Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • nightrid3

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Salut...azi m a pocnit unu` la trecerea de pietoni...a intrat in spatele meu...eu fiind un posesor de calibra.Am fost la politzie....mi a dat asigurarea....el fiind asigurat la Unita.Recomandati mi si mie un service unde sa merg sa o fac...este vorba de aripa spate spoiler shi stop.ideea ar fi un service la acre sa nu astept asa mult dupa piese.Merci mult Sad
Skip ads

  • virgil

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2005

  • Mesaj Privat
suna la Unita, vezi daca lucreaza cu vreun service Opel.
daca nu, intreaba-i cu ce service lucreaza si vezi daca iti convine sa faci masina acolo (da un tel, intreaba daca iti pot repara masina, cat dureaza reparatia, daca poti s-o urmaresti.....)

asta, in ideea ca tu sa nu dai nici un ban.....

altfel, repari masina unde vrei tu, platesti tu din buzunar si duci facturile la asigurare....si astepti sa-ti iei banii....

dar, mai intai de toate, du-te de urgenta sa faci constatarea la un agent de la Unita.... cred ca ai 48 de ore....
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Salutare. Vezi ca am avut si eu un mic incident de genul asta si am un topic destul de stufos.
In principiu trebuie sa mergi la constatare-acolo trage tare de ala care face constatarea pentru ca multi zic de reparat ceea ce inseamna reparat nu schimbat , apoi cu devizul de la constatare poti sa mergi in serviceuri cu decontare directa care au Unita si incerci sa vorbesti cu seful de service sa iti faca masina. Daca nu dai bani-si sfatul meu e sa nu dai- incearca sa lasi masina acolo cat sa iti repare ce au de reparat la ea....ca de nu o sa stea masina acolo mult si bine.

Daca mai ai nevoie de ajutor ..cu cea mai mare placere .. Smile
  • nightrid3

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Dap..pai ce sa zic..la politzie am fost..am facut totul...dupa 4 ore a, scapat...acu` stau cu mahsina in fatza blocului shi ma tot gandesc unde sa incerc sa ma duc..ca tocmai asta e problema...nu vreau sa stea mult...in service.Sa incerc la Dibas?..merci oricum
Skip ads

  • fiara

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Si pe mine m-a busit unu cu asigurare la Unita.
Sediul lor e la intersectia Traian cu Bd. Unirii.
Inainte sa ma duc la constatare insa, m-am dus
la Di-Bas sa-mi examineze masina si sa-mi treaca pe
o foaie tot ce vad in neregula. Mi-au dat baietii o foaie
cu stampila (nu ca ar avea vreo valoare dar da greutate
cuvintelor in fata agentului de la asigurari) si cu aia m-am
dus la Unita.
Foarte de treaba tipu, mi-a trecut la inlocuit/vopsit tot ce au
vazut baietii de la Di-bas in neregula.
Decontare directa au (sau aveau) doar cu Gtt. M-am dus la
ei si am fost f multumit de treaba, desi am asteptat cam mult (2 sapt),
pentru o treaba destul de simpla. N-am platit nimic. Totul a fost intre
service si Unita.
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
cel mai bine sa rezolvi cu un service agreat de unita, in felul asta nu tre sa dai bani din buzunar - eu am avut probleme cu ardafu' reparand masina pe banii mei nu au mai vrut sa-mi deconteze un far desi semnasera pt. el.
in primul rand tre sa te duci la unita sa faca ei constatarea, pe urma la service daca se mai gaseste si altceva dupa ce o desfac, service-ul ii cheama pe cei de la unita sa semneze pt. noile defectiuni pe care le-au gasit.
  • clawoodiu

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Iti recomand calduros sa EVITI Di Bas, respectiv pe barbutza Marcel - o spun din proprie experienta Sad Pe langa ca fac treaba de mantuiala, trebuie sa cotizezi daca vrei sa fii bagat in seama + ca vei invata drumul catre ei de cate ori o sa te duci pe acolo. Si daca vrei sa iti exprimi nemultumirea vei fi privit cu o privire tampa si atat. Nu esti tratat ca un client, ci ca o persoana careia i se face un favor.

Incearca mai repede la GTT, ei par mai seriosi, dar si acolo vesnica problema cu piesele pe stoc. Bafta Smile

O istorie mai ampla cu ce am patit eu la Di Bas vazi in https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=4479
  • barry

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Acelasi lucru l am patit si eu.
Am fost la politie => Unita (Bdul Unirii).
Ei au decontare directa cum a spus si "fiara" doar cu GTT, multa lume e multumita de ei...eu NU. Embarassed
Am stat exact o luna pana s a rezolvat (spoiler spate si stop stanga).
Au fost diferite motive.
- comanda pentru piese dureaza 10 zile
- au comandat stop dreapta in loc de stanga
- au venit dar au programul incarcat
- vopsitorul este plecat
- vopsitoria nu merge

Despre di-bas, stiu doar ca merge mai repede pentru ca piesele le aduc de la magazinul Opel (Iancului sau Viitorului).
Cei de la Unita o sa ti spuna sa duci "ramasitele" la ei - sa nu le duci ca nu tipa dupa ele si sa nu le lasi la service (o sa te abureasca ca tre sa le duca ei).

Bafta multa
  • nightrid3

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2006

  • Mesaj Privat
mda...va multumesc tuturor..in concluzie...voi investi cateva sute de mii in fibra shi mi repar bara..poate gasesc shi un stop pe la vreun baietzash..aripa o retushez..shi aia e.....avetzi dreptate..sunt mult prea nesuferitzi ashtia...shi cu spaga care le o dau loc..cu timpul care l pierd cat sta mashina acolo..mai bine mi o fac eu singur..multumesc baietzi Surprised
  • nightrid3

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2006

  • Mesaj Privat
mda...va multumesc tuturor..in concluzie...voi investi cateva sute de mii in fibra shi mi repar bara..poate gasesc shi un stop pe la vreun baietzash..aripa o retushez..shi aia e.....avetzi dreptate..sunt mult prea nesuferitzi ashtia...shi cu spaga care le o dau loc..cu timpul care l pierd cat sta mashina acolo..mai bine mi o fac eu singur..multumesc baietzi Surprised
  • barry

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Masina nu o lasi acolo....doar te plimbi pe la ei si telefoane "dese"
Nu are rost sa dai bani din buzunar.
Oricum ceva nou o sa ai pe masina.
Si, de ce mai exista asigurarea obligatorie???
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR