Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • nastrut

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Va rog recomandati-mi un mecanic bun din bucuresti care se pricepe la gama daewoo in special Matiz deoarece am mai fost la inca 2 asa zisi micanici si degeaba. Problema e ca mi se incalzeste super tare roata fata stanga , este infranata. Astept ajutorul vostru daca cumva cunoasteti un mecanic cu obraz subtire si priceput Smile . Va multumesc
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Schimba etrier cu totul, am patit la Tico si e aceeasi marfa.
  • nastrut

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2008

  • Mesaj Privat
mii de multumiri dane. dator cu o bere cand ajung prin iasi
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu stiu de ce nu am primit instiintare de raspuns pe mail...ramine sa vedem aceste probleme marunte.
Cumpara ala made in corea ca e vreo 200lei parca si este de la mama lui si complet. Il schimbi singur daca te pricepi. Tot atunci vezi burdufe planetare, astea tin doar 3 ani pe muchie dar aici iti trebuie un cleste special care sa stringa colierul inainte sa-l bati, spalat si vaselina noua nu cred ca trebuie sa-ti reamintesc. Eu am facut singur operatiunea ca ceva scule am dar am folosit pe linga miini+cap si picioarele Laughing ...aerisire singur se poate dar cam greu.
Skip ads

  • nastrut

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2008

  • Mesaj Privat
too late , deja am fost la un mecanic dar macar am stiut ce sa-i spun sa-mi schimbe Very Happy multumesc x 100 :>
  • nastrut

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2008

  • Mesaj Privat
UP ...am probleme acum cu matizul meu , va rog dati-mi un nr de telefon al unui mecani ce se pricepe la matiz(din bucuresti) . Aici sau prin PM. Va multumesc. Toate cele bune !
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ce are ?
  • nastrut

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2008

  • Mesaj Privat
La fel ca si la prima problema tot tu esti cel mai prompt , acum sa iti explic...aseara cand ma intorceam spre casa a inceput sa bata ceva la motor ...simteam bataia aia si in pedala de frana si in cea de ambreiaj dar nu era o bataie constanta apoi cand am oprit masina pe loc la relanti nu se mai simtea bataia , dupa ce am accelerat-o in gol o data iar a inceput bataia si chiar nu-mi explic de la ce....ambreiajul nu patineaza deloc....ai vreo idee ?
  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
in primul rand cauti ajutor pe clubopel , functia cauta este valabila si pentru google ,ca de exemplu :

http://www.gmclub.ro/forum/...leme-motor-matiz/
  • nastrut

  • Mesaje scrise: 244
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2008

  • Mesaj Privat
bavarezu , nu te supara dar in topic scrie clar ca VREAU UN MECANIC ...nu vreau sa vad sfaturi pe alte forumuri , stai linistit ca am intrat si pe acel forum dar cu parere de rau nimeni nu te indruma nicaieri ..e cam mort acel forum. In al doilea rand domnul Dancuciureanu m-a intrebat ce are masina , nu m-am apucat sa scriu eu de idiot ce probleme are fara ca cineva sa ma intrebe...aaaa , ca a vrut domnul Dancuciureanu sa imi dea vreo indrumare in urma explicatiilor mele pt linistea mea sufleteasca ,asta e alta problema dar sa fie clar...doresc un mecanic din Bucuresti pentru matiz.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR