Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
E disperat omu', tre sa il intelegem Very Happy
Despre blocare, colegul de mai sus avea dreptate, daca modulele audio si display nu sunt imperecheate, unul de ele s-ar putea bloca...in semn de protest Smile ca nu e in "familie".

CristianTM.
Skip ads

  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pai daca e vorba de asa am sa il dau jos de pe masina pana o sa am timp si resurse sa ii pun si gid si sa le "casatoresc" cum am gasit pe un site! Multumesc de informatii!
"disperat" este un termen cam prea dur, sa spunem "dornic"!
  • drasca

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Din cate am inteles din cele de mai sus daca am fost atent NIMENI nu a spus cum se poate afla car pass-ul din alte surse altele decat dealerii.
Poate totusi cineva a reusit "minunea", deoarece imi pare jecmaneala la ananghie sa platesti pentru asa ceva chiar si 100 RON. Sunt diverse motive pentru care carr pass-ul sa se piarda. Daca poti dovedi ca esti proprietarul masinii ar trebui sa la obtii gratis. Probabil nu se aplica chestia ce se numeste "satisfactia clientului". Revenind la oile noastre, ci a reusit INFORMEAZA FRATE SI PE COLEGII FORUMISTI loviti de soarta pierderii car pass-ului

Multam
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Se pare ca aceste lucruri se platesc.
In cautarile mele am gasit https://www.gme-infotech.com/?language=9 Se pare ce putem plati pentru a afla informatia necesara.
Skip ads

  • BH07PKD

  • Mesaje scrise: 739
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Edwin a scris:
nilf40f a scris:Am mai cometat si eu pe undeva prblema cu carpassul. Si eu am nevoie de el ( nu l-am primit de unde am luat masina sh ), nu vad de ce sa dau 120 de lei la hotii de la reprezentanta Opel din TM. Daca faci dovada cu actele masinii, nu inteleg de ce sa nu il dea , exact ca si n cod PUK la simurile de mobil. Ar fi cam acelasi lucru. Nu cumva e acelasi cu numarul stantat pe cheie ( intreb si eu )?

Nu este acelaºi lucru. CarPassul este format din mai multe coduri: codul de securitate al maºinii, codul cheii, codul radio/Cd, codul de la CDchanger( dacã este cazul), precum ºi codul Phone/Telematic ( de asemenea dacã este cazul). Numai bine

@edwin are perfecta dreptate,la banii aia ai si restul codurilor ce apartin de masina.
platesti 30-40 pt. decodare? bravo,te-ai scos!
ai probleme cu calculatorul masinii,cu CIM,cu telecomanda,vrei sa-ti comanzi alta cheia?tot acolo ajungi:mergi la dealer (" hotii de la reprezentanta" )si iti comanzi Carpass-ul,si asta inseamna ca ai platit de 2 ori,este?asa ca poti alege:ori cauti cea mai ieftina reprezentanta(la noi costa 80 ron),ori te risti
bafta
  • bulky

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 20tdi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pe opelul meu am cdr500 delco, am incercat la toti electronistii de prin constanta. problema este procesorul casetofonului este d etip SMD cu 64 de picioruse, ptr a citii epromul iti trebuie un adaptor care costa cateva milioane si nu il detin foarte multi electromani. am incercat cu lupu_sandu sa citim direct prin interfata masinii sa ne conectam la cass (fara sanse).singur asolutie a fost reprezentanta dat 120Ron cu factura si in 30 min am avut o foaie oficiala de la opel cu toate codurile existente. m-au avertizat ca exista riscul sa nu se potriveasca pass la casetofon daca acesta a fost schimbat.
  • BEBE39

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2010

  • Mesaj Privat
am ramas fara cod la cass..... m-am dus la opel
m-au intrebat de unde am luat masina
din germania
rasuns:daca o achizitionam din romania nu costa nimic, din germania codul costa 150ron Evil or Very Mad
ce ziceti?
  • astrah

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Da se trimit datele de identificare ale automobilului in Germania si dupa aceea se trimite carpass-ul in Romania.
Skip ads

  • robertgabby

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2011

  • Mesaj Privat
deci daca masina este cumparata din romania, se solicita la o oarecare reprezentanta car-passul si se elibereaza gratuit? se plateste doar la cele luate din strainatate? multumesc.
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Car Pass-ul nu se elibereaza gratuit pentru nici o masina..indiferent de unde a fost cumparata (cel putin eu nu am auzit pe nimeni s-o fi primit gratuit )...taxa de eliberare=cca. 100 Ron Rolling Eyes
  • dimciu_stefan

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT 120cp Cosmo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Am nevooie de car pass Smile
In toata nebunia asta, poate cineva sa-mi spuna si mie unde ar trebui sa am aceste coduri in cazul in care le-as avea? Ca poate le am si nu stiu unde sa le caut.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
In torpedou.Sau in cartea de service,manual si ce alte hartii/carticele mai ai pe la ea.
Skip ads

  • dimciu_stefan

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT 120cp Cosmo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Singurul lucru pe care il am este un cod de bare atasat la la a doua cheie a masinii.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Atunci se duce propietarul cu buletinul si actele masinii la un dealer.Si-l scoate de acolo.
  • ianys_andrey

  • Mesaje scrise: 279
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
250 lei mi au cerut la Opel GTT pt aflarea codului de siguranta.Mi se pare o prostie pt 4 cifre sa dau atatia bani.Si am asa mare nevoie de el... Sad
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ca si chestie. la majoritatea opelurilor se poate afla acest cod cu un tester. La doar cateva cu deja banalul OPcom, la altele Carprog, Opel ALL si alte programatoare.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
cangri a scris:Atunci se duce propietarul cu buletinul si actele masinii la un dealer.Si-l scoate de acolo.


Am fost si eu la dealer cu actele si mi-au spus:
" - Masina dumneavoastra nu exista Shocked
- Uite-o, ba, in parcare!
- Poate e facuta din bucati ...?!
- Normal, ca doar nu e turnata Laughing , e facuta din bucati la Luton in Anglia ...
- Atunci dute acolo sa-ti dea ei ..."
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Ca si chestie. la majoritatea opelurilor se poate afla acest cod cu un tester. La doar cateva cu deja banalul OPcom.

Ce bine era daca si la y20dth-ul meu se putea cu sarmanul op-com?! Sad
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
stelea a scris:
cangri a scris:Atunci se duce propietarul cu buletinul si actele masinii la un dealer.Si-l scoate de acolo.


Am fost si eu la dealer cu actele si mi-au spus:
" - Masina dumneavoastra nu exista Shocked
- Uite-o, ba, in parcare!
- Poate e facuta din bucati ...?!
- Normal, ca doar nu e turnata Laughing , e facuta din bucati la Luton in Anglia ...
- Atunci dute acolo sa-ti dea ei ..."


Nenea... cand s-a fabricat masina asta nu se stia de .. 'car-pass'. Tu chiar vrei sa le stie ei pe toate? Este prea multe pentru ei Exclamation
  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Lasa-ti mistourile ca e cam off topic. Maestre Angi lumineaza-ne, pune un filmulet...!
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR