.30) nu am vazut vreo masina de dezapezire actionand. Intr-adevar de pe la 14.30 pana la 21-22 a fost nebunie dar dupa aceea se putea actiona fara probleme. Cel putin pe Giurgiului nu cred ca a trecut nici o masina de dezapezire.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
și revenim iar la ce-am mai povestiiiiitttt....
ce cautã atîtea mașini LA ORICE ORÃ???
am fost și cu treabã și ca turist in destule capitale europene și nu e iadul ãsta... care e dat întîi de nr. enorm de mașini apoi de nesimțirea crasã a românului și abia în ultimul rind de strãzile cu capacitatea micã...
cîți dintre voi se opresc înaintea hașurilor galbene din intersecțiile din buc? (și mã refer la o zi normalã, nu ca cea de ieri cu viscol)
numai eu știu cîte claxoane și înjurãturi mi-am luat pt ca mã opresc iar șoferul "grãbit" din spate vrea neapãrat... unde? numai el știe...
sau faptul cã eu ocolesc ÃŽNTOTDEAUNA cale de cîteva sute de metri ca sa ajung la sor-mea și nu o iau pe "scurtãturã"- adicã pe interzis pe un sens unic... iar cînd plec de la ea și merg corect pe acel sens unic, sînt înjurat de "jmekeri"...
și revin la ce am spus la început...
am avut treabã (cu jobul) la Orhideea, JOI (zi de lucru) la ora 10:30...
niște cozi la caseeeee....
CE FACE lumea asta....?????
cã de muncit.....
și dacã un procent semnificativ din ãștia iese cu mașina, ie-teeeee....

culmea e alta...
toate "fiarele" astea se liniștesc dincolo de Nãdlac... sau Borș...
deci POT sã circule și civilizat/corect....

scuze pt postul ãsta lung... da' m-am descãrcat și eu... nu de alta dar asearã mai aveam cîteva sute de metri pînã acasã dar nu puteam intra pe strãduța cu sens unic pt. mine Exclamation - evident din cauza unor deștepți....
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
foca montana a scris: si ca sa o tinem tot in rime: mersul pe jos e sanatos si face piciorul fumos...

Apropos de rime, pt. ce a fost ieri in Bucuresti (d.p.d.v. al "civilizatiei" vorbesc) se potriveste mai bine chestia aia cu "Soarele si onanismu' intareste organismu'"
In alta ordine de idei, eu am avut noroc: pe la 16.20 am plecat din Cotroceni s-o iau pe nevasta-mea din Drumul Taberei, pe la 16.50 am reusit sa ajung acolo de unde am plecat spre sectia 14 (pt. un cazier) unde am ajuns pe la 17.50. In fine, pe la 18.30 eram si eu acasa (Tineretului). A fost monstruos oricum...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR