Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • DeejayB

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Astazi puteti sa-mi spuneti Iuda.Mi-am cumparat un Ford Focus din 2002 1.6 16v in 2 usi.Eu care eram fan declarat Opel.Dar nu prea am gasit nimic la 3000 de euro in 2 usi inmatriculat si carte de service.O prima impresie despre Ford?Ca masina este super ok.Consuma cam mult dar asta e.Dar ceea ce urasc este forumul lor...Club Opel este net superior peste cel al Fordului.Sper sa nu fac vreo reclama dar cam asta e adevaru..Si sper sa nu fiu injurat.
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Asta este, ai ales masina, impaca-te si cu forumul lor Smile

Sa o stapanesti sanatos, lasa ca te obisnuiesti si cu fordul ..... Iudo .... Smile

Mai avem pe aici cativa colegi care au ford, poate facem o sectiune "Ford" aici in clubopel.com
si oricum, ca sa fii membru aici nu trebuie neaparat sa ai Opel, dincolo de masina detinuta, aici este o comunitate de prieteni. Asadar, stai pe pace. Mai greu o sa fie cand iti vei trece masina in profil Smile
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Si eu iti urez "Bine ai venit in aceasta comunitate!". O sa vezi ca desi ne iubim Opel-urile, multi dintre noi nu am alege urmatoarea masina dupa marca ci dupa raportul pret/calitate, dupa nevoile si preferintele fiecaruia. Si nu in ultimul rand dupa posibilitatile financiare(ca sa nu zic greutatile financiare).
  • DeejayB

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2011

  • Mesaj Privat
O sa merg si cu Astra tatalui meu dar si cu Focusul.Am incercat sa ma uit pe forum la ei pentru niste jenti si alte piese si nu gasesc mai nimic...E prea aglomerat
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Acum nu mai zice "la ei" ci "la noi" ca si tu esti unul "de-al lor"
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am Ford, dar n-am simtit nevoia sa-mi fac cont acolo Laughing
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,486
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Poate pare off-topic, dar citeam, cu ceva vreme in urma, ca motorul de 13cdti se va folosi si la echipare modelelor ka si fiesta ale acestui producator.
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Pai in primul rand, bine ai venit in CF.
In al doilea rand, ce spui despre CF nu o consider decat o rautate. Ca si CO, CF este tot o comunitate de pasionati, facuta pentru a ne acorda ajutor unii altora. Probabil faptul ca accesezi acel forum pentru prima oara, structura sa un pic diferita de cea a acestui forum te-a facut sa spui ce ai spus.
Ca membru destul de vechi pe acel forum, iti spun sincer ca am gasit de fiecare data ajutor cand aveam nevoie. Sunt o groaza de oameni de treaba si acolo, ca si aici de altfel si un ajutor iti garantez ca o sa gasesti intotdeauna.
Pentru piese, jante si ce mai ai nevoie, trebuie ca si aici sa cauti si ...sa astepti. Jantele de obicei sunt la mare cautare, trebuie sa astepti ocazia.
Despre piese, imi pare rau sa o spun, pe CF le gasesti chiar mult mai repede decat aici. CF a avansat un pic fata de acest forum si s-a transformat in asociacie. Acest fapt a facut ca forumul sa incheie contracte de colaborare cu o groaza de magazine si service-uri. Gasesti pe CF foarte multe magazine cu piese OEM si aftermarket. Trebuie doar sa ceri o oferta de pret si raspunsul si cotatia o primesti foarte repede. Daca te inscrii si in asociatie, la unele dintre firme beneficiezi si de reduceri la piese, manopera, etc.
Si da, @Bunicul, pe CF exista si sectiunea "Alte marci" la care poti deschide discutii si despre alte marci. Si la profil, iti poti trece masina care o detii, chiar daca nu este Opel. Si poti sa si vinzi o alta masina, chiar daca nu este Ford. Cenzura este mai moderata decat pe acest forum.
Eu ca membru destul de vechi pe acest forum, chiar daca detin o alta marca de masina, faptul ca aici nu o pot pune la vanzare, este cam discriminatoriu.
  • DeejayB

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Trebuie sa imi caut urgent un set de jenti ca nu se mai poate.Am niste roti de tabla pe 14 nici geometria nu o are facuta...Am de munca la ea.Urati-mi bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR