Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:indy, de regula intr-un sat sunt 3-4 politisti. Cam ce control crezi ca ar putea avea aia? Probabil ca ar trebui sa cheme mascatii zilnic in fata carciumei sa faca ordine.


Daca sunt 3-4 e bine....dar ce ne facem cu acele sate unde au doar un singur militian...ala trebe sa rezolve tot.
Skip ads

  • d3c3n3u

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
dumitru florin a scris:
biela-manivela a scris:indy, de regula intr-un sat sunt 3-4 politisti. Cam ce control crezi ca ar putea avea aia? Probabil ca ar trebui sa cheme mascatii zilnic in fata carciumei sa faca ordine.


Daca sunt 3-4 e bine....dar ce ne facem cu acele sate unde au doar un singur militian...ala trebe sa rezolve tot.


Intr-o comuna din Teleorman care cuprinde 5 sate sunt decat 2 politisti...seful de post si ajutorul de sef de post...''vestul salbatic''
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Sa fim seriosi,un politist la doi betivi sa fie si daca primii vor fi ca si pana acum,cei care mereu lipsesc atunci cand e nevoie de ei rezultatul va fi acelasi.E lene mare sa deschizi un dosar,sa scrii niste declaratii,se mai umbla si la chitantier din cand in cand nu asa prin atitudinea de nepasare se rezolva,mai putine prietenii prin sat,mai putine atentii,relatii stim noi de care,ori guitatoare ori de 33 de grade.Cand nu le vor mai curge mucii purtatorilor de cashcheta pe la portile oamenilor si se vor multumi cu salariu obtinut in urma vointei lor nu au fost obligati si nici atunci cand binevoiesc sa miste un deget o fac de parca fac un favor nu-si fac doar meseria ...atunci vor fi sanse sa se schimbe ceea ce spuneti.Stiu motive puturosul mereu gaseste,solutii doar oamenii care au macar decenta sa recunoasca faptul ca un salariu oarecum decent,unele avantaje ,mai o prima(acum mai putin)mai o conventie ....un venit sigur si un loc suficient de cald in vremuri tulburi ca in zilele noastre reprezinta un stimulent suficient pentru ceea ce li se cere.Un pic de implicare,o mai mare solicitudine...chiar nu i-ar costa prea mult...dar e mai bine sa lase totul cum a fost,ca doar romanului ai place sa nu-l deranjezi prea tare. Singura metoda sa-l dezmortesti pe Garcea e sa se ia masuri imediat in cazul reclamatiilor ce-l privesc ,sa-l coboare M.I.-ul de pe piedestalul pe care l-a urcat asigurandu-i imunitate la orice fel de nemultumire,atfel incat sa le iasa din cap faptul ca fac nu fac ceva timpul trece leafa merge..iar problemele se datoreaza exclusiv personalului insuficient.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Vad ca e dezastru in satele mentionate de voi. Eu cred ca totul tine de educatie si de lipsa de ocupatie corelata, bineinteles cu consumul de alcool. Sincer, prin partea de vest nu am auzit de astfel de "hobby"...adica sa te opreasca si sa te ia la bataie ca asa are chef sau sa iti sparga masina ca sa se distreze...
Skip ads

  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Si eu ma minunez de ce citesc in acest topic. Am circulat cu masina de cate ori a fost nevoie si la orice ore a fost nevoie prin sate in zona de vest si nord-vest si nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva, nici nu am auzit de asa ceva
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Stii ce-a zis olteanu' cand a vazut prima oara o girafa? ASA CEVA NU EXISTA ...probabil pentru cei care n-au patit (inca) sa dea de papuasi dezlantuiti asa ceva nu exista.Daca citeai inceputul era o discutie deschisa de cineva care a avut neplacerea sa se convinga de faptul ca din pacate in Romania prin unele locuri ASA CEVA EXISTA.Nu m-as mira ca de aceeasi parere sa fie si mai marii Ministerului care ar trebui sa se preocupe astfel incat ASA CEVA SA NU MAI EXISTE,asa se explica de ce mai gasim neanderthalieni pe soselele patriei.
  • rav77

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Arad
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Daci a scris:Vad ca e dezastru in satele mentionate de voi. Eu cred ca totul tine de educatie si de lipsa de ocupatie corelata, bineinteles cu consumul de alcool. Sincer, prin partea de vest nu am auzit de astfel de "hobby"...adica sa te opreasca si sa te ia la bataie ca asa are chef sau sa iti sparga masina ca sa se distreze...


Incearca sa nu circuli noaptea prin Confectii, daca nu e nici o masina de politie prin zona!
  • rav77

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Arad
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Daci a scris:Vad ca e dezastru in satele mentionate de voi. Eu cred ca totul tine de educatie si de lipsa de ocupatie corelata, bineinteles cu consumul de alcool. Sincer, prin partea de vest nu am auzit de astfel de "hobby"...adica sa te opreasca si sa te ia la bataie ca asa are chef sau sa iti sparga masina ca sa se distreze...

  • rav77

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Arad
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Scuze pt dublura.
On topic - pe tata au incercat 4 insi cu un Mercedes Cobra sa-l opreasca intr-o noapte intr-un sat pe langa Sibiu, asta dupa ce l-au depasit si s-au asigurat ca e singur in masina (nu s-au sicanat in trafic, nu se cunosteau); au blocat cu masina un sens de mers si ei 4 pe celalalt. Numai ca nici tata nu le are pe toate la cap, asa ca o accelerat si nu s-o mai oprit pana acasa Twisted Evil N-am vazut nimic la stiri, asa ca presupun ca au scapat toti Razz
  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Solutia extrema :

http://www.youtube.com/watch?v=JwdSCJW_9Fs

Nu uitati ca s-a schimbat codul rutier si nu mai esti asa usor responsabilizat in cazul in care dai peste un prost, plus ca in anumite cazuri functioneaza legitima aparare sau pierderea rationamentului.Personal cunosc caz in care un baiat care s-a pripasit pe la o discoteca rurala din cauza unei pitipoance locale a fost incercuit la plecare de cativa tarusi ninjaci ofuscati ca baiatul pleca sa dea un clei celei care ii mai spala oral si pe ei din cand in cand.
Baiatul , panicat, a accelerat in tromba si pe unul la bagat la 2 metri iar pe altul in spital vreo 6 luni. Tin sa va aduc la cunostinta ca instanta la lasat liber pt ca nu a avut discernamat la acel moment, panica facandu-l irational. Bineinteles ca baiatul a spus ca avea masina bagata in viteza cand a fost incercuit si ca in urma sperieturii pe care a suferit-o cand a vazut ca indivizii dau cu picioarele in masina si incearca sa deschida usile nu realizeaza cum i s-a infundat piciorul in acceleratie.
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Din pacate aruncatul cu pietre dupa masini se aplica si in orase. Acum vreo 2 luni pe Bulevardul Muncii din Cluj , in jurul orei 22:00 un grup de TIGANI aruncau cu pietre dupa masini / tramvaie. I-au lovit masina tatalui meu iar daca faci greseala de a opri te poti alege cu capul spart sau lovituri. Ar trebui facuti sapun !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR