Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Kitty

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
am un opele vectra a din 92 iar luminile de la panoul cu incalzirea nu se aprind becurile numai la ceas si butonul de dezaburire luneta.are cineva o idee cum sa il iau jos ca am incercat si nu iese.a mai patit cineva asa ceva sau a mai desfacut cineva panoul cu incalzirea?
Skip ads

  • styx

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2005

  • Mesaj Privat
fii mai atent cand scrii... ce ai postat sus e greu d urmarit

eu am avut aceeashi problema; in spatele blocului contoalelor de incalzire eu nu am decat un singur bec - era ars

deci:
- treb. sa scotzi ceasul (inclusiv mufa acestuia ca sa ai loc destul) shi sa deshurubezi, nu mai shtiu cate, shuruburi (posibil sa fie numai unu) din spatele acestuia (shuruburi care fixeaza blocul de incalzire)

- mai complicat e sa eleberezi parte stanga; trebuie sa scotzi cele doua piese de plastic, care acopera axul volanului; sa scotzi piesa de plastic de sub ceasurile din bord - este practic o bucata de plastic transversala (pur shi simplu tragi de ea inspre tine, apucand de mijloc); in partea dreapta vei vedea ultimul shurub care fixeaza blocul de incalzire - il tragi putzin afara shi undeva in spatele panoului frontal gaseshti soclul becului cu pricina

te-ar ajuta un manual cu ceva poze
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
cauta pe forum ca s-a discutat subiectul de mai multe ori...este chiar si un "cum sa" pe tema asta...foloseste optiunea a cautare Wink
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Kitty a scris:luminile de la panoul cu incalzirea nu se aprind


nici la mine nu se aprind.cred ca nici la altii(cu exceptia custom-ului) Wink
Skip ads

  • Kitty

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
ba alea trebuie sa se aprinda dar ii ars becul si nu stiam cum sa il schimb da mio explicat mai sus si am incerc cum o zis colegu.mersi am sa incerc cum miai explicat tu sa vad daca reusesc
  • peter

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Din cate stiu si eu la consola de incalzire la vectra A nu este decat un singur bec care cei drept nu prea face fata.Cand da caldura am sa desfac si eu si am sa pun niste leduri acolo ca ar da mai bine.
  • Kitty

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
gata.am reusit sa desfac plasticaraiele alea acolo.si am schimbat si becul mersi mult.va multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR