Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Ieri seara, 20.06.2009 in jurul orei 21:30 a avut loc un incident foarte neplacut. In timp ce ma deplasam dinspre Virtutii spre Regie , la intrarea pe Virtutii am fost claxonat de soferul Fordului Mondeo B-95-VNJ care intetiona sa faca stanga pe Virtutii de pe Uverturii . Acesta m-a claxonat crezand probabil ca o sa intru pe banda 2 in fata lui, dar el a intrat pe 1 si si-a continuat drumul. La scurt timp Fordul a venit in paralel si a avut loc un schimb de replici cu geamurile inchise.

Moment in care soferului Fordului i s-a pus pata sa-mi blocheze masina cu orice pret. A avut loc o urmarire in trafic care s-a oprit pe Splai, pe langa IDM unde soferul fordului a blocat masina,punand masina oblic pe cele 2 benzi. DIn masina lui s-a dat el jos insotit de alt individ si au inceput sa-mi care pumni prin geamul deschis. EI vroiau sa deschida portiera si sa ma traga afara din masina/
Am reusit pana la urma sa inchida geamul, sa fuga pe contrasens, timp in care prietena mea dupa lungi insistente a reusit sa intre in contact cu cei de la 112.

In acest timp indivizii s-au pus din nou pe urma noastra. Am reusit sa scapam si sa ajungem la o sectie de politie unde am dat declaratii , am facut plangere si s-au luat amprentele agresorilor de pe masina.

Numele agresorului este Nicolae Lucian, domiciliat in Sector 2 Bucuresti si conduce un Ford Mondeo albastru, B-95-VNJ .
Skip ads

  • saionut

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 1,7 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Dumnezeule nu pot sa cred ca suntem in 2009 si astfel de exemplare isi duc traiul alaturi de nou. Imi pare sincer rau de intamplarea ta si imi doresc din tot sufletul ca organele abilitate sa ia masuri drastice impotriva acelui cercopitec. Datorita intamplarilor asemanatoare cu a ta tin mereu la indemana un spray paralizant, si la primul semn de pericol il voi folosi fara ezitare.
  • Silviu C

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat.Ar fi bine ca sa mergi la adunarile de la Bucuresti si colegii nostrii sa te ajute sa il gaseasca pe inculpat si sa ii faceti o vizita Very Happy, poti fi sigur ca Garcea nu il va gasi sau daca il va gasi ii va da o amenda care nu ii va influenta foarte mult comportamentul.
  • Haurar

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Bine ai facut sa te duci la Politie...Sa mai faca altadata asa....
Skip ads

  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Astia-s participanti bizonii din trafic...
Foarte bine ca ai mers la politie si ai declarat incidentul. Mergi pe partea "legala" si lasa politia sa se ocupe de caz. Ar fi bine sa iti scoti si un certificat medica sa-l ai in caz de nevoie. Personal cunosc doua cazuri asemanatoare de agresare in trafic, iar politia s-a miscat foarte repede.
Cat despre solutiile de genul: zgariat masina, mers peste el si "rupt capul" sau alte metode primitive si demne de cartea junglei, uita-le. Ai toate sansele sa se intoarca impotriva ta si sa fi pus in postura de agresor.
Chiar sunt curios cum se va finaliza cazul.

Succes!(uri)
  • Opelino

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 C18NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cosmino, scoate-ti un certificat medical pt ranile care le ai, ca banuiesc ca ai ceva vanatai. faza e ca daca ai sub 5 zile de ingirijiri medicale nu ii va da decat amenda agresorului...daca ai peste 5 zile...s-ar putea ca justitia sa fie un pic mai aspra!
Gandeste-te ca nu esti primul si nici ultimul agresat de el...asa ca fii tare si da cu el de pamant ca odata si odata va trebui sa invete ca leagea e facuta pt toti!
Sa nu te intimidezi...pt ca nu merita individul iertare!
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
dar totusi, care e motivul pentru care a inceput "petrecerea" ?
  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Sectorul 2 pantelimon ! E clar ! Ce poti sa ceri? Astia ar merita omorati bine sa nu stie de unde le vine si sa nu mai faca a doua oara gesturi de^^ baietasi de cartier^^
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Uite d-aia mi-am luat Frontera. Sa-l vad pe ala care are crajul sa ma blocheze, ca eu unul nu o sa opresc. Desi eu unul nu prea ma agit: daca se grabeste il las sa treaca, ii fac loc, duca-se. Dar sunt unii pusi neaparat pe harta si li se pune pata pe cate cineva fara nici un motiv si incepe "distractia". Unul pe nume Petcu Adrian cu un Opel Astra pe DN1 a simtit-o pe pielea lui. Nici macar nu m-am oprit, mi-am vazut de drum mai departe. E adevarat ca am ramas fara permis o luna, dar asta ca nu m-am prezentat in 24 de ore la politie. Comoditatea se plateste!

Imi pare rau pt. ce ai patit @cosmino, asta e tara in care traim. Sper sa nu mai ai parte de astfel de incidente si sa se termine totul aici. Am patit si eu ceva similar in Ploiesti acum vreo 15 ani, dar mai usor, fara urme.

Un sfat: faceti-le loc, lasati-i sa se duca ca s-ar putea sa-i vedeti mai incolo cu rotile in sus sau incolaciti pe cate un stalp.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am patit si eu ceva de genul, un "dastept" cu Audi A6 ... Desi conflictul a fost destul de mare nu am anuntat politia.
Cu ajutorul unui vecin de la inmatriculari am aflat numele si adresa lui dupa numarul de inmatriculare. Atat, deocamdata.
  • nastrut

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2008

  • Mesaj Privat
pai sa va explic eu cum sta treaba : se ia un pistol cu aer comprimat si se trage direct in mijlucul capului de la cea mai mica distanta...daca ai si permis port-arma esti REALIZAT...in m... lor de jegosi nesimtiti...colegu stiu ca razbunarea e arma prostului...dar eu te ajut sa ii coloram masina cu o cutie de vopsea...FAC EU CINSTE cu vopseaua Smile
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
nastrut a scris:..colegu stiu ca razbunarea e arma prostului...dar eu te ajut sa ii coloram masina cu o cutie de vopsea...FAC EU CINSTE cu vopseaua Smile

Cred ca asta e cea mai buna solutie,sau niste spuma de terrmopane,sau amandoua..mai ales ca nu are de unde sa te ia! Ar fi bine sa nu fierbi si sa o faci dupa ce rezolva Militia...
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Trebuie sa ai rabdare sa treaca destul timp.
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Maine ma duc la Politie sa-mi depun actele ptr a obtine notificarea necesara procurarii unei arme de autoaparare, mai exact un Walther P99T cu bile de cauciuc.
La Politie au dat-o in balbe la inceput, ca e posibil sa nu-l gasim ca hrrr, ca mrrr. In momentul in care au aflat ca unul dintre noi, mai exact prietena mea lucreaza ptr trustul ProTV s-a schimbat situatia de parca discutam cu alti oameni.
L-au chemat pe expertul criminalist care a luat amprentele lasate de agresori pe geamurile masinii, s-au facut poze etc etc. Per total, s-a schimbat atitudinea lor .

I-am intrebat pe domnii politisti ce se intampla daca dupa ce plec de acolo ma intalnesc cu ei din nou in trafic. Fiecare a dat cate un raspuns, sunati la 112 si ramaneti in masina cu geamurile inchise si portierele blocate / sunati la 112 dar nu opriti masina si precizati tot timpul locatia dvs etc etc.

M-am sfatuit si cu niste prieteni militieni si la indrumarea lor voi achizitiona pistolul , pe care sper sa nu fie nevoie sa-l folosesc vreodata.
@hormon - scrie in primul post de la ce a inceputul totul.
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
cozmino a scris:la intrarea pe Virtutii am fost claxonat de soferul Fordului Mondeo B-95-VNJ care intetiona sa faca stanga pe Virtutii de pe Uverturii . Acesta m-a claxonat crezand probabil ca o sa intru pe banda 2 in fata lui, dar el a intrat pe 1 si si-a continuat drumul. La scurt timp Fordul a venit in paralel si a avut loc un schimb de replici cu geamurile inchise.


daca te-a claxonat, (a avut un motiv).. dar nu vad motivul "dubios" la care s-a ajuns sa va injurati...
dupa replici, l-ai facut mai furios... si de aici motivul pt care te-a scos din masina.

am inteles eu bine?
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Da, motiv ca nu cunoaste legislatia rutiera. Eu trebuia sa cedez trecerea celor ce ieseau din pasaj, vezi pe foto (sageata rosie sunt eu iar pe acel sector de drum e un pasaj iar eu eram pe drumul paralel cu pasajul). Pe strada pe care urma sa intram amandoi erau 2 benzi . El avea semafor care se facuse verde , moment in care eu am trecut de semnul cedeaza , intrand pe prima banda moment in care a intrat si el pe a 2-a si a claxonat.

El a ajuns in dreptul nostru si a inceput sa se agite in masina si sa injure probabil (nu am invatat sa citesc pe buze) . Moment in care l-am bagat in p***a masii si mi-am continuat drumul. Toata treaba s-a intamplat cu geamurile inchise, masina mea fiind cu volan pe dreapta , eu pe banda 1 si el pe 2.
Dupa asta eu am trecut pe banda 2 si individul a trecut pe prima banda , a lasat geamul jos si a inceput sa urle sa opresc masina.
M-am strecurat prin trafic si am reusit sa scap de el pana pe splai unde ne-a ajuns, ne-a depasit si a blocat ambele benzi de pe acel sens . Nu aveam loc sa trec pe contrasens ca veneau masini, ei s-au dat jos din masina si a inceput show-ul...

  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
mersi de "mura'n gura" Laughing

am prieteni care au patit-o mai rau... bine ca a fost doar atat, si sper ca nu ii vei mai vedea vreodata.
  • kalu

  • Mesaje scrise: 438
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
tigani...da-i draequ
  • adidi

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
tigani...da-i draequ. da dar uite asa ii lasam si nu le spunem nimic chiar daca doi tigani bat un roman in fata altor 50 si nimeni nu se baga. acum au prins curaj si uite ce patim. ia sa sara doi romani pe un tigan in fata altor 50 sa vedem atunci.
  • nsanedriv3r

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Oameni buni...chiar se intampla asa ceva pe lumea asta? Si pe deasupra mai sunt si tigani analfabeti. Sincer...stau si ma crucesc la patania ta, eu nu stiu cum as fi reactionat in momentul de fata.Sfatul meu este sa nu incerci cu rupturi de capete si alte minuni, oricum bine faci cu pistolu frate, da nu-ti trebe permis?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR